Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC do Creative Aurvana Live2


ollo98

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, posiadam słuchawki CAL2, oraz kartę dźwiękową Asus Xonar DG.

Chcę zakupić nowy sprzęt do słuchawek , więc co powinienem kupić?

Jest jakaś różnica w jakości dźwięku między kartą dźwiękową wewnętrzną, a zewnętrzną w podobnej cenie?

Z góry dzięki za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL2! kupiłem ponieważ były na przecenie tańsze o 100zł (350zł), a byłem też bardzo zadowolony z pierwszej wersji CAL'i.

Czy Creative Sound Blaster X-Fi HD USB za ok. 320zł da radę, czy może SMSL M2 albo Audiotrak Prodigy Cube Black Edition ?

Ciekawa też jest karta wewnętrzna Asus Strix Soar .

Jeżeli chodzi o preferencje dźwiękowe to głównie pod dobry bas i nie interesuje mnie zbytnio czy urządznie będzie duże czy małe, czy poręczne, ale najlepsza jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dobrą integre to nie potrzebujesz daca, napewno nie dla tych słuchawek. (Bo są po prostu za słabe)

 

Jedyny dać który może dać jakaś tam poprawę dla cal to nuforce u-dac 2 ale musiałbyś szukać używki.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem używki nuforce u-dac 2 , serio jest on lepszy od tych kart wewnętrznych?

A jakbym chciał sprzedać CAL'e2 i kupić inne słuchawki to jakie byście polecali?

Chodzą teraz po 450zł, ja kupiłem za 350zł, to może właśnie za 350zł, albo za 300zł bym opchnął, bo długo ich nawet nie używam.

Więc do tego co sprzedam mógłbym dołożyć trochę (serio trochę) no i + jakiś DAC.

W sumie też mnie to nie dziwi że do tych CAL'i nie jest potrzebny mocny DAC bo po samej reklamie widać że są one raczej do telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 23.09.2017 o 10:13, Sound John napisał:

Jeżeli masz dobrą integre to nie potrzebujesz daca, napewno nie dla tych słuchawek. (Bo są po prostu za słabe)

Chyba sobie żartujesz... Posiadałem CAL, mam teraz CAL2 podpinane do Audiotrak Maya u5. I gra to bardzo fajnie. Dobra integra ma wystarczyć? Nie ma takiej opcji. ollo98, zastanów się nad Audiotrak Prodigy Cube, ewentualnie Maya u5 jeżeli masz mniejsze fundusze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2017 o 10:13, Sound John napisał:

Jeżeli masz dobrą integre to nie potrzebujesz daca, napewno nie dla tych słuchawek. (Bo są po prostu za słabe)

 

Jedyny dać który może dać jakaś tam poprawę dla cal to nuforce u-dac 2 ale musiałbyś szukać używki.

Kiedyś uznawane za najlepsze, poprawniej "jedne z lepszych" do 200zł i często powyżej. Pełni rozwijały skrzydła dopiero na sprzęcie za ponad 1500zł .Głównie scenicznie się otwierały ale i w pozostałych aspektach nadrabiały. Słabe są moze i dla ciebie ale nie dla innych i warto do nich coś porządnego kupić AIMSC808 świetnie się z nimi sprawdzi ,synergicznie i jakościowo.

Edytowane przez adivxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kartę Asus Strix Soar, używam ją już od jakiegoś czasu i porównałem z integrą.

Jak dla mnie nie ma porównania, integra nie posiada wzmacniacza słuchawkowego przez co lekkie zwiększenie basu na niej sprawia że dźwięk jest jest bardzo cichy, a bez podbicia

basu (przynajmniej ja) nie mogę słuchać. Pomijam już czystość dźwięku i scenę , np. w integrze nie było słychać wielu instrumentów które słyszałem na Soarze.

Dodatkowo Soar jest dobry programowo, można w nim dużo pozmieniać i ustawić sobie dźwięk według własnych upodobań.

Np. bardzo fajnie ogląda mi się też zwykłe mecze po dobrym ustawieniu ustawień i nawet fajnie działa ustawianie mikrofonu i rzeczywiście redukcja innych dźwięków z otoczenia 

działała znakomicie.

Z Xonarem DG było tak że w nim dźwięk gdzie podbiłem bas (bardzo lubię bas) był bardzo zamulony i męczący, w Soarze jest dużo bardziej zrównoważony i nie męczy.

Jeżeli chodzi o minusy tej karty to często było słychać trzaski podczas słuchania muzyki , ale tutaj wystarczyło zmniejszyć częstotliwość próbkowania ze 192kHz na np. 96 albo 48 i funkcja "Voice Clarity" która bardzo dziwnie zniekształca dźwięk ale być może to tylko dla mnie tak jest.

Oczywiście to nawet ciężko nazwać minusami.

Może AIM byłby lepszy, ale tak czy inaczej jest zadowolony z zakupu, ponieważ dźwięk jest rzeczywiście zdecydowanie lepszy i sterowniki też dają dużo możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności