Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZS6


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Jaro54 napisał:

@Inszy to też nie ich pomysł, pierwsze JVC to zrobiło w KX-100. Dźwięk miałeś w kanale słuchowy. 

To jeden z powodów dla których nie polubiłem się z tymi JVC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inszy napisał:

To jeden z powodów dla których nie polubiłem się z tymi JVC.

A ja je lubiłem :) a teraz lubię FRD 80 Z :) też mają armaturę w uchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modując słuchawki ( o dużych rozmiarach ) często nieco zmniejszam objętość komory przy okazji wypełnienia ich masami bitumicznymi i odpowiednio je otwieram do tego czasem zwiększam dobroć mechaniczną przetworników. \to prowadzi zwykle do lepszych odpowiedzi impulsowych. To by wskazywało że jednak często użycie mniejszych komór niż te jakie stosują producenci poprawia sprawę. Czyli coś za coś. Jednak nie zaobserwowałem pogorszenia przestrzenności dźwięku.

Takie szerokie kanały można spotkać częściej w różnych konstrukcjach.

ZSR mają jeszcze grubsze tulejki od ZS6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MobyDick napisał:

Za to parametry dobroci głośnika mają ścisły związek z tym do jakiej komody się go wkłada i jakie potem uzyskujemy odpowiedzi impulsowe oraz pasmo przenoszenia.

 

Jesli chodzi o armatury to o ile wiem stroi sie je dlugoscia i gruboscia kanałów, filtrami akustycznymi i zwrotnicami. Sama komora praktycznie nigdy nie ma nic do gadania.

 

Co masz na mysli mowiac odpowiedz impulsowa? Nie spotkalem sie z takim okresleniem w sprzecie audio, jedynie w akustyce i przetwarzaniu sygnalu czyli ze jak chcesz zeby cos brzmialo jak nagrane w kosciele to musisz znac odpowiedz impulsowa kosciola aby odpowiednio zmodyfikowac sygnal.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Spawn napisał:

 

Jesli chodzi o armatury to o ile wiem stroi sie je dlugoscia i gruboscia kanałów, filtrami akustycznymi i zwrotnicami. Sama komora praktycznie nigdy nie ma nic do gadania.

 

Co masz na mysli mowiac odpowiedz impulsowa? Nie spotkalem sie z takim okresleniem w sprzecie audio, jedynie w akustyce i przetwarzaniu sygnalu czyli ze jak chcesz zeby cos brzmialo jak nagrane w kosciele to musisz znac odpowiedz impulsowa kosciola aby odpowiednio zmodyfikowac sygnal.

W ZS6 są 2 przetworniki dynamiczne stożkowe. To one wymagają odpowiedniej objętości. Zapewne armatury niskotonowe w słuchawkach w których są takowe również tego potrzebują. Ten sam głośnik inaczej zachowuję się w różnych objętościach i w połączeniu z rodzajem wentylowania. To wiąże się z tym jak głęboko schodzi bas i jak dobrze jest kontrolowany. To niema bezpośredniego związku z pogłosem.

5 minut temu, sheffunio napisał:

Sorry że wyciałem ale jak zwiększyć dobroć mechaniczna??

 

Jest na to kilka sposobów :) , ale to nie miejsce na taki temat i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Inszy napisał:

KX100 też nie miały, zapewne chodziło o przetwornik.

Tak mój błąd zamiast przetwornik napisałem armatura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microdrivery i armatury dobrze sprawdzają się wchodząc głęboko w ucho. Jednak wylot kanału jest często znacznie mniejszy dla możliwości założenia tipsów z mniejszymi tulejkami. Myślę ze ma to wpływ na ostateczne brzmienie w zakresie górnego skraju pasma. Dlatego sądzę że użycie mniejszych tulejek w ZS6 lub osobnych wyprowadzeń dla armatur sprawiło by ograniczenie natężenia dźwięku w tym zakresie i mielibyśmy bardziej drące się słuchawki przy 3 kHz.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2018 o 19:48, Inszy napisał:

Problemem są tulejki w rozmiarze T500. Trochę mnie dziwi, że kradnąc projekt kopułek od Campfire, nie zarąbali też pomysłu z dźwiękowodami, zamiast pakować armatury w sam wylot.

Ale to już większy kłopot ze strojeniem, więc pewnie nie chcieli się z tym bawić, albo przerasta to na razie ich możliwości.

Te słuchawki z 2 wylotami z dyszy to były KINERA SEED . Dość ładne i trochę w budowie ( zewnętrznie ) podobne do Shure. Jednak ponoć dźwiękowo to nadal darcie ryja jak w hybrydiwych KZ :) . A może i bardziej ?

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie słyszałem RT-1 , jednak z tego co widzę to wg materiałów producenta mają górkę ~10 dB przy 3 kHz i nieco tylko mniejszą poniżej 5 kHz. Wynikało by z tego ze powinny się drzeć w tym zakresie częstotliwości. Natknąłem się na recenzję ich posiadacza, który pisze o nich że są, najładniejszymi słuchawkami jakie ma i że są bardzo wygodne dla  niego, jednak graja płasko i wypadają kiepsko dźwiękowo przy KZ ZS5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2018 o 16:25, MobyDick napisał:

Ja nie słyszałem RT-1 , jednak z tego co widzę to wg materiałów producenta mają górkę ~10 dB przy 3 kHz i nieco tylko mniejszą poniżej 5 kHz. Wynikało by z tego ze powinny się drzeć w tym zakresie częstotliwości. Natknąłem się na recenzję ich posiadacza, który pisze o nich że są, najładniejszymi słuchawkami jakie ma i że są bardzo wygodne dla  niego, jednak graja płasko i wypadają kiepsko dźwiękowo przy KZ ZS5.

 

W Auglamour RT1 góra jest gładka, dwa wyniesienia w niższej części dodają tylko nieco blasku i powietrza oraz sprawiają, że część instrumentów wybrzmiewa za krótko, ale nigdy ostro.

 

Z tym, że grają płasko to dziwne, bo mają fajną scenę, tak szerokość, jak i głębię. Ogólnie to scenę mają lepiej poukładaną niż KZ. Może chodziło o wygładzone granie, bo płasko to one na pewno nie zagrają.

 

Sam wziąłbym te AuGlamoury zamiast KZ, ale ZS5 bardzo nie lubię. Ani to łatwe do wysterowania, ani dobrze wykonane.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności