Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M2s vs Ipody do tej samej ceny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zwracam się do Was z takim oto zapytaniem: Jestem posiadaczem Ipoda Touch 1g, którego to chciałbym zmienić ponieważ szukam nowych doznań dźwiękowych. Irytuje mnie trochę obsługa tego playera (specyficzny sposób wgrywania piosenek, ubogie opcje tworzenia list) no i ma on już swoje lata a jak wiadomo technika posunęła się od tego czasu do przodu. Przeglądając fora i strony branżowe wpadł mi w oko rzeczony M2s. Można go wyrwać za ok +/- 800 zł (wiem o zbliżającej się m3s, ale tyle mniej więcej chciałbym wydać na taki player). Patrząc pobieżnie na allegro w tym zakresie cenowym można wyrwać playery z nadgryzionym jabłkiem do Ipoda Nano 8g i Touch'a 6g.

Teraz konkrety: jak wypadają te urządzenia względem siebie jeśli chodzi o jakość dźwięku i obsługę/funkcjonalność (pomijając tę nieszczęsną w moim odczuciu obsługę iTunes'a)?

Czy warto mając na myśli dźwięk interesować się tymi nowszymi modelami iPodów?

Preferuję basowe granie (ale muzyka różna), słuchawki posiadane to ProAlfy, (idą do mnie RHA Ma350) oraz HD861 Evo. Nie ukrywam, że wygląd playera ma także dla mnie znaczenie (Alien mnie nie interesuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPod touch imo ma zastosowanie tylko, jeśli potrzebujesz streamingu. A tak to w sumie nie będzie kosmicznych różnych jeśli chodzi o jakość grania, raczej trochę inna sygnatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M2s jakościowo będzie wyżej stać niż iPody wg mnie, jednak Jabłka mają sporo lepszy czas pracy na baterii.
Mimo wszystko Jak chcesz solidne granie z dobrym basem, który nie jest przesadzony, to M2s albo Cayin N3 się sprawdzi.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch 6g i basowe granie - naprawdę? Przecież to jest nieco szybszy 5g, oba IMO do basowych nie należą, no chyba że podepniesz słuchawki mocno eksponujące dół. Mając jednocześnie i M1 i 6g wybrałbym dokładnie odwrotnie niż SJ.

 

M2s nie znam, ale pisali o nim, że cieplejszy, więc to może być dobry trop.

 

Tyle, że shanling przy tarczce, choć obsługuje się go bardzo wygodnie, to jednak IMO odstaje, dla mnie taczka to ideał obsługi.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem toucha 6 na etach, od basu bolała mnie głowa :P

 

M1 także miałem u siebie(dzięki uprzejmości Jaro), nie zrobił na mnie większego wrażenia, chociaż patrząc na jego cenę to nawet fajny.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Wam za szybki odzew, niestety nie przybliżyłem się na razie do rozwiązania mojego problemu. Jednak wywnioskuję z Waszych wypowiedzi, że nadgryzione jabłka nie są jakąś muzyczna tandetą tak? Jak wygląda sprawa tworzenia playlist z dostępnych katalogów w iPodach? to ten sam poziom co Touch 1g czy funkcjonalność się zwiększyła? (chodzi mi o możliwość tworzenia większej liczby niż jedna - może śmiesznie to zabrzmiało ale taka filozofia przyświeca oprogramowaniu mojego Toucha).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPody grają całkiem przyzwoicie. Dużo zależy od słuchawek, ale wg mnie M2s albo Nayin N3 będą najbardziej uniwersalne. M1 lubie się z nieco bardziej basowymi słuchawkami bądź lekko V-kowymi, bardziej analityczne sprzęty zabrzmią za sucho.

 

Wg mnie najbezpieczniej będzie wziąć Cayina N3 albo M2s, Cayin ciutkę tańszy i ma podobne możliwości. M1 od obu tańszy, mniejszy, mniej mocy na wyjściu i inna charakterystyka grania - nieco chudziej, z lepszą kontrolą dołu.

P.S. Jak chcesz tworzyć playlisty, to kupujesz iPoda Video/Classic i instalujesz Rockboxa :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gourney napisał:

Touch 6g i basowe granie - naprawdę? Przecież to jest nieco szybszy 5g, oba IMO do basowych nie należą, no chyba że podepniesz słuchawki mocno eksponujące dół. Mając jednocześnie i M1 i 6g wybrałbym dokładnie odwrotnie niż SJ. emoji3.png

 

M2s nie znam, ale pisali o nim, że cieplejszy, więc to może być dobry trop.

 

Tyle, że shanling przy tarczce, choć obsługuje się go bardzo wygodnie, to jednak IMO odstaje, dla mnie taczka to ideał obsługi.

 

Potwierdzam - Touch to cyfrowe, suchawe granie i nie należy do basowych. Wg mnie M1 jest lepszy brzmieniowo, a na pewno przyjemniejszy i bardziej uniwersalny.

 

@Sound John może Ety na iPodzie były po prostu źle wysterowane i bas przez to stracił kontrolę?

 

Ze swojej strony zdecydowanie zalecam pójście w Shanlinga. M2S nie słuchałem, ale jeżeli trzyma co najmniej poziom M1 to warto. iPody są ok brzmieniowo, ale scenicznie nie ma szału i ta cyfrowość ... ble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowszych czyli których? (dla Toucha 1g prawie wszystkie są nowsze)

Ale jedną playlistę czy kilka można zrobić?

Przeglądam teraz ten temat i widzę, że nieźle namieszałem.. jakieś problemy były ze stroną i nawaliło mi powtarzających się postów. Proszę moderatora o usunięcie zbędnych (łącznie z tym).

Edytowane przez pan_hrabia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na zakończenie tematu z mojej strony pochwalę się, iż zakupiłem rzeczony odtwarzacz (Shanling m2s) i muzycznie jestem z niego zadowolony. Udało mi się podłączyć go do Note'a 7 i do radia Pionieer w samochodzie. Dziękuję wszystkim za porady.

 

ps. czy można słuchać muzyki przez Spotify (na podobnej zasadzie jak przez HiByMusic)? pytam bo nie dało mi się uzyskać dźwięku na odtwarzaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pan_hrabia napisał:

Na zakończenie tematu z mojej strony pochwalę się, iż zakupiłem rzeczony odtwarzacz (Shanling m2s) i muzycznie jestem z niego zadowolony. Udało mi się podłączyć go do Note'a 7 i do radia Pionieer w samochodzie. Dziękuję wszystkim za porady.

 

ps. czy można słuchać muzyki przez Spotify (na podobnej zasadzie jak przez HiByMusic)? pytam bo nie dało mi się uzyskać dźwięku na odtwarzaczu.

Można, na M1 sprawdzałem i działa, na M2s też da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. chwilę wcześniej działa HiByMusic a potem jakoś wyświetla brak połączenia.. No to w takim razie wina chyba leży po stronie mojego telefonu Note 3 z custom rom Phronesis 6.01. Tylko teraz nie wiem czy wystarczy zmienić soft czy telefon jest za stary na takie numery.

 

Edit: Sprawdziłem rano na telefonie kolegi (Mi5s) i tam też podobna sytuacja - niby obydwa urządzenia sparowane ale nie łączą się a spotify tak jak u mnie na głośniku telefonu a nie w słuchawkach. Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Edit2: Jeśli ktoś szukałby rozwiązania to jest ono następujące: trzeba wyłączyć w zakładce Bluetooth funkcje HiBy Link i wtedy łączyć.

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.

Edytowane przez pan_hrabia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności