Skocz do zawartości

Przejściówka z micro jack 2,5 mm na mini jack 3,5 mm


czernomorec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam przejściówki z micro jack 2,5 mm męski na mini jack 3,5 mm żeński. Chodzi o możliwość podłączenia słuchawek z wtykiem 3,5 mm do wyjścia zbalansowanego 2,5 mm w DAPie.

Pozdrawiam

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @bigmaras napisz może będzie miał. Albo kup Monki EE balance i będziesz miał dwie przejściówki w cenie słuchawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaro54 napisał:

Do @bigmaras napisz może będzie miał. Albo kup Monki EE balance i będziesz miał dwie przejściówki w cenie słuchawek

"Chodzi o możliwość podłączenia słuchawek z wtykiem 3,5 mm do wyjścia zbalansowanego 2,5 mm w DAPie."

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.j

 

@czernomorec

Jeśli gdzieś znalazłbyś taką przejściówkę to jedyne co być otrzymał to zwarcie BAL w DAPie - 3-ema ścieżkami (SE to P+, L+ i GND) nie puścisz 4-ech sygnałów (BAL to P+, P-, L+ i L-). To działa tylko w drugą stronę - podłączanie wtyczki BAL do gniazda SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się nie zna, to mu zawsze wstawią odpowiedni obrazek, dobrze, że nie kpt. Picarda (albo Picarda z Rykerem). Owszem mogę kupić kabel zbalansowany z lendmeurears czy null-audio (do FLC 8s), ale szukałem tańszej opcji. Jak nie ma, to trudno.

Edytowane przez czernomorec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek do Jaro, bo trochę już tu siedzi, a ciebie tylko poinformowałem, że tą drogą najwięcej co osiągniesz to uszkodzisz sobie DAP :P

Utnij jacka 3,5mm i jak są 4 żyły w kablu to możesz zalutować 2,5mm - tak możesz po taniości. Jakie słuchawki, jaki kabel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, crysis94 napisał:

Obrazek do Jaro, bo trochę już tu siedzi, a ciebie tylko poinformowałem, że tą drogą najwięcej co osiągniesz to uszkodzisz sobie DAP :P

Mea culpa :) macie rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - nie napisałem Ci w naszej dzisiejszej rozmowie, że tak, co do zasady nie da rady, trza robić jak pisze Kryzys, nie wiem czy Twoje kable da się przerobić przez zmianę wtyku. Też kiedyś zostałem w tej kwestii oświecony, tyle że przez Jimmiego i Maystra .

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam to stock kable od FCL mają 4 żyły, więc jak najbardziej można zrobić BAL =)

Inna sprawa, że imo te kable nie grają dobrze z tymi słuchawkami... finalnie mi najlepiej się widziały z OCC Audeos/FAW(edit: ~ to samo, a w Audeos lepsza cena i łatwiej się lutuje, bo mniej rdzenia, a więcej miedzi), bo łagodzi ona peak na wyższej średnicy, który mi przeszkadzał, ale oczywiście preferencje...

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności