Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio BTR1


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

Jest już na aliexpress za 69,99$

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.10.2017 o 13:04, Superata napisał:

To ja zapytam o rabat (oczywiście nie ten w Maroko :) ) bo chętnie pobawiłbym się czymś lepszym niż mój obecny Xiaomi BT Receiver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Używam od ponad tygodnia. Chyba nie będzie dłuższej recenzji. Ciężko opisać coś co jest dokładnie takie jak w opisie producenta. Budowa, jakość wykonania, wygoda - wszystko jak opisane przez producenta.

Co do dźwięku to też nie ma o czym właściwie pisać. Nie używałem jeszcze nigdy tak neutralnego źródła mobilnego. Obecnie mam tylko chiński telefon ze słabym wyjściem audio i odtwarzacz BJ-T6, oba ciepłe więc Fiio jest chłodniejsze ale poza tym mam wrażenie jakbym podpiął słuchawki do po prostu dobrego, neutralnego źródła, nic poza tym, po prostu przedłużenie kabla.

Jeśli ktoś oczekuje, że adapter diametralnie zmieni brzmienie jego źródła to nie ma nawet po co go kupować. Jeśli ktoś szuka "bezprzewodowego kabla" o czystym i neutralnym brzmieniu to lepiej trafić nie można.

 

Podsumowując. Jest: wykonanie na dobrym poziomie, dźwięk jest czysty, przejrzysty, raczej neutralny, ma sporo mocy w porównaniu do wyjścia w telefonie i najważniejsze - świetnie się używa, jest mały, lekki a klips dobrze trzyma. Jak najbardziej polecam choć w tej cenie spodziewałem się nie "bezprzewodowego kabla" a czegoś przynajmniej na poziomie odtwarzacza ze średniej półki. Za 1/2 tej ceny byłby wręcz genialny na tle konkurencji ale za 300zł to mógłby oferować trochę więcej niż neutralność i mobilność. 

 

Oczywiście to tylko moja subiektywna ocena. Testowane z Monk Classic i SRH-440. Nie mam obecnie APT-X w telefonie ale jak kupię nowy z APT-Xem to napiszę czy jest zauważalna różnica w porównaniu do zwykłego BT4.0.

 

Edit:

A i zapomniałem o najważniejszym - dźwięk jest w ch** lepszy niż na wyjściu analogowym w telefonie. Do BJ-T6 ciężko porównywać bo temu grajkowi daleko do neutralnego brzmienia.

 

Edit 2:

I ciekawostka nie zrywa połączenia nawet prze ścianę nośną z wielkiej płyty. Może to zasługa telefonu ale tak czy siak dobry wynik.

Edytowane przez Chamelleon
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem. Czuć, że to cyfrowe granie, nie jest ciepłe i miękkie jak np. Xduoo 2 ale też nie kłuje. Tak jak pisałem dźwięk nie jest przekombinowany w żadną stronę, ani za ciepło ani zbyt chłodno. Widzę, że masz Z3. Porównując do Z3, dźwięk ma ten sam charakter ale przynajmniej poziom lepiej i pod względem jakości jak i głośności. Ma też trochę więcej basu w porównaniu do Xperii bo one grają strasznie płasko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Przeoczyłem odpowiedź. Wydaje mi się, że jest jak w opisie, czyli 5-6h ale szczerze nie liczyłem. Z dodatkowych informacji, nabyłem ostatnio LG G6 (wersja bez HiFi DACa) i zabawka od Fiio brzmi przynajmniej poziom, jak nie 2 lepiej od wyjścia audio w tej G6. Nie zauważyłem diametralnej różnicy w BT4.0 a BT4.2 AptX. Ogólnie brzmi świetnie i fajnie się używa. Szkoda tylko, że cena nie jest niższa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Największa wada to brak (mimo początkowych zapewnień producenta) obsługi kodeków AAC, więc użytkownicy iPhonów nie mają tu za bardzo czego szukać. :/

Edytowane przez Seler666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten brak wsparcia dla AAC to jakieś ograniczenie sprzętowe urządzenia, czy producent to po prostu olał. Dziwna sprawa, bo jednak okołosmartfonowe audio skupia się głównie wokół ekosystemu Apple.

 

Edit:

After confirming with our QC department, it's concluded that as our application for the AAC codec use has not been finally approved, the AAC codec was disabled on the BTR1 during mass production.

 

Brzmi jakby to nie była ich wina.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie dostali aprobaty komisji zatwierdzającej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności