Skocz do zawartości

Jak wyciągnąć kabel z wtyku mmcx?


westberg

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie z gruntu debilnych, ale problem jest poważny. Wsadziłem kabel w gniazda słuchawkowe mmcx, a teraz tak siedzą skubane, że nie można ich wyciągnąć. Wtyki są metalowe, więc palec się ślizga. ;o) Macie jakieś patenty? Myślałem o oklejeniu wtyków jakąś taśmą, czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie nie jest debilne i też się chętnie dowiem. W etymoticach jak były nowe to sobie odpiąłem żeby sprawdzić ale jak posiedziały kilka miesięcy to nie idzie tego odpiąć. Nie mam potrzeby odpięcia więc wole bardzo nie kombinować żeby czegoś nie uszkodzić bez powodu ale ogólnie uważam że złącze mmcx to głupi wynalazek. O wiele lepszym rozwiązaniem wydają mi się zakręcane wtyczki z sony ex1000 albo zwykłe 2pin.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Spawn napisał:

Pytanie nie jest debilne i też się chętnie dowiem. W etymoticach jak były nowe to sobie odpiąłem żeby sprawdzić ale jak posiedziały kilka miesięcy to nie idzie tego odpiąć. Nie mam potrzeby odpięcia więc wole bardzo nie kombinować żeby czegoś nie uszkodzić bez powodu ale ogólnie uważam że złącze mmcx to głupi wynalazek. O wiele lepszym rozwiązaniem wydają mi się zakręcane wtyczki z sony ex1000 albo zwykłe 2pin.

 

No więc mam dokładnie tak samo.

 

Zamiast firmowego, miedzianego (którego ani razu nie odsłuchałem), zaimplementowałem sobie od razu do słuchawek kabel zbalansowany srebrny - z którego generalnie jestem zadowolony. Natomiast pewnego dnia naszła mnie ochota na porównania (miedź vs srebro), więc chciałem sobie ten firmowy kabelek założyć na chwilę. No i się nie dało. Poszarpałem się chwilę, ale że gniazda nie chciały puścić, to odpuściłem ja. Nie będę psuł słuchawek dla zaspokojenia niezdrowej ciekawości. :)

 

Ale interesuje mnie kwestia jak to się robi, żeby potem słuchawek do naprawy nie oddawać.  

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, crysis94 napisał:

Eee... ja po prostu wyciągam, ale czasem mówią, że mam kombinery w łapach, więc mogę nie rozumieć waszego problemu... dla mnie MMCX to najlepsze IEMowe złącze :F

 

Nie no, spoko. Myślę, że też bym wyciągnął, ale chciałbym mieć jeszcze przez jakiś czas działające słuchawki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, westberg napisał:

Nie no, spoko. Myślę, że też bym wyciągnął, ale chciałbym mieć jeszcze przez jakiś czas działające słuchawki. :)

Mi w przeciwieństwie do niektórych ancymonów z forum NIGDY nie zdechły IEMy, a w ER4XR kabel często przepinałem, bo miałem 3 :P

2-pin starych Etów tow ogóle lekko chodził i to zarówno w używanych jak i nowej sztuce, którą miałem :ph34r:

Mięczaki.

kurczaki-i-ziemniaki-dla-mnie-jestescie-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem kiedyś gdzieś info i znalazłem oficjalne stanowisko etymotica  że jak uszkodzisz sobie kabel w er4s to Ci nowy sprzedadzą ale tylko jeśli wyślesz im słuchawki na jego zmianę ponieważ kabel jest nieodpinany i tylko oni mogą dokonać naprawy. Samego kabla nie wyślą :)

Edytowane przez Spawn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.etymotic.com/support/er4-series-earphones

 

Cables and transducers cannot be replaced by the user. All ER•4 earphones (ER•4B, ER•4P, ER•4PT, ER•4S) must be returned to Etymotic's Service Department for technical evaluation, electroacoustic measures, channel balancing and conformance certification.

Etymotic will replace cables and/or components and modify as needed to meet original factory specifications. Drivers will be matched to ±1dB.

Service Fees

Includes testing, cleaning, new eartips, new filters and transducer replacement (one or both): $85
Cable replacement only: $50
Transducer and cable replacement: $130

Instead of repairing your ER4B, ER4PT or ER4S Earphones, you can purchase a NEW ER4B, ER4PT or ER4S microPro Series Earphones through the Special Purchase Option Program. Or you can purchase the NEW ER4SR OR ER4XR Earphones through the ER4 Upgrade Options.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

Uff wepchnalem panznokiec w szpare i odskoczylo. Wklikuje sie latwo ale odpiecie to masakra....

To Ty się ciesz, że w tą stronę poszło, bo znam słuchawki, w których jest dokładnie odwrotnie (choć to może wada egzemplarza była) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyczuciem to robić trzeba. I przede wszystkim nie można wtyku wyginać na boki. Dobrze przytrzymujesz i ciągniesz prosto. Jak raz Ci się uda, to już później będziesz wiedział, jak do tego podejść. 

Edytowane przez Jimmi Dragon
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, westberg napisał:

No właśnie, kręcić i wyginać nie można, bo albo wyrobi się gniazdo, albo złamie się to ustrojstwo w środku. Albo jedno i drugie.

W FiiO F9 pomogło lekarstwo a właściwie lekarze - Kurop i Rafał z wrocławskiego mp3store :) . Ja nie dawałem rady wyciągnąć kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lord Rayden napisał:

W FiiO F9 pomogło lekarstwo a właściwie lekarze - Kurop i Rafał z wrocławskiego mp3store :) . Ja nie dawałem rady wyciągnąć kabla.

 

A wspomnieni Panowie Koledzy użyli magii czy kombinerek? :) A może paznokcia Kolegi Spawna? :)

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, westberg napisał:

 

A wspomnieni Panowie Koledzy użyli magii czy kombinerek? :) A może paznokcia Kolegi Spawna? :)

Użyli Mocy i ściereczki z mikrofibry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności