Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio BTR1


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 9.01.2018 o 14:16, Chamelleon napisał:

Fatalny zasięg? 3 metry przez ścianę z żelbetu łapie. Nie powiedziałbym, że to źle. To jest adapter do słuchawek a nie repeater audio.

Oczywiście, że jest to adapter do słuchawek. Niemniej podłączasz sobie to do laptopa, chcesz wstać po kawę - idziesz w pół drogi po mieszkaniu do kuchni i już zasięg zerwany. To dongiel BT a nie trzy metrowy sznurek.  Dla przykładu niedrogie słuchawki BT od JBL 12m dalej na drugim końcu mieszkania grają czysto i nawet chowając słuchawki za ciałem w linii sygnału zasięg się nie zrywa. O tym piszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie sprawdzałem na większe dystanse ale w mieszkaniu o powierzchni niecałych 50m2 w bloku z wielkiej płyty nie zauważyłem zrywek a pomiędzy salonem i kibelkiem mam nośną i też nie zrywa. Może po prostu Twój ma jakiś problem albo nie dogaduje się z donglem. W sumie to jak swego czasu stremowałem muzykę po donglu do lapka z telefonu, to fakt jak stanąłem pomiędzy lapkiem a telefonem to rwało sygnał ale jak streamuje z LG G6 do BTR1 to nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ALTON napisał:

Oczywiście, że jest to adapter do słuchawek. Niemniej podłączasz sobie to do laptopa, chcesz wstać po kawę - idziesz w pół drogi po mieszkaniu do kuchni i już zasięg zerwany. To dongiel BT a nie trzy metrowy sznurek.  Dla przykładu niedrogie słuchawki BT od JBL 12m dalej na drugim końcu mieszkania grają czysto i nawet chowając słuchawki za ciałem w linii sygnału zasięg się nie zrywa. O tym piszę. 

 

Bardzo swobodnie poruszam się po mieszkaniu, co prawda niewielkim, ale nawet za grubymi ścianami z żel-betonu jest dobrze. Wiele słuchawek BT w łazience czy kuchni zaczynało przycinać, a z BTR1 problemu nie mam.

 

Zrywa zasięg chwilowo czy zupełnie, tzn. urządzenia rozłączają się? Ze smartfonami jest również taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maciux napisał:

 

Bardzo swobodnie poruszam się po mieszkaniu, co prawda niewielkim, ale nawet za grubymi ścianami z żel-betonu jest dobrze. Wiele słuchawek BT w łazience czy kuchni zaczynało przycinać, a z BTR1 problemu nie mam.

 

Zrywa zasięg chwilowo czy zupełnie, tzn. urządzenia rozłączają się? Ze smartfonami jest również taki problem?

Żelbetu albo żelazobetonu (jeśli jesteś z 1870 roku :D ). Przepraszam, musiałem :)

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 13.01.2018 o 10:15, maciux napisał:

 

Bardzo swobodnie poruszam się po mieszkaniu, co prawda niewielkim, ale nawet za grubymi ścianami z żel-betonu jest dobrze. Wiele słuchawek BT w łazience czy kuchni zaczynało przycinać, a z BTR1 problemu nie mam.

 

Zrywa zasięg chwilowo czy zupełnie, tzn. urządzenia rozłączają się? Ze smartfonami jest również taki problem?

Niestety pod względem zasięgu trochę słabo. Dziś odebrałem swojego BTR-1 i takiego zasięgu jak Bluedio T4s toto nie ma. Mieszkam w starym budownictwie i dość spore mieszkanie (65m2) i już 4-4,5 m i rwie odtwarzanie. W T4s tylko w 2 najdalszych miejscach (ok 6,5-7m i 2 grube ściany z cegły) zaczyna przerywać. 

Ale dźwiękowo jest super. I co dla mnie ważne można 2 urządzenia podpiąć jednocześnie. Muszę przyznać że bardzo fajne maleństwo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączone Fiio X5 III Gen i Galaxy Note 4. Na T4s tak jak pisałem nie rwie poza tymi najdalszymi punktami. Mimo to ze względu na dźwięk jest ok. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR-1 ma jedną wadę - odbiornik BT. Kto ma niech spróbuje zasłonić dłonią BTR i zobaczycie że sygnał będzie rwało lub zniknie (zależy od ilości mięska na ręce :) ). Mam trochę różnych códów BT i tak słabego i wrażliwego nie miałem. I nie jest to wina Dap-a lub telefonu bo inne BT ustrojstwa nie mają tego. Ale to drobnostka w stosunku do dźwięku, moc też jest spora, bo na MF100 (64 Ohm) na Shanlingu musiałem dać 65-75/100 a na tym maleństwie wystarczy 5 kliknięć / na 15. Sprawdzałem od zera do maksa jest 15 kliknięć, czyli słucham na 1/3 mocy. Czyli chyba nie kłamie Fiio, że uciągnie 150 Ohm

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością połączenia na dworze (a nie w domu)? Np. nadajnik (smartfon) w kieszeni dżinsów, a FiiO na ramieniu wpięty w krawędź kaptura albo kołnierz koszuli pod kurtką? Pytam, bo Sony sbh52 nie robi problemów, ale już Momentum M2 AEBT łapie dąsa, gdy schowam telefon za głęboko.

Drugie pytanie: te 15 poziomów głośności nie dubluje się z regulacją telefonu? Tam też jest 15 poziomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jak dasz do tylnej kieszeni to będzie rwało. Ale jakość dźwięku w stosunku do SBH52 o klasę lepsza i moc 2-3 razy większa. Wybaczam mu te problemy z zasięgiem, nadrabia dźwiękiem. :) Gdyby miał funkcjonalność SBH52 to nic więcej by nie trzeba by było :) ale niestety już nie ma takiego cuda. 

Ja mam przypięty do koszuli, a telefon i DAP w kieszeni kurtki i nie ma wtedy problemu. Ma bardzo dobry mikrofon, np jest schowany pod grubą zimową kurtką i bardzo wyraźnie mnie słychać jak odbieram połączenie 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTR1 nie ma swojej regulacji głośności - steruje systemową w Androidzie.

 

Poważnie zaczynam się zastanawiać czy aby w FiiO BTR1 nie ma różnych układów BT :) U mnie nie ma żadnego przycinania, nie ważne w której kieszeni znajduje się BTR1 :) Moim zdaniem nie można ignorować jakości nadajników BT w smartfonach/laptopach itd. Z tym bywa różnie.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, maciux napisał:

BTR1 nie ma swojej regulacji głośności - steruje systemową w Androidzie.

 

Poważnie zaczynam się zastanawiać czy aby w FiiO BTR1 nie ma różnych układów BT :) U mnie nie ma żadnego przycinania, nie ważne w której kieszeni znajduje się BTR1 :) Moim zdaniem nie można ignorować jakości nadajników BT w smartfonach/laptopach itd. Z tym bywa różnie.

Maćku używam BT od kilkunastu lat. Mam na tą chwilę BTR-1, Sony SBH52, Avantree Saturn Pro i Bluedio T4s. Słucham z Fiio X5 III, Shanling M1, Galaxy Note 4 i Axon 7 mini. Tylko na BTR-1 jest taki problem. Na T4s mogę chodzić po całym mieszkaniu i dopiero po 7-8 metrach i 2-3 grubych ścianach zaczyna rwać. Podobnie Saturn Pro. Sony SBH52 słabiej a najsłabiej Btr-1. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciux napisał:

BTR1 nie ma swojej regulacji głośności - steruje systemową w Androidzie.

Poweramp beta ma możliwość sterowania aż 90 poziomami głośności- ciekawe czy FiiO przejmie wtedy tę gęstość regulacji?

Sony sbh52 nie ma aptx więc ma sporo mniej danych do przetrawienia i czas na odtworzenie z bufora transmisji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciux napisał:

@Jaro54 Po prostu szukam przyczyn i dziwię się, ponieważ u mnie takich problemów nie ma :)

To może mój jest felerny? :( Na Avantree Saturn Pro, Bluedio T4s i Sony SBH52 nie mam takich problemów z tych samych źródeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś odosobniony, jednak kilka osób ma podobne problemy, więc trudno stwierdzić co jest nie tak. Pierwsze info o problemach z zasięgiem znalazłem w jakimś teście na Head Fi, jeszcze przed moimi testami BTR1. U mnie wszystko było ok, wiec myślałem, że to jakiś jednostkowy przypadek, ale wychodzi na to, że jednak nie.

 

@Lucky-Luke Czy gdzieś jest opcja uruchamiająca tę 90-stopniową regulację w Power Amp Beta? Mam 30 poziomów przy regulacji przyciskami na smartfonie i niestety 15 przy regulowaniu przyciskami BTR1.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności