Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz + głośniki do 1000-1500


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zamierzam wyposażyć się w pierwszy zestaw stereo, potrzebuję porad co wybrać. Czytałem trochę tematów na forach internetowych, ale ciężko mi się na coś zdecydować, tym bardziej że przy wyborze pojawia się dużo zmiennych (cena, skład zestawu, metraż, rodzaj muzyki, oczekiwania...).
Chcę kupić zintegrowany wzmacniacz stereo i głośniki. Sprzęt ma służyć głównie do słuchania muzyki (póki co jako źródło chcę podłączyć laptopa, później planuję zakup odtwarzacza cd i/lub gramofonu), ale również do filmów i gier (w znacznie mniejszym stopniu), oraz planuję do niego podłączyć interfejs audio (focusrite scarlett). Zaznaczę jeszcze raz, głównie zależy mi na muzyce, reszta schodzi na dalszy plan.
Słucham głównie rocka/metalu, oraz od jakiegoś czasu również k-popu, więc wydaje mi się że zestaw powinien być dość uniwersalny.
Sprzęt zainstaluję w pokoju o wymiarach ok 3mx4m - 12m^2 (prawdopodobnie trochę więcej, jak wrócę do domu to dokładnie wymierzę).
Mój budżet to 1000 do 1500pln na cały zestaw (wzmacniacz i głośniki). Z tego względu jestem nastawiony raczej na sprzęt używany.
 
Z tego co czytałem to polecane były wzmacniacze:
Denon PMA 450SE, 860
NAD 3240PE
Rotel RA-960BX (ten chyba tylko do metalu?)
Harman Kardon PM 645, 655 (VXI)
 
i kolumny:
Dali 505
Dali 104
Tannoy M
(z czego Dali podejrzewam że będą za duże biorąc pod uwagę metraż)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś Presonus Eris E8? 

Fajne granie i aktywne, więc wzmak i biżuteria odpada. Ze Scarlett fajnie gadają.

Dla mnie bomba - jest pierdzielnięcie do takiej klitki, sweet spot nienajgorszy, dość klarowne, prawie w budżecie z gwarą, używki za około 1200 idzie wyrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to cieple granie jest mniej lub wiecej

zalezy w co celujesz

porób pary  wzmak kolumny ewentualanie może coś znajdziesz innego i wrzuć tu

co z czym byś sobie zestawił:)

są tam dwie koncówki mocy co prawda nie hi end ale

i śa ciekawe wzmaki  w podobnej cenie

fajny jest kenwod 7002 ale ma nie najlepszy wyglad front panelu

fajna jest ta aiwa ale ona moze isc powyzej 1K

tak wiec .....

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności