Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC / wzmacniacz do 800 zł


Tarhell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , planuje kupić SM HP151 i zastanawiam się nad dobraniem odpowiedniego źródła do niego . Słucham wszystkiego oprócz hip hopu , disco . Miałem wcześniej sm hp100 i fiio e07k andes ( słuchawki RIP po 3 latach ;/ ) Moje typ to xduoo xd-05 , ale nie mam pojęcia jak taki zestaw będzie się sprawował i czy coś lepszego nie znajdę za takie pieniądze .

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie dostałem tylko xduoo i tu mam pytanko , czy można mieć na stałe podłączone główne USB oraz mikrousb do ładowania ? Nie wpłynie to na żywotność baterii jeśli będzie się cały czas doładowywać ? Sprzęt będzie podpięty tylko do pc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając podpięte pod PC bateria wyczerpuje się, myślę mieć oba kable podpięte. 

Przyszły słuchawki , szczerze spodziewałem się większego opadu szczeny :D. Grają bardzo podobnie do hp100 , trochę lepiej jak dla mnie .

Edytowane przez Tarhell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że się opłacało . Duoo gra bardziej jakby otwarcie oraz sama jakoś dźwięku jest lepsza . Dalej nurtuje mnie sprawa kabli :

1 opcja = ładowanie full przez ładowarkę a później po prostu czekać aż bateria sama się wyczerpie

2 opcja = mieć oba kable podpięte pod PC i olać sprawę ładowania ( bateria sama będzie się doładowywać )

Najlepiej byłoby jakby dac pobierał energie tylko z pc nie wyczerpując baterii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na przykładzie laptopa. Mimo że jest podłączany non stop do zasilacza po jakimś czasie procenta naładowania spada. W profilach producenta (lenovo i hp) "batery long life" nie doładowuje aż do momentu, gdy nie spadnie poniżej 96%. 

W komórkach w instrukcji są zapisy żeby nie trzymać ciągle pod ładowarką dłużej 5-7dni.

Bateria ma "x"  cykli ładowania. 

Powiem tak ja trzymam lapka na zasilaczu przez tydzień a potem rozładowanie do około 5% i ładowanie do 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzymając cały czas podpięte do ładowania raczej skrócisz żywotność baterii. Ale jeżeli planujesz głównie używać przy kompie a nie jako sprzęt przenośny, nie ma się zupełnie czym przejmować.

Baterię można też wymienić w razie potrzeby :)

Bardziej problematyczne może być to, że w trakcie ładowania może być niższa jakość dźwięku, szumy, piski. Sam niedawno dokonałem identycznej przesiadki (E07k na XD-05). Po wpięciu kabla ładującego XD-05 przez USB z przodu kompa, w słuchawkach słyszę lekki pisk, z tyłu kompa - ledwo słyszalny szum, ale tylko przy odtwarzaniu dźwięku. Efekt taki jest tylko na wyjściu słuchawkowym, na głośnikowym cisza. Czytałem też o tym w jednej z anglojęzycznych recenzji, ale nie mogę teraz znaleźć.

Po wpięciu XD-05 do gniazdka sieci elektrycznej, również na słuchawkach jest cisza :)

Na E07k nie było czegoś takiego, ale tam był tylko 1 kabel, więc być nie mogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności