Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki czy DragonFly black 1.5


mariuszf

Pytanie

 

Witam od 5 lat używam Pioneer  SE-A1000 z integrą o takich cechach:

Użyty kodek dźwięku to Realtek ALC1150. Sekcja audio została odseparowana na laminacie grubą kreską od reszty komponentów, a w układzie zastosowano kondensatory Nichicon oraz wzmacniacz słuchawkowy TI NE5532.

Mam pytanie czy po zakupie DragonFly 1.5 ( 359zł ) Pioneery jakoś odżyją czy lepiej zainwestować w lepsze słuchawki.

Do czego używam słuchawek? Do filmów, słuchania muzyki to różnie raz trafi się metal innym razem Deep House a jeszcze innym razem jakiś bardzo spokojny kawałek.... co do gier  nie potrzebuję super pozycjonowania:)

Chciałbym żeby było troszkę basu w Pioneerach raz jest idealnie, raz jakby się tracił i tylko wydawał ostatnie tchnienie cała reszta mi pasuje 

Jakbym miał zmieniać słuchawki to na pewno nauszniki muszą być z materiału a przynajmniej takie że po paru godzinach nie odlecą mi uszy:) bardzo dużo czasu spędzam przy kompie i gdzieś z 5-7 godzin z słuchawkami na głowie więc wygoda musi być:)

Przepraszam za błędy i za składnie polonista zemnie zawsze był słaby:)

Dziękuję za pomoc

 

Edytowane przez mariuszf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli słuchasz stacjonarnie jedynie to oczywiście warto. Ale to dwie różne szkoły grania, mimo że oba są na sabre. Black podkreśla dół i delikatnie wypycha średnicę. X1S jest neutralny, znacznie lepszy technicznie w każdym pasmie. Do tego szeroka scena, świetna stereofonia. Natomiast jak to się zgra z Twoimi słuchawkami to już musisz sam stwierdzić.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem aune x1s i słuchawki dostały powera grają co najmniej z 20-25% głośniej, ustawiłem filtr minimum phase chyba jeszcze najlepszy, gra to napewno o niebo lepiej niż dragonfly black 1.5 . Na full głośności to pady mają aż odlecieć:P i powiem wam mega się prezentuje ten dac jest piękny na fotkach nie robił takiego wrażenia jak na żywo. Na święta fundnę sobie jakieś monitorki polecacie coś ? 

Ktoś chętny na dragonfly ?:) 

 

Dziękuję wszystkim za uwagę 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wracając do DF black, po pierwsze w ustawieniach systemowych, trzeba było ustawić prawidłowe próbkowanie, jeśli słuchasz muzyki 44,1kHz to właśnie takie, mógłbyś ustawić dla takiej muzyki również 88,2kHz, ale windows nie wspiera takiego próbkowania, chyba że masz pliki 48kHz, wtedy możesz 96kHz . (dla pików 44,1kHz ustawiając 48kHz/96kHz, system sobie to przekształca i tracisz jakość). Następnie sprawa głośność, to ustawiasz w programie cyfrową regulację na maksa(foobar2000, itunes), a regulujesz systemową, wtedy korzysta z analogowej regulacji z urządzenia, dzięki czemu na każdym poziomie głośności dostajesz maksymalną możliwą jakość, bez dodatkowych systemowych przekształceń. Jeśli korzystasz z Tidala, to wystarczyło ustawić, żeby Tidal korzystał z tego urządzenia na wyłączność, on potem sam sobie ustawia właściwe próbkowania itd., co więcej dragonfly po aktualizacji wspiera format MQA, dzięki czemu mogłeś słuchać sobie w Tidalu nagrań w jakości Master. Ja mam słuchawki Audio Technic TAD400, o impedancji 35 Ohm i skuteczności 93dB i mogę słuchać na 6-13/100 z głośności systemowej, na 13 zaczyna rozsadzać uszy :P.

 

edit:

fajny efekt daje dragonfly black  + jitterbug z tej samej firmy, z wyraźniejszych efektów to łagodniejsza i bardziej rozdzielcza góra.

Edytowane przez Miljar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Zakupiłem DF Black, lecz mam ten sam problem, gra bardzo cicho. Jak w tym urządzeniu ustawia się kontrolę głośności ? Mam dźwięk wszędzie ustawione na 100%, lecz dalej jest cicho. Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jakie słuchawki? Może zbadaj uszy? DF najlepiej działa po wasapi czy KS (chyba miał obsługę KS - już nie pamiętam). Wtedy nie trzeba przejmować się ustawieniami próbkowania, a głośność najlepiej regulować tak jak zaleca producent.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje uszy są w porządku, Podłączałem różne słuchawki, akg k612, denon d1100, takstar hi2050, na różnych komputerach (Win 7, Win10), ale nawet przy ustawieniu głośności na 100% ledwie da się słuchać muzyki. A wg opinii jednego z użytkowników DF Black ma taką moc, ze słuchał na Nighthawk na 10%. Może któryś z szanownych forumowiczów miał/ma podobny problem, albo ja może trafiłem na felerny egzemplarz ? Czy ten sprzęt nie ma jakoś ograniczonej wewnętrznie głośności, producent na ten temat nic nie mówi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam Dragonfly v1 i nie ma problemów z głośnością, jedynie pod telefonem ale to wiadoma rzecz, choć i tu nie korzystałem z usb audio playera tylko zwykły poweramp. Spróbuj może pod androidem z tym odtwarzaczem, z innymi komputerami próbowałeś a masz możliwość sprawdzenia na zewnętrznym aktywnym hubie usb ? Ogólnie dac ma bardzo małe zapotrzebowanie na prąd (szczególnie 1.5) a sam producent zaleca korzystanie z usb 2.0 zamiast 3.0. Nie ma dodatkowej regulacji, tylko w zasobniku systemowym i odtwarzaczu. Może spróbuj go zaktualizować http://www.audioquest.com/digitalupdates . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wskazówki. Zaktualizowałem firmware , ale nic to nie pomogło. Byłem w sklepie i okazało się, że na laptopie sprzedawcy Black gra dużo glośniej niż u mnie, choć też nie aż tak że miałby urywać uszy. Prawdopodobnie faktycznie jakiś problem z prądem w portach USB. Zamówiłem ten aktywny hub i zobaczę czy to coś pomoże. W każdym razie to chyba mój pierwszy i ostatni DAC na USB. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności