Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

The Bit Opus#3


all999

Rekomendowane odpowiedzi

OPUS #3 i M2s po wstępnych odsłuchach mają wiele cech wspólnych między sobą w kwestii strojenia. Pisałem o tym u siebie przy okazji wstępnych wrażeń nt. M2s. Cech tych jest wyraźnie więcej niż przy tańszym M1. Co prawda z pamięci, ale moim zdaniem C4 PRO jest odtwarzaczem grającym jednak ponad poziomem #3. Gdy był u mnie, przede wszystkim zapamiętałem jego realizm, holografię i rozdzielczość dźwięku, które w dużej mierze przypomnieć raczył mi na swój sposób TEAC P90, choć też nie do końca. Moja opinia nie ma w żadnym wypadku charakteru konfrontacyjnego wobec kogokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam #3 od jakiegoś czasu to mogę podrzucić kilka moich spostrzeżeń względem wersji #1. To co słyszę, albo wydaje mi się, że słyszę :) z #3:

- wyraźna faktura na basie

- mniej subbasu 

- lepsza separacja 

- węższa ale głębsza scena

- różnicowanie dźwięków w pionie

- holografia albo jej zalążki

- bardziej rześki przekaz (wrażenie sterylności i czystości)

- mniej organiczny

- mniej szumi z FLC8

- ostre gitary agresywniejsze, mniej dociążone

 

Mi wyszło, że oba opusy są fajne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć.Planuję zakup Opus#3 i na pewno go kupię:-)

Mam pytanie do użytkowników tego DAPa...,

Czy da się na nim zainstalować aplikacje typu  google play albo jakąś przeglądarkę tak jak np. w Pionku XDP-100? Interesuje mnie temat ściągania muzyki poza aplikacjami Spotify czy Tidal.

Edytowane przez wichu79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jako że odtwarzacz oparto na Androidzie, mamy jednak możliwość zainstalowania swojej ulubionej aplikacji muzycznej. Tu należy pamiętać o dwóch rzeczach: że brakuje działającej usługi Google, więc jeśli ma się wykupionego Neutrona czy PowerAmpa, to na Opusie #3 i tak skorzystamy tylko z wersji trial (przez pliki .apk). Jak jednak podaje dystrybutor, można wyeksportować aktywowaną aplikację z telefonu właśnie do pliku .apk (np. za pomocą darmowego programu APK Exporter) i wówczas po instalacji na odtwarzaczu The Bit będzie można cieszyć się pełną wersją ulubionych pozycji."

 

Źródło: http://zakupek.pl/test/odtwarzacze/recenzja-the-bit-opus-3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, LuQi napisał:

"Jako że odtwarzacz oparto na Androidzie, mamy jednak możliwość zainstalowania swojej ulubionej aplikacji muzycznej. Tu należy pamiętać o dwóch rzeczach: że brakuje działającej usługi Google, więc jeśli ma się wykupionego Neutrona czy PowerAmpa, to na Opusie #3 i tak skorzystamy tylko z wersji trial (przez pliki .apk). Jak jednak podaje dystrybutor, można wyeksportować aktywowaną aplikację z telefonu właśnie do pliku .apk (np. za pomocą darmowego programu APK Exporter) i wówczas po instalacji na odtwarzaczu The Bit będzie można cieszyć się pełną wersją ulubionych pozycji."

 

Źródło: http://zakupek.pl/test/odtwarzacze/recenzja-the-bit-opus-3/

 

Na opusie nie mamy google playa i instalujemy aplikacje za pomocą plików apk. Jeżeli mamy powerampa na telefonie to eksportujemy aplikacje poweramp do apk ale także exportujemy drugą część powerampa z aktywacją (poweramp full version unlocker) i wówczas w opusie najpierw instalujemy jedną apkę a potem drugą. Po tym cieszymy się pełną wersją powerampa. Jeżeli aplikacje nie wymagają konta z google play i są aktywowane za pomocą dodatkowych aplikacji to nie sądze aby był z czymś problem. Neutronem czy przeglądarkami się nie bawiłem.

Edytowane przez bigmaras
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do powyższych informacji czytałem już te wskazówki. Mi chodzi o typowe aplikacje google właśnie np. You tube i inne. Albo jakaś przeglądarka typu mp3 skull gdzie wyszukuję muzykę i ją ściągam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wichu79 napisał:

Odnosząc się do powyższych informacji czytałem już te wskazówki. Mi chodzi o typowe aplikacje google właśnie np. You tube i inne. Albo jakaś przeglądarka typu mp3 skull gdzie wyszukuję muzykę i ją ściągam.

 

Wrzuć mi przypominajke na maila w weekend to sprawdzę w wolnej chwili. Podrzuć ze dwie, trzy aplikacje to chwile potestuje i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Opus#1.Byłem mega zadowolony. I teraz też bym go ponownie kupił. Zdecydowałem się na 3kę ze względu na dodatkowe opcje i cenę.Więc sumując.....Musi to wszystko zebrane do kupy  zapier.......Do tego mam zamiar dodać FLC8s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.....Czy ktoś wie jaka jest różnica w Opus 3 pomiędzy kolorami?W necie znalazłem wersje srebrną jak i szarą. Czy to jest podobnie jak w Opus 1 gdzie były jakieś różnice minimalne ale były czy to jakaś druga partia która wyszła w innym kolorze po prostu?

opus3_img2.png

IMG_8042.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wichu79 napisał:

Mam pytanie.....Czy ktoś wie jaka jest różnica w Opus 3 pomiędzy kolorami?W necie znalazłem wersje srebrną jak i szarą. Czy to jest podobnie jak w Opus 1 gdzie były jakieś różnice minimalne ale były czy to jakaś druga partia która wyszła w innym kolorze po prostu?

opus3_img2.png

IMG_8042.JPG

 

jest tylko jeden kolor, srebrny czy szary jak zwał tak zwał

Z uwagi, że pojawiają się pytania odnośnie innych aplikacji dostępnych do opusa #3 odpowiadam:

1) Przeglądarki chrome i firefox - działają

2) youtube z przeglądarki - działa

3) youtube aplikacja - wymaga google play zatem nie działa

 

W wolnej chwili spróbuje pobawić się eksportem serwisów google play i zoabczymy czy uda się to ogarnąć bezproblemowo.

 

9uPCFN1.jpg

 

93K6Or5.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś gdzie można kupić dodatkową folię ochronną albo najlepiej szkło dedykowane do Opus 3 o ile takie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dobrze wiedzieć. Przepraszam za może takie prozaiczne pytanie ale....Nie mogę wrzucić plików do Opusa.Moze ktoś w jakiś prosty sposób mnie nakierować?Chce wrzucić do pamieci urządzenia w folder download i jakikolwiek inny ale nie chce nic się przerzucić.Dodam iz nie mam karty pamięci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś miał albo ma doświadczenie że podczas słuchania muzyki odtwarzacz się dość mocno grzeje?Szczególnie czuję to na górnej ramce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności