Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX120


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Cena DX120 w takiej wersji okrojonej powinna być niższa - brak wifi i tidala zrozumiały ale dziś brak BT to nawet nie wiem jak nazwać taki babol. Brzmienie wszystkim się poda ale pada pytanie: Sparuję z nim moje słuchawki BT? To jak mam korzystać na siłowni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem tę reckę ale na moje wynika z niej, że dx120 preferowany dla osób słuchających "szybkiej elektroniki" itp. "dubstep-ów" czy jak to się nazywa a już w spokojniejszych klimatach nie będzie to zbyt dobry wybór? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Adam 76 napisał:

Nie wiem czy dobrze przetłumaczyłem tę reckę ale na moje wynika z niej, że dx120 preferowany dla osób słuchających "szybkiej elektroniki" itp. "dubstep-ów" czy jak to się nazywa a już w spokojniejszych klimatach nie będzie to zbyt dobry wybór? 

Rzeczywiście tamten recenzent tak sugeruje. Poza tym:

Mids : smooth. No surprise, the DX120 is forgiving like all iBasso players. It’s great on rock and poorly recorded albums but with Vocal Jazz like Stacey Kent you feel it lacking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! Nowy firmware już na stronie producenta v2.2.42

 

Improvements with this firmware:

1. Added option "Never" to Backlight off.
2. Rectified the bug that when using the line out and pause, there was a slight hiss.
3. Updated the decode engine to have better support for DXD.

 

http://www.ibasso.com/uploadfiles/download/DX120FW-V2.2.42.zip

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nowy firmware (25.01.2019)

 

Improvements with this firmware:

1. Supports USB OTG audio output and supports up to DSD64 via DoP.
2. Improved DXD support.
3. Allows slide operation when the title, album name, or artist name are too long to be displayed all at once on the main screen.
4. Improved the thumbnail icon display speed of the album view.
5. Improved the "Added" sorting function of the All Music view.
6. Rectified the bug that some special characters were displayed as bold.
7. Allows adjustment of the line out volume.
8. Improved the CUE support.
9. Improved the display speed with a large library.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy firmware (25.01.2019)
 
Improvements with this firmware:
1. Supports USB OTG audio output and supports up to DSD64 via DoP.
2. Improved DXD support.
3. Allows slide operation when the title, album name, or artist name are too long to be displayed all at once on the main screen.
4. Improved the thumbnail icon display speed of the album view.
5. Improved the "Added" sorting function of the All Music view.
6. Rectified the bug that some special characters were displayed as bold.
7. Allows adjustment of the line out volume.
8. Improved the CUE support.
9. Improved the display speed with a large library.
Jeśli dobrze rozumiem mogę podłączyć tablet OTG i streamować Tidal?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, choc pewnie nie ze wszystkimi urzadzeniami. Nie sprawdzilem jeszcze tego firmware ale na poprzednim niestety dx120 bedzie ladowal swoja baterie z baterii tabletu wiec sluchanie zakonczy sie dosc szybko, jesli to poprawili lub poprawia to dx120 zbliza sie do idealu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wstępnie najnowszy firmware.

Wygląda na to że naprawili ten problem.

Po podłączeniu do telefonu w trybie dac pobór prądu z telefonu jest teraz minimalny (czyli raczej nie ładuje baterii albo robi to minimalnie)

Po przełączeniu w tryb dap - zaczyna ładować się "normalnie" (czyli wysysa baterie)

Po ponownym przełączeniu w tryb dac pobór prądu spada do minimalnego.

Mierzyłem programem "ampere".

No i nie sprzedaje dx120.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu zdecydowałam się na zakup tego grajka. Mój dx100 odmawia posłuszeństwa. Nie wiem czy to do końca dobry wybór.

Głównie martwię się czy ten  dap dobrze napędzi hd650..... Drugie słuchawki to eph100...więc bez problemu.

Brałem pod uwagę zakup dx150, ale z powodu że nie potrzebuje wifi ani bluetooth zrezygnowałem z niego. Słucham tylko stacjonarnie w domu i czasem w podróży.

Co myślicie o synergii z moimi słuchawkami?  Jeszcze nie słuchałem, czekam na dostawę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dx120 to nie "przebojowy" grajek, to nawet zrozumiałe ale nadrabia uniwersalnością.

Napisz o swoich doświadczeniach jak dotrze do Ciebie.

 

ps.

Jest nowy firmware ale nie znalazłem nigdzie listy zmian.

Po instalacji firmware v2.4.59 (z oficjalnej strony ibasso), w odtwarzaczu, w zakładce "System Info" widzę wersje v2.4.56. Takie małe radości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ablak napisał:

W końcu zdecydowałam się na zakup tego grajka. Mój dx100 odmawia posłuszeństwa. Nie wiem czy to do końca dobry wybór.

Głównie martwię się czy ten  dap dobrze napędzi hd650..... Drugie słuchawki to eph100...więc bez problemu.

Brałem pod uwagę zakup dx150, ale z powodu że nie potrzebuje wifi ani bluetooth zrezygnowałem z niego. Słucham tylko stacjonarnie w domu i czasem w podróży.

Co myślicie o synergii z moimi słuchawkami?  Jeszcze nie słuchałem, czekam na dostawę...

 

Ja do HPRR10 podpinam DT990 Vintage 600ohm. Grajek daje sobie z nimi świetnie radę. Z  DX120 te słuchawki też dają radę, ale z HDPR10 jest lepiej. Scena jest większa i jest mocniejsze uderzenie na końcu. Miałem przez chwilę HD650. Z HDPR10 dawały radę, ale zdecydowanie lepiej mi grały z HM901. Zapewne dlatego, że HD650 grają troszkę ciemniej, a HM901 ma świetną dynamikę, która je fajnie doświetlała.

 

 

11 godzin temu, andi napisał:

ps.

Jest nowy firmware ale nie znalazłem nigdzie listy zmian.

Po instalacji firmware v2.4.59 (z oficjalnej strony ibasso), w odtwarzaczu, w zakładce "System Info" widzę wersje v2.4.56. Takie małe radości.

Wczoraj poświeciłem czas na instalację v2.3.53, a dziś widzę, że jest już nowy firmware ;-). Fajnie, że line out dostało regulację głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytania...

Po co ten kabelek z kostką?

Jak mogę wykorzystać to gniazdo 2.5 mm zbalansowane? Jakieś specjalne słuchawki lub kabelek trzeba mieć?

Na czym polega działanie jako Dac? Wypuszczam sygnał cyfrowy czy pobieram sygnał cyfrowy? Jak to niby mogę wykorzystać?

I jeszcze to otg ze smartfonem. Co mi to daje?

Sorry za lamerskie pytania... 

 

Po po wstępnych testach grajka mogę ocenić jako jasno grający ale nie suchy. Dobrze się uzupełnia z ciemnymi hd650 chociaż już je rekabling trochę rozjaśnił. Dociążenie dołu też jest dobre. Bas punktowy, sprężysty nie mulasty. Rozdzielczość wybitna. Dynamika zachwycająca. Tyle na razie....

Porównam póżniej czy wzmacniacz wpięty w tor dużo poprawia w wysterowaniu hd650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy firmware v2.4.59 (06.02.2019)

 

Improvements with this firmware:

1. Rectified the bug that there is a small possibility that an incorrect ID3 will be displayed after the V2.3.53 firmware update.

 

http://www.ibasso.com/uploadfiles/download/DX120FW-v2.4.59.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś orientuje się czy DX120 odtwarza format Opus? W specyfikacji jest Ogg ale to jest kontener, w którym może  być Vorbis ale też np. Opus.

 

W dniu 26.09.2017 o 17:32, czernomorec napisał:

Że nie wspomnę o modelach DX50/90, tam już dawno nic nie zrobili.

Jako posiadacz DX50 mogę powiedzieć, że moim zdaniem tam już wszystko poprawili. I tak długo wspierali ten model, w sumie od 2013 do 2016 ukazywały się poprawki. Co dla mnie ważne, dodali nową funkcję na której mi zależało i pisałem do nich prośby w tej sprawie, a mianowicie balans. Funkcja DAP też została dodana w nowych wersjach oprogramowania.

 

Edit:

Mam już DX120, nie widzi plików Opus, nie próbowałem jeszcze z OGG Opus.

Edytowane przez Glymbol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nowy firmware wyszedł:

 

Improvements with this firmware:

  1. Improved Shuffle play mode.
  2. The library is now saved in the internal memory instead of on the micro SD card.
  3. Rectified the bug that only 200 songs were allowed on a playlist.
  4. Supports the new firmware for the XMOS.

 

http://ibasso.com/down.php

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, andi said:

Tak sie dzieje. Po przelaczeniu w tryb usb dac dx120 przestaje sie ladowac. Nie ma opcji zeby zmienic to zachowanie.

Czyli urządzenie normalnie się rozładowuje- fajnie :)  

Mocno się grzeje jako dac?

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazalnie ale nie nadmiernie grzeje sie w trybie dap podczas jednoczesnego ladowania baterii. W porownaniu do mojo to mozna powiedziec z dx120 jest zimne w kazdym trybie.

 

Ps.

Rozwiazalem problem braku ladowania sie w trybie usb-dac dokladajac mala plytke z gniazdem oraz ukladem ladujacym i teraz mam 'zewnetrzne' ladowanie baterii z micro usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności