Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe +/- 300zł do xduoo x3


Karbon315

Pytanie

Zacznę od tego co mam i słyszałem razem z xduoo x3. Mam jeszcze clipa+ i ipoda video, ale to nieistotne. 

 

tfz king - męczą mnie, góra potrafi zaboleć. Do tego są ciężkie i duże co dodatkowo drażni moje uszy.

kz zst - nie ma sensu o nich wspominać

vivo xe800 - ideał pod względem budowy i ergonomii. Grały razem z clip+ i spisywały się świetnie, z X3 nie pamiętam - na pewno nie drażniły mnie jak tfz king i m6. Kolejna para to kwestia czasu. 

mee 6 pro - trochę ostro, nudno, męcząco. Nawet wygodne.

remaxy 800md - trochę duże i mało wygodne przez swoją budowę, wydaje mi się, że maja trochę za bardzo wycofany wokal i może kapkę za dużo basu. Trudno seala złapać.

 

Myślałem nad czymś z fajną, muzykalną średnicą, z bezpieczną górą i nie zalewającym basem. Zostałem już nakierowany na hifiman re400 i wydają się ciekawe. Jakieś inne pomysły? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do re400 i tych schozy - HiFimany będą mają dużo więcej basu od xe800, osobiście w ciemno nie pchałbym się w nic co może mieć go więcej (shozy).

 

 

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

RE-400 jeśli wolisz coś bardziej pokroju xe800, choć wg mnie nie ma co porównywać, dla mnie xe800 trochę miały za dużo góry i wyższej średnicy, re-400 są bardziej poukładane, pod analizę utworów, grają bardzo bezpiecznie. Jednak wg twoich preferencji, celowałbym w Shozy Zero, scena większa jak w re-400, podobna do tej z 800md, jednak wokal bardzo bliski, mniej basu od 800md, nie ma tak punktowego sub basu, jest bardziej różnorodny, jednak trochę podbity w paśmie wysokiego basu, dodatkowo nie ma problemu z załapaniem seala, w 800md był z tym ogromny problem jak dla mnie, pomagały jedynie pianki z zestawu, które w Zero się nie sprawdzają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Manuel wypożyczył mi na kilka miesięcy gr07c. (słyszałem że od basowej wersji, różnią się wyłącznie mniejszą ilością dolnych rejestrów)

Dużo ostrzejsze od xe800, ze znacznie większą ilością natarczywej góry, więcej sub/midbassu, bardziej rozrywkowego, miękkiego, z jaśniejszą wyższą średnicą, o ile w kobiece wokale urzekały, to męskie wypadały na ich tle bardzo blado

 

Na pewno nie polecałbym nikomu łączyć ich z xduoo x3.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Inszy o używanych GR07 BE myślałem, ale ich budowa mnie nie przekonuje.

@De3ny spodobały mi się shozy, poczytam recenzje

 

Na ten moment prawdopodobnie musiałbym przesłuchać re400 jak i shozy. Do re400 zachęca mnie /\ i czarowanie na średnicy.

Edytowane przez Karbon315
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mnie i XE800 za bardzo kłuły i miały za dużo wysokiej średnicy, szybko się ich pozbyłem. RE-400 przy nich to kraina łagodności, choć dla mnie minimalnie na niektórych źródłach potrafią pokazać się z ostrzejszej strony, ale zachowując się jeszcze bezpiecznie. Jak zdejmowałem 800md, xe800 czy urbanfun hifi i potem zakładałem do tego samego utworu re-400, to poprzednie słuchawki wydawały mi się, jakby były popsute.

Shozy Zero wg mnie podobne jakościowo do re-400, jednak w nich jest lekki efekt "wow", dźwięk jest większy, wokal w porównaniu do re-400 jest lekko bardziej nosowy, jakby przez chusteczkę, przed kichnięciem, ale bardzo bliski słuchacza. Może przeszkadzać trochę ten podbity wyższy bas, który zabiera i trochę powietrza, przestrzeni jakby z dolnej średnicy i może przez to też ten wokal jest taki trochę "ściągnięty" bliżej słuchacza, mniej "czysty" niż w re-400, choć wg mnie bardzo fajny. Do metalu, rapu, cięższych brzmień, brałbym zero, re-400 czasami nie dają rady przy tego typu utworach. 

Edytowane przez De3ny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Karbon315 napisał:

Zacznę od tego co mam i słyszałem razem z xduoo x3. Mam jeszcze clipa+ i ipoda video, ale to nieistotne. 

 

tfz king - męczą mnie, góra potrafi zaboleć. Do tego są ciężkie i duże co dodatkowo drażni moje uszy.

kz zst - nie ma sensu o nich wspominać

vivo xe800 - ideał pod względem budowy i ergonomii. Grały razem z clip+ i spisywały się świetnie, z X3 nie pamiętam - na pewno nie drażniły mnie jak tfz king i m6. Kolejna para to kwestia czasu. 

mee 6 pro - trochę ostro, nudno, męcząco. Nawet wygodne.

remaxy 800md - trochę duże i mało wygodne przez swoją budowę, wydaje mi się, że maja trochę za bardzo wycofany wokal i może kapkę za dużo basu. Trudno seala złapać.

 

Myślałem nad czymś z fajną, muzykalną średnicą, z bezpieczną górą i nie zalewającym basem. Zostałem już nakierowany na hifiman re400 i wydają się ciekawe. Jakieś inne pomysły? :)

 

800MD wycofany wokal i za dużo basu, ty tak serio??:huh: w dokach (a tych bardzo mało używam i ogólnie przesłuchanych modeli)  to one są wybitnie średnicowe z taką bardziej ciemniejszą średnicą.

 

hf3 o ile gdzieś jeszcze znajdziesz, jak ja ich unikałem to tak je polubiłem ...  

 

GR07 C i BE słuchałem fajnie ale to nie to czego szukasz jak dla mnie.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@retter może to kwestia seala którego nie mogę złapać. Trochę już kombinowałem, ale spróbuję jeszcze raz. 

 

Nocna edycja:

Porażka, pod koniec się udało złapać na piankach z zestawu ale uszy mówią dość. Nie ma sensu się męczyć. Pod względem wygody tfz king są o wiele lepsze. 

Edytowane przez Karbon315
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziwne bo mi 800md jakoś dobrze siedziały ale to było o maszz kilka miesięcy temu ... ale to zależy od budowy ucha i dopasowania tipsa.

Jak zakładasz oliwki i dociskasz by mieć seal to nie dziw się  ze będzie więcej dołu.

 

Zakładaj pianki i nie dociskaj aby uzyskać więcej powietrza mniej dołu.

 

Ale serio hf3 może audeo + pianki s100 wygoda dźwięk  ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba udało mi się złapać seala i jednak myliłem co do 800md, ale nie czuję się komfortowo. Przeczytałem recenzję hf3 i to raczej nie dla mnie. Dalej się zastanawiam nad shozy i re400. Pewnie skończy się na kupnie obu. 

Edytowane przez Karbon315
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Luz wspomniałem o nich bo lubię wysuniętą średnicę, unikałem ich jak ognia bo tipsy ... zamówiłem custom tipsy CA i oczarowało mnie na pół roku ...

Problem 800md to ta ząbkowana guma i tulejka t500 ale znam inne z znacznie mniejszą tulejką i bardziej nie wygodne.

 

Nie musisz łapać seala, ja często słucham tak że właśnie jak lekko stracą ten kontakt.

 

Ale jeszcze jeszcze jeden motyw, zamiast zmieniać słuchawki zmień dapa :D poszukaj posłuchaj A15, SQ znacznie lepsze ale bolączką jest brak mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności