Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki czy DragonFly black 1.5


mariuszf

Pytanie

 

Witam od 5 lat używam Pioneer  SE-A1000 z integrą o takich cechach:

Użyty kodek dźwięku to Realtek ALC1150. Sekcja audio została odseparowana na laminacie grubą kreską od reszty komponentów, a w układzie zastosowano kondensatory Nichicon oraz wzmacniacz słuchawkowy TI NE5532.

Mam pytanie czy po zakupie DragonFly 1.5 ( 359zł ) Pioneery jakoś odżyją czy lepiej zainwestować w lepsze słuchawki.

Do czego używam słuchawek? Do filmów, słuchania muzyki to różnie raz trafi się metal innym razem Deep House a jeszcze innym razem jakiś bardzo spokojny kawałek.... co do gier  nie potrzebuję super pozycjonowania:)

Chciałbym żeby było troszkę basu w Pioneerach raz jest idealnie, raz jakby się tracił i tylko wydawał ostatnie tchnienie cała reszta mi pasuje 

Jakbym miał zmieniać słuchawki to na pewno nauszniki muszą być z materiału a przynajmniej takie że po paru godzinach nie odlecą mi uszy:) bardzo dużo czasu spędzam przy kompie i gdzieś z 5-7 godzin z słuchawkami na głowie więc wygoda musi być:)

Przepraszam za błędy i za składnie polonista zemnie zawsze był słaby:)

Dziękuję za pomoc

 

Edytowane przez mariuszf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie znam Tych Pionerów, ale Zeos na YT opisywał je jako killery w swojej cenie. Najlepiej przejdź się do sklepu i posłuchaj Dragonflaja czy czegoś innego podłączonego do nich. DF ma dobrą podstawę basową, ale ze słuchawkami jest tak, że na jednych poczujesz sporą różnicę po zmianie źródła, na innych nieznaczną/w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak nie masz jak odsłuchać, to może spróbuj z opcją, kupujesz używanego Blacka, sprawdzasz czy jest różnica, zostawiasz, albo sprzedajesz za tą samą cenę.

 

To dość popularny sprzęt, więc z odsprzedażą  nie powinno być problemu.

 

Ewentualnie kup nowy wysyłkowo, potestuj ostrożnie i odeślij w ciągu 10 dni jak nie podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kupiłem update zrobiłem i gra to ciszej niż moja wypasiona  integra....po zaznaczeniu loudness equalization zrobiło się troszkę lepiej do tego zaznaczyłem bass boost więc bas się poprawił ale OGÓLNIE liczyłem na coś lepszego takiego prawdziwego POWERA...

 

Tak szczerze jak wył dodatki to moim zdaniem ta (podrasowana) integra gra czyściej i bardziej spójnie WTF 

w sklepie się podniecali i mówili na bank będzie tylko lepiej no nic może to ja mam problem ze słuchem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dla Ciebie może tak dla mnie wcale dużej różnicy nie ma i jak już mówiłem lekko podrasowana ta integra jest....może to wina samych słuchawek, dla mnie większej różnicy nie ma...napewno np bass boost działa super w porównaniu do integry gdzie nie ruszałem eq bo każda zmiana równała się "kupą" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oddawaj do sklepu blacka jak najszybciej i zamawiaj xDuoo XD-05. Nic lepszego nie kupisz.

Mam go właśnie od wczoraj i jest po prostu miazga. Tu właśnie dostaniesz swego oczekiwanego powera, a nie DF Black, lol. Polecili Ci low enda jak masz większy budżet.

 

Z Fidelio X2 sparowany to po prostu wow,

Do ciepłych słuchawek się wyśmienicie nadaje to wyobrażam sobie jak to będzie brzmiało na przestrzennych , ciepłych Pionkach

Dopiero się przekonasz na co je stać....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

udało mi się dziś kupić Brainwavz HM5 asymetryczne ciężko było założyć ale dałem rade teraz jest większy komfort ponieważ wtedy słuchawki miałem za blisko i wszytko biło mi po uszach ale kurde mam głośność na full w systemie i w roon a słuchawki po prostu grają na pół gwizdka...

 

Co do oddania Dragonfly niestety kupiłem bezpośrednio w salonie a zwrotów nie przyjmują ani wymiany na inny sprzęt:( no nic poczekam aż skończy się promocja i sprzedam go za 359zł i dołożę do czegoś innego 

IMG_0311.JPG

Edytowane przez mariuszf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli słuchasz stacjonarnie jedynie to oczywiście warto. Ale to dwie różne szkoły grania, mimo że oba są na sabre. Black podkreśla dół i delikatnie wypycha średnicę. X1S jest neutralny, znacznie lepszy technicznie w każdym pasmie. Do tego szeroka scena, świetna stereofonia. Natomiast jak to się zgra z Twoimi słuchawkami to już musisz sam stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności