Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki nauszne dla fana muzyki rockowej.


luki09

Pytanie

Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowym użytkownikiem tego forum, od 2 tygodni przeczesuje to forum wzdłuż i wszerz w domu w pracy i w podróży aby uzyskać jak najwięcej informacji przed zadaniem pytania. Dzięki temu mam nadziej że moje pytanie , prośba będzie jasna i konkretna.

Poszukuje słuchawek nausznych do słuchania muzyki głównie w domu sporadycznie podczas spacerów z psem ale miało być konkretnie 

  • przedział cenowy, 200- 300 zł ( plus minus 50 zł) 
  • typ szukanych słuchawek- nauszne najlepiej wokół uszne grube i miękkie, uwielbiam kiedy słuchawki nie uwierają nie cisną i w ogóle są takie jakby ich nie było. Żadnych twardych pałąków!  mikrofon zbędny ale jak będzie to nie szkodzi ;) .
  • posiadane źródło dźwięku lub plany co do jego nabycia : póki co słuchawki będę najczęściej podłączał do smartphona  lumia 640, 3 letnim laptopie asus z wbudowaną kartą graficzą (z  technologię SonicMaster jeżeli ma to znaczenie), mini wieża z przed 10 lat.  Nie chciałbym odrzucać słuchawek, które aby w pełni oddać swoje walory potrzebują lepszego sprzętu ponieważ do końca roku planuje kupić jakąś używaną składankę wzmacniacz tuner cd .
  • preferowana tonalność docelowa (basowe, jasne, ciemne, sceniczne, „V” itp.) Uwielbiam kiedy muzyka brzmi naturalnie  bez przesadzonych basów który zawładnie reszta dźwięków,  górne dzwięki nie mogą być zbyt trzeszczące  bo reaguje na nie jak na piach w łożyskach bóle zebów :) .  Lubie kiedy w słuchawkach jest szeroka scena.
  • gatunki muzyczne, jakich będziesz na nich słuchał (elektronika, klasyka, jazz…): Głównie trójkowe granie ;)  rock, punk, muzyka alternatywna, czasami  coś spokojniejszego bluss soul.
  • predyspozycje anatomiczne (gdzie jesteś wrażliwy na nacisk, czy masz dużą lub małą głowę itd.): Tu jest największy problem mieszkam w małym mieście Iławie i jedyne punkty ze słuchawkami to mediaexpert i neonet , nie mam gdzie przymierzyć słuchawek, które będą najlepiej dopasowane :(. Zmuszony będę do zakupu słuchawek on-line , obawiam się tego trochę. Głowa szczupła i podłużna, uszy standard, w słuchawkach najczęściej uwierało mnie na czubku głowy .
  • dotychczas posiadany lub testowany sprzęt: już od dłuższego czasu nie miałem słuchawek a jak już miałem to raczej douszne . W sklepach jak już mówiłem mizernie, w naszych marketach głównie jbl i beatsy  ;(
  • sprzęt, który wstępnie został upatrzony do zakupu:  Mam kilka upatrzonych modeli podaje według kolejności upodobań: 1. AKG k 240 i ISK HD 9999 2. Kruger&matz km 0665 EB ( cena wysoka  mega podoba mi się  ich wygląd przy dobrych opiniach w necie ), 3 baeyerdynamic custom street , audio-technica ATHM30X, 4 dwa modele Sennheiser h4719 hd 215II. 
  • Od siebie: Jak już napisałem ważne jest dla mnie dobre brzmienie rockowe i mięciutkie słuchawki ( jak dla księżniczki na ziarnku grochu ), dodam jeszcze , że duży plus dla słuchawek za odpinany kabel i wytrzymałość materiałów jestem czesto w podróży i słuchawki będą podróżować ze mną :D Będę wdzięczny za wszelkie sugestie porady opinie. z góry dziękuje.


     
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A ja ci proponuję BossHiFi B8. Za ok. 60 $ nic lepszego nie znajdziesz. Grają przyzwoicie, nauszne i wykonanie premium. Mam i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Jaro54 napisał:

A ja ci proponuję BossHiFi B8. Za ok. 60 $ nic lepszego nie znajdziesz. Grają przyzwoicie, nauszne i wykonanie premium. Mam i polecam

Generalni bardzo spoko słuchawki, ale pady zapamiętałem jako niezbyt miękkie. Wygodne, ale miałem je ze 20 minut na głowie. Przypuszczam, że przy dłuższych odsłucahc duzo od samej głowy zależy. Da się te pady łatwo wymienić?

 

22 minuty temu, luki09 napisał:

Doki nie, tylko nauszne miałem kilka słuchawek dousznych i nie wytrzymam w nich dłużej niż pól godziny . A używać słuchawek będę głównie w pomieszczeniach. 

Proponuje spróbować na piankach Comply, często w zestawie z dokami. Komfort jest wtedy baaaaaaaaaardzo wysoki, pianka dopasowuje się do ucha. Problem taki, że po dosyć krótkim czasie tracą właściwości i trzeba wymienić.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Booss HiFi B8 wyglądają naprawdę spoko, jak wrócę z pracy poszukam o nich informacji bo jeżeli grają tak dobrze jak moje propozycje a wyglądają tak dobrze to biorę i się nie zastanawiam :) . Jaro54 możesz mi napisać coś o tych słuchawkach jak dźwięk jak kabel  i wytrzymałość słuchawek? Rock brzmi z pazurem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kabel to tak porządny, że część ludzi soprzedaje same słuchawki bez kabla. Nie z pazurem, ale z całą łapą :) Wykonanie takie, że śmiało mogłyby mieć napis AKG, Bayerdynamic lub inny i żaden producent by się ich nie wstydził. Warte każdego centa wydanego na nie

13 minut temu, bachankas napisał:

Generalni bardzo spoko słuchawki, ale pady zapamiętałem jako niezbyt miękkie. Wygodne, ale miałem je ze 20 minut na głowie. Przypuszczam, że przy dłuższych odsłucahc duzo od samej głowy zależy. Da się te pady łatwo wymienić?

W BossHiFi twarde pady? Mam ok pół roku i nie zauważyłem ich twardości, wręcz przeciwnie bardzo przyjemne i wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Jaro54 napisał:

Kabel to tak porządny, że część ludzi soprzedaje same słuchawki bez kabla. Nie z pazurem, ale z całą łapą :) Wykonanie takie, że śmiało mogłyby mieć napis AKG, Bayerdynamic lub inny i żaden producent by się ich nie wstydził. Warte każdego centa wydanego na nie

W BossHiFi twarde pady? Mam ok pół roku i nie zauważyłem ich twardości, wręcz przeciwnie bardzo przyjemne i wygodne

To może źle zapamiętałem :) plus dla nich, że mają sporo miejsca na ucho pomimo nie tak dużych rozmiarów słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kurczę bardzo mało informacji w internecie o tych BossHIFI ale mimo wszystko bardzo mnie kuszą :) : 

Po pierwsze Jaro54 możesz polecić sprzedawcę z alliexpres bo nigdy nie kupowałem na ali  i nie mam zaufania jakoś , po za tym czy wszystkie modele na ali sa takie same ( czy mogą być (podróby? ) bo różnica to nawet 30 dolców pomiędzy najtańszymi B8 a najdroższymi https://pl.aliexpress.com/wholesale?spm=a2g17.search0104.8.9.9avgvg&initiative_id=QRW_20170913231901&SearchText=hifi+b8&productId=32719095713

I jeszcze jedno natrafiłem na taki wpis na innym forum  "Pamiętaj że to są słuchawki 16 ohmowe a wiec trzeba brać pod uwagę opór wyjścia słuchawkowego twojego źródła dźwięku . Niepisana zasada głosi że opór słuchawek powinien być minimum 8 razy większy od oporu źródła. Dodatkowo przy takim niskim oporze i wysokiej czułości (106db) lepiej żeby twoje źródło grało naprawdę czysto bo słuchawki wychwycą każde śmieci na linii." czy koleś ma racje i słuchawki nadają się tylko do dobrego wzmacniacza ? nie znam się aż tak na oporach częstotliwościach itp.

 możecie coś Panowie powiedzieć o moich typach jak mogą wypaść w pórównaniu z B 8 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • 0
  • 0

Moim kaprawym uchem, Takstary są sporo dźwiękowo gorsze od B8. Mówię o niemodowanych oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

B8 kupione w ali, teraz pozostało mi czekać dzięki Jaro54 za pomoc. Jak przesłucham pierwsze godziny obiecuje napisać jakie są moje wrażenia. 

Na innym temacie odwiedli mnie od zestawu stojącego wzmacniacz plus odtwarzacz i polecili zakup DAC-a do laptopa szukam jakiś używek, jakbyś Jaro54 mógł polecić jakiegoś DAC do tych słuchawek to będę wdzięczny :) cena do 200 zł za używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Ładne te Bossy....aż by się chciało kupić...

I do tego nieźle grają i są wygodne @Soundman1200 bierz a nie pożałujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ok 25-32 dni, z tego sporo leżą w Polsce 8-10 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, luki09 napisał:

Ja wybrałem dostawę turkey Post 15-40 dni :) i oby było bliżej 15 dni bo żona ze mną nie wytrzyma :P

To na delegację jedź :) albo żonę do sanatorium wyślij :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
42 minuty temu, Jaro54 napisał:

To na delegację jedź :) albo żonę do sanatorium wyślij :)

na delegacje jadę 2.10 i łudzę się ze już ze słuchawkami w plecaku :)  

 

a co myślicie o DAC fiio x3 znalazłem taki na olx z uszkodzonym ekranem,  podobno działa jaka player i jako DAC.  Uszkodzony wyświetlacz by mi nie przeszkadzał za ****iarza długo miałem zen stona bez wyświetlacza i znałem całą playlistę na pamięć.

Edytowane przez luki09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności