Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern AK70 MK II


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

RIH X5III oczywiście. Mówiłem Ultimy nie wolno słuchać jeśli chcesz realnie ocenić inne sprzęty.
 
 
Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 
Dzięki - poprawione. Cóż, oceniam je jak najbardziej "realnie" tylko w tle mam cały czas punkt odniesienia jakim była Ultima. Zdecydowanie jednak nie zmienia to mojego punktu widzenia, że taka gradacja "jakości" jest potrzebna - mogę kupić coś co zaspokaja potrzeby i jest adekwatne do budżetu natomiast cały czas jest "króliczek" którego można gonić...;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mialem przyjemnosc baaardzo dobrze zapoznac sie z nowa odslona AK70mk2. Wrazenia bardzo pozytywne, gra to rowno, nic nie wychodzi przed szereg, grajek ani nie usypia ani nie ma adhd. Sluchalem na zmiane z fiio x5-3gen. i niestety fiio nie ma w zadnym elemencie brzmienia przewagi, najprosciej i najzrozumialej byloby powiedziec, ze roznica jest taka jak ogladanie swiata przez szybe okna niemytego przez 6 miesiecy (fiio x5-3), a przez szybe okna umyta tydzien temu (AK70mk2). Gdybym mial sie poslugiwac pojeciami z "duzego stereo"powiedzialbym, ze AK 70mk2 ma lepsza mikrodynamike, plastyke, wyraznie lepiej oddaje emocje w wokalizie, niskie tony nie sa nadmuchane i waciane jak w fiio a wokale rozmyte, zwlaszcza na dolnej srednicy, gdzie w fiio jest maly dramacik...Podsumowanie: placisz duzo wiecej za AK i dostajesz lepsze brzmienie, czy warte doplaty, w akcji preorder tak, w sugerowanej cenie detalicznej hmmm, tu kazdy sam musi juz ocenic. Ps. Cholercia, drogie te nasze przenosne zabawki sie porobily...

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napiszę coś zaskakującego... Słucham dziś (na Laylach II) ponownie SP1000 SS w drodze do domu. Jest fajnie, energetycznie, ale cały czas coś mi wierci w głowę. Przełączam na AK70 MKII i powiem Was krótko: jest WOW! Bo jest równo, jest spokój i relaks, czyli coś, czego SP1000 SS brakuje.

Nie za bardzo rozumiem polityki cenowej Astella. Dla mnie AK70 MKII to OBJAWIENIE i mówię Wam ludziska- bierzcie, bo NAPRAWDĘ WARTO!!!

Jasne, że nie będzie takiej rodzielczości, takiej sceny, takiego napowietrzenia, takiej ilości detali, takiej dynamiki, jak w przypadku SP1000 SS, ale przyjemność odsłuchu (jak dla mnie) jest o poziom wyżej w stosunku do SP1000 SS.

I zapisuję AK70 MKII jako mój drugi ulubiony odtwarzacz (obok X5 III) w rozsądnej cenie.

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z tym co piszesz wulkan o AK70MK2 jednak do OPPO PM3 nie jest to jeszcze ten "najlepszy" wybór, w takim połączeniu troszkę tej rozdzielczości na średni dalej brakuje i troszkę za blisko podane są wokale. Oczywiście moim zdaniem i konkretnie pod OPPO PM3, którym będę musiał szukać bardzo, bardzo rozdzielczego źródła, pozbawionego jakiejkolwiek koloryzacji i bez grania bliską średnicą czy wypchniętymi wokalami. A już tak na marginesie, bo ja tego nie rozgryzłem jak miałem AK70mk2 u siebie, czy on idzie ze Spotify po Wi-Fi?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wprawdzie nie wątek o SP1000, ale w bardzo udany sposób tak fajną sprawę, jak element ciszy w nagraniu, spójności i "równości" pasmowej (czyli to, co ma AK70 MKII) z wyrafinowaniem i klasą SP1000 SS, łączy mój przyszły odtwarzacz, czyli SP1000 Copper.

Właśnie porównuję te trzy DAP-y między sobą. Niestety tylko na moich, jednych słuchawkach. Jak dla mnie Copper rządzi.

Myślę, Adam 76, że SP1000 Copper Ci się spodoba, bo on nie ma wypchniętych wokali, ani średnicy. Natomiast samą średnicę ma znacznie przyjemniejszą, niż SP1000 SS.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AK300 bardziej szczegółowy, 70II bardziej żywiołowa - chce się jej słuchać. I trzeba koniecznie posłuchać. 

Mnie tam na 300 się chciało słuchać muzyki. Czy na 70II chciałoby mi się jeszcze bardziej?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno powinienem ponownie posłuchać AK300, porównując z AK70 MKII, ale, przywołując chwile obcowania z AK300 z pamięci, moje pierwsze wrażenie było takie, że AK300 nie podobała mi się tak, jak AK70 MKII. Piszę o pierwszym wrażeniu.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rollomay napisał:

Będzie okazja to z pewnością posłucham. Zwykła 70'tka brzmieniowo szału nie robi na tle chociażby 300'tki.

 

Ja wybrałem AK70 ze względu na kompaktowe wymiary.  Ak300 to już większy gabaryt.

Oczywiście, że w dźwięku jest różnica, ale w cenie również.

 

Dla wielu Ak70 powinien być wystarczający bo dźwięk jest na bardzo dobrym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kpt napisał:

 

Ja wybrałem AK70 ze względu na kompaktowe wymiary.  Ak300 to już większy gabaryt.

Oczywiście, że w dźwięku jest różnica, ale w cenie również.

 

Dla wielu Ak70 powinien być wystarczający bo dźwięk jest na bardzo dobrym poziomie.

AK70 (w pierwszej wersji) nie słuchałem, ale dla AK70 MKII ode mnie MEGA SZACUN!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynka była dla mnie (wrażenie) jakby uzupełnieniem 300tki. Ale nie była w stanie jej zastąpić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności