Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Monitory aktywne + źródło [2k PLN]


Ultrii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postanowiłem w końcu sprawić sobie solidny sprzęt do odsłuchu stacjonarnego w pokoju (ok 20 m2)

Lubię neutralne / ciepłe granie. Szukam pary aktywnych monitorków (chyba stojaków?) + źródła do nich. Budżet na całość to 2000-2500 PLN
Z zasłyszanych opinii postawiłbym na Tannoye Reveal 802, ktoś mi polecał jeszcze Edifiery R2600. Jeśli chopdzi o źródło to nie mam nawet jednej sugestii. Chciałbym żeby ładnie się prezentowały, zależy mi na wysokiej jakości dźwięku i w miarę mocnym bassie. Ma być głośno i porządnie ! :)

Jakieś podpowiedzi drodzy forumowicze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeśli mają to być monitory studyjne to ciekawą opcją są też Focal Alpha 80.

Ważne też z jakiej odległości będzie odsłuch, bo wszystkie wymienione najlepiej sprawdzają się w bliskim i średnim polu.

Też stałem przed podobnym wyborem i skończyło się na Edifier s2000 pro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie wszystko oprócz podanych przeze mnie Edifierów R2600 nagięłoby budżet, chciałbym raczej zmieścić się w tej kwocie 2000 PLN z monitorami i źródłem, bo do PCta raczej nie chce ich podpinać. Może jakieś inne typy? Używki tylko z pewnego źródła, z OLX bałbym się kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też Edifier s1000 - bardzo podobne brzmienie do s2000. Wspomniane R2600 to też fajne granie. Źródło, czyli jak rozumiem DAC/AMP? 

Jeśli tak, to w cenie 600 zł można kupić ifi nano idsd le. Trochę ifi zdaje się mieć kłopoty z kontrolą jakości, ale gra to więcej niż dobrze. I ma regulację głośności po RCA - bardzo przydatne. 

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos źródła - DAC/AMP zdaje się być chyba najlepszym pomysłem ?

z drugiej strony, myślałem o czymś "niezależnym" jakiś odtwarzacz mp3/cd/flac 

To właśnie z tym źródłem mam największy problem... jeśli chodzi o głośniki to chyba odsłucham po prostu obu zestawów i zobaczę czy różnica w cenie pokrywa się z różnicą w jakość dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, DAP np. Fiio X5 II, też załatwiłby sprawę. Wtedy, przy kupnie choćby s1000, można puszczać dźwięk z DAP przez rca lub przez wyjście koaksjalne  do DAC -a, który jest wbudowany  w samych głośnikach. Ten wbudowany DAC jest całkiem w porządku.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności