Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Budżetowe doki (i nie tylko) z Aliexpress


Accoun

Pytanie

No cóż: Tenore mi zdychają, czas kupić coś innego. Przyznam, że spoglądam trochę na Ali i na tematy o chińskich sprzętach audio na Head-Fi i kusi mnie, żeby w końcu wypróbować majfrendów bezpośrednio. Ogólnie widzę, że ostatnio KZety robią furorę i nawet są jeszcze tańsze niż te Tenore. Mogę spróbować. Słuchawki generalnie będą do noszenia OTE, więc mają być wygodne w takiej pozycji i (bardzo) dobrze by było, gdyby miały wymienny kabel ze standardowym wtykiem.

 

W pamięć zapadło mi tych kilka par:

- KZ ZS5

- KZ ES3

- KZ ZST

- QKZ W1 Pro

 

Jeśli dobrze rozumiem, W1 i ZS5 są trochę bardziej wyrównane niż pozostałe dwie, które są cieplejsze? Były jeszcze Tennmak Pro, ale po kilku recenzjach wychodzi, że chyba były nieco kluchowate.

 

Jest jeszcze kwestia playera. Tutaj niby podobnie: czytałem i jestem ciekawy, ale w przeciwieństwie do słuchawek nie mam potrzeby - słucham z telefonu i chyba jestem zadowolony. Ale ciekawość bierze górę. A nuż usłyszę różnicę? :-P

Tutaj cena o jakiej myślałem, to okolice $50. Przede wszystkim Ruizu A50 i NiNTAUS X10 (ten drugi miał chyba jakąś nową wersję - są różnice poza softem?) Był też Benjie T6, ale nad nim zastanawiałbym się jeśli dostanie Rockboxa, bo niby trwają prace nad portem.

Jest jeszcze druga opcja: Kupić coś na maksa budżetowego w stylu Benjie S5/K9 i mieć tanią, ale też porządnie brzmiącą zabawkę. Rozumiem, że obsługują tagi ID3 i sortowanie po nich? XDuoo X2 chyba miał z tym problem. Choć nie wykluczam, że dodali w aktualizacji FW.
I oczywiście trzecia opcja - nie kupić nic. :>

 

Bonusowe pytanie: zamierzam kupić jeszcze parę drobiazgów - jakiś kabelek, pady do Superluxów. Rozumiem, że Ali to bardziej po prostu platforma z osobnymi sklepami i każdy będzie wysyłał osobno?

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ES3 nie znam a resztę wymienionych posiadam. W1Pro są mniej basowe od ZST i wygodniejsze. ZS5 to inna półka, wyższa. Zaletą wszystkich tych słuchawek jest również wymienny kabel. Polecam do KZ srebrny. Zmienia, poprawia dźwięk. Tak na Ali podobnie jak allegro są różne sklepy i jak kupisz w różnych to będziesz miał kilka przesyłek. Wszystkie warte swojej ceny a nawet więcej. Sprawdź ceny poszczególnych rzeczy bo różnice bywają 100 %ceny i więcej. Kup do kompletu pchełki MS 16. Też bardzo fajne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do telefonu zdecydowanie kz zst, zagrają z byle czego i najlepiej .

zs5 ostrza górę, bas płaski słuchawki ogólnie nudne z żadnym grajkiem mi nie podeszły a było ich sporo, niby ok ale tylko ok  zst je zamiatają pod dywan ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, sheffunio napisał:

Do telefonu zdecydowanie kz zst, zagrają z byle czego i najlepiej .

zs5 ostrza górę, bas płaski słuchawki ogólnie nudne z żadnym grajkiem mi nie podeszły a było ich sporo, niby ok ale tylko ok  zst je zamiatają pod dywan ;)

Zależy z czym słuchasz. ZX5 III i M1 grają bardzo fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli najprawdopodobniej ZST/W1pro bym brał (ES3 to w ogóle na Ali nie ma - tylko GearBest). Orientuje się kto, jakie tulejki mają? Przy okazji dokupiłbym jakieś pianki, bo gumowych tipsów wolałbym nie używać dopóki nie muszę. Słuchał ktoś z nimi?

 

Zostaje jeszcze kwestia DAPa...

Edytowane przez Accoun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności