Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M3s


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Gourney napisał:

Coraz większe te emki od szanlinga, a pokrętło nadal jedno i w dodatku małe - wygodnie się obsługuje?

 

Chodzi precyzyjnie, na pewno lepiej niż pokrętło w m1 i wydaje mi się, że podobnie lub może ciut lepiej niż w m2s.

Czy wygodnie? Mimo, iż na codzień praktycznie nie używam shanlinga to nie miałem problemu od pierwszego uruchomiania z poruszaniem się po menu, choć przyznaje, że "ficzerów" jest sporo. Oczywiście zastosowanie pokrętła ma i będzie miało swoich zwolenników ale i także przeciwników. Ja osobiście bardziej wole gdy poruszanie po menu odbywa się przyciskami a pokrętło służy do regulacji głośności. Jestem praworęczny i nie ma problemu z obsługą jedną ręką ale leworęczny będzie miał problem. Dodałbym jako sugestie dla producenta możliwości poruszania się po menu za pomocą przycisków a nie tylko pokrętła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
34 minuty temu, Gourney napisał:

Mam go od kilku dni, jeszcze się osłu****e, ale wstępnie mogę powiedzieć, że podchodzi mi bardziej niż xduoo x10, czy FiiO x3 mk3. Słucham go na zmianę z c10 i i5, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 no to czekam, zwłaszcza na porównanie z C10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gourney napisał:

Mam go od kilku dni, jeszcze się osłu****e, ale wstępnie mogę powiedzieć, że podchodzi mi bardziej niż xduoo x10, czy FiiO x3 mk3. Słucham go na zmianę z c10 i i5, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Mam oba wymienione odtwarzacze więc chętnie przeczytam bardziej szczegółowe porównanie, zwłaszcza do mk3, który jest stylem gry który bardzo lubię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więcej mocy i inny sposób zasilenia głośników. W niezbalansowanym masz masa wspólna i po fazie na słuchawkę. W zbalansowanym masz +- na każdą muszle osobno. Najprościej zwykły kabel - 3 żyły,  zbalansowany - 4 żyły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Grafii_ napisał:

Co daje wyjście zbalansowane? Czy do tego zalecane są jakieś inne słuchawki czy jak?
Szukałem w Google ale nie umiem znaleźć

Wyjście zbalansowane wymaga zbalansowanego kabla - to raz. Balans jako efekt sporo zmniejsza szumy;/zniekształcenia, co pozwala na "puszczenie" większej mocy. Zbalansowany ma 4 żyły - oba kanały mają własną masę - niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę.
Nie ma zalecanych słuchawek do tego raczej. Na pewni przy tych "samopędnych" i niewybrednych nie warto się bawić w to. Przy wyższej klasy sprzętach to już zależy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grafii_ napisał:

Dzięki za info, czyli potrzeba do tego słuchawek zbilansowanych (z kablem 4 żyłowym). Tylko dlaczego 2,5mm skoro większość słuchawek ma 3,5mm. Nawet jak szukałem zbilansowanych tak dla rozeznania tematu. emoji4.png

 

OKI... już znalazłem ze maja np 2 przewody zbalansowane i nie :)

Nie słuchawek, a kabla - można dorobić do wielu słuchawek zbalansowany kabel.
2.5 czy 4.4 mm takie standard, również zabezpieczenie, że nie wetkniesz niezbalansowanych słuchawek w wyjście zbalansowane - z tego nic dobrego nie wyniknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
13 godzin temu, Gourney napisał:

Nie mogę napisać, bo będę sprzedawał, ale nie z powodu dźwięku;).

A z jakiego powodu? Może byłbym zainteresowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M2 nie miałem, z m1 pozostały mi jedynie miłe, bardzo ogólne wrażenia. M3s nie jest jakimś basowym potworem, dobrze natomiast robi słuchawkom z obfitym dołem, mam na myśli Meze99. Bateria trzyma długo, ale czy 13h? O tym się nie przekonałem. Za dużo zmiennych (jakość plików, BT), ale jakoś szczególnie często go nie ładowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1 to tak co 2 dni ładuję, nauczyłem się trzymać w plecaku powerbanka zawsze. M3s to by był ten dzień więcej z grubsza.
M1 robi świetną robotę ze słuchawkami z mocnym basem. M2s sam z siebie ma mocny dół naprawdę, z moimi słuchawkami za mocno biło po uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności