Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

używany wzmacniacz + CD pod słuchawki nauszne.


luki09

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup słuchawek nausznych ( mam już założony temat do słuchawek ) i wieży składanki wzmacniacz plus odtwarzacz CD . Niestety jestem totalna noga w tym temacie a i zasobność portfela nie za wielka . Proszę o poradę jak szukać: na jakie parametry zwracać uwagę, jakie firmy może modele są warte uwagi a co unikać dalekim łukiem. Planuje przeznaczyć na taki zestaw bez głośników około 300 -400 zł . Jeżeli bujam w obłokach myśląc ze za tą kasę można coś kopić porządnego i już lepiej odpalić sobie płytę na laptopie z wbudowaną kartą dźwiękową to sprowadźcie mnie na ziemie. 

póki co znalazłem np tak wzmacniacz https://www.olx.pl/oferta/philips-wzmacniacz-302l-i-tuner-102l-wieza-vintage-zestaw-CID99-IDoiwKi.html#7f67ebc360 tylko cd  trzeba by było jakies dopasować , https://www.olx.pl/oferta/wieza-diora-CID99-IDepBPj.html#8415d9c28bhttps://www.olx.pl/oferta/odtwarzacz-cd-denon-dcd-910-topowy-odtwarzacz-laser-kss-150a-pcm56p-CID99-IDnYAw4.html#34b37987a0

Muzyka której słucham to głównie rock, punk muzyka alternatywna, słuchawki najprawdopodobniej BOSS HiFi B8 .

Edytowane przez luki09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za zainteresowanie się moim tematem, ipod nie wchodzi w grę bo chcę słuchać ( w końcu ) muzyki z płyt cd więc jak już to ten dac geek out. Tylko szczerze powiem że kompletnie nie wiedziałem, że jest takie urządzenie które poprawia dźwięk z komputera, a jakich modeli szukać za jaką cenę? a jest to naprawdę lepsze rozwiązanie niż używany wzmacniacz i odtwarzacz CD? znalazłem zestaw pioneera https://www.olx.pl/oferta/wieza-pioneer-CID99-IDnxDZv.html#e901be96f2  co o nim myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgralem plyty na karte SD i sluchalem sporo z xDuoo X3.  To gra naprawde fajnie. 

Natomiast z samego komputera to faktycznie geek ou, albo dragonfly. Powinno to juz schludnie grac.

Grajki obsluguja juz bezproblemowo pliki nieskompresowane, wiec wogole na sluchawki bym sie nie zastanawial nad takimi klocami, zwlaszcza ze planujesz sluchawki latwe w napedzeniu.

Zreszta - do tej pory fajnie mi sie slucha z Sandiska Sansa Clip Sport, ktory dziala mi z karta SD 128GB (troche CD na nia wejdzie jak widzisz). Zgrywanie CD na kompa mozna zrobic Exact Audio Copy czy jak tam sie to nazywa. Jest to legalne skoro masz krazki legalnie nabyte. 

Zapomnialem dodac, ze te pliki sa dokladnie w tej samej jakosci co na CD.

Wiec jest to przeopcja, bo masz grajka co wejdzie do kieszeni, pogra kilka godzin na baterii (sansa nawet 24h!!!!) i jakosc bedzie naprawde fajna.

Takie kloce mozna kupowac jak chcesz miec zestaw stacjonarny z glosnikami i jakies trudne sluchawki typu AKG K701, beyerdynamic dt990 600Ohm.

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie szukam jakiś używanych dac-ów :D na razie znalazłem

1. DAC/AMP Fiio Q1  na aukcji narazie za 120 zł , 

2. DAC fiio x3 z uszkodzonym ekranem za 150

3.DAC Fiio e7 180 zł

FiiO E11 KILIMANJARO 200 

 

czy coś z wymienionych powyżej modeli dobrze gra  czy szukać dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności