Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZS6


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

Oj Inszy A nie jesteś dziwny ? :)  Wyrywasz coś z kontekstu. Miałeś je dłużej tak aby przekonać się że po jakimś czasie stają się mniej wrzaskliwe ? Jak już pisałem nie na skutek przyzwyczajenia słuchu lecz jak przypuszczam powstania w nich czegoś co nadaje pewne tłumienie wewnętrzne w ich armaturach ? Bo dla mnie zawsze spotkanie się z nowymi słuchawkami KZ z armaturami jest zawsze czymś wręcz nieprzyjemnym i to po wygrzaniu jeszcze bardziej. A duży wpływ źródła na brzmienie świadczy o przezroczystości takich słuchawek. Jeśli zawsze grają tak samo to znaczy że ich brzmienie nie daje pełnego wglądu w nagranie, choć rozumiem ze są ludzie którzy lubią słuchawki muląco-trzeszczące , które zawsze będą grały tak samo.

Edytowane przez MobyDick
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ZST przeszkadzał głównie beznadziejny bas. Góra jak na 50 złotych nie była zła (o ile nie wpięło się ich w Aliena+).

I ile trzeba je mieć, by móc je oceniać? I mogę sumować oba posiadane egzemplarze, czy nie bardzo? Bo nie wiem czy się łapię ;)

 

Pomijając sprawę wygrzewania się armatur, to ta teoria o przezroczystości słuchawek, szczególnie w kontekście ZST, wydaje się cokolwiek naciągana ;) 

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick zacznijmy w ogóle od tego, że armatury się nie wygrzewają, a jeżeli już to wystarczy im w pełni kilka minut :D 

39 minut temu, MobyDick napisał:

A duży wpływ źródła na brzmienie świadczy o przezroczystości takich słuchawek. Jeśli zawsze grają tak samo to znaczy że ich brzmienie nie daje pełnego wglądu w nagranie, choć rozumiem ze są ludzie którzy lubią słuchawki muląco-trzeszczące , które zawsze będą grały tak samo.

:DDDDDDD 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obaj widzę że nie zrozumieliście nic z tego co piszę. To ze miałeś 2 sztuki ZST w jakimś odstępie czasu to ma takie znaczenia jak to że miałeś w tym czasie rybkę która Ci zdechła. Tłumaczyłem że nie chodziło o wygrzewanie. Wręcz długotrwałe ich pozostawianie grajach bardzo głośno powodowało że darły się jeszcze bardziej. Nie chodziło też o to że się do nich przyzwyczaiłem, co powtarzam po raz kolejny, bo używałem w tym czasie różnych słuchawek a one leżały sobie po okresie używania i wtedy najprawdopodobniej zasychały w ich wnętrzu armatur odrobiny sebum co zapewne tworzyło jakiś układ tłumiący, bo po takim odleżeniu zaczynały grac dużo subtelniej. W ZST też na początku sądziłem że bas jest kiepski. Trzeba było użyć źródła o lepszym współczynniku tłumienia. Wtedy znikała ich estradowa sygnatura. Dlatego na początku uważałem te słuchawki za taką namiastkę brzmienia koncertowego z dość marnych kolumn. Dlatego po pewnym czasie zmieniłem o nich zdanie. A armatury może nie są bardzo wrażliwe na wygrzewanie lecz jednak i to te KZ jak już napisałem mogą po takim procesie przeprowadzonym dość intensywnie zagrać jeszcze gorzej.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze skąd wiesz, że po czasie leżakowania zaczęły grać lepiej? Pamięć słuchowa jest słaba i bez bezpośredniego porównania, to możesz sobie tylko gdybać. Ja miałem dwie pary, kupione w pewnym odcinku czasu, o różnym przebiegu i jakoś żadnych różnic między nimi nie słyszałem.

Natomiast zapychanie przetworników łojem, to chyba będzie możliwe tu tylko przy zdjętych filtrach i ograniczonej higienie. Choć nie mam pojęcia jak sprawić, by zatykały się jednakowo...

 

I jakie jest to źródło o lepszym współczynniku tłumienia? I o ile lepsze jest od Aliena+, Opusa #1 czy SMSL SAP-9, do których podpinałem ZST? Przy czym najlepiej zagrały one z budżetowym Cyberdrivem, więc chyba to jakiś ukryty wypas jest :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema tu mowy o zapychaniu łojem :)  . Mam bardzo dobrą pamięć słuchową, bo trenowaną i historia powtarzała się z 6-cioma parami słuchawek KZ o budowie hybrydowej. Co konkretnie miało na to wpływ jest tylko hipotezą. Może było to spowodowane jakiegoś rodzaju korozją któregoś z elementów.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dostrzegłem że hybrydy KZ mogą brzmieć inaczej w pewnych warunkach i po pewnym czasie.  Doprowadziło to do tego że w pewnym monecie zmieniłem zdanie na ich temat. To że Inszy ich nie lubi i zapewne cokolwiek by się nie stało tego nie zmieni to fakt. Warto wspomnieć o tym że jeśli ktoś takie zakupił to również może o nich nieco zmienić zdanie w takich warunkach jak ja, i nie chodzi tu o to że wymagają do napędu bardzo drogiego sprzętu, co raczej dość umiejętnie dobranego.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i chyba sobie rozszerzę "3 punkty paratykusa" o jeszcze kilka :)

 

1.Słuchajmy muzyki na sprzęcie, a nie sprzętu na muzyce.

2.Każdy słucha na tym co mu pasuje i tego co lubi.

3.Nie nawracaj mnie na Twój sprzęt, ja też tego nie zrobię.
 

4.Każdy ma prawo do własnego zdania na każdy temat.
5.Jeśli ktoś nie zgadza się ze mną nie oznacza to, że jest moim wrogiem i że jest głupi.
6.Kiedy brak mi wiedzy, doświadczenia i argumentów w jakiejś dziedzinie - mówię o tym, zamiast przechodzić do ataków personalnych.
7.To co mówię i piszę o innych świadczy o mnie, a nie o nich.

 

Miłego weekendu dla Wszystkich !

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, paratykus napisał:

Czytam, czytam i chyba sobie rozszerzę "3 punkty paratykusa" o jeszcze kilka :)

 

1.Słuchajmy muzyki na sprzęcie, a nie sprzętu na muzyce.

2.Każdy słucha na tym co mu pasuje i tego co lubi.

3.Nie nawracaj mnie na Twój sprzęt, ja też tego nie zrobię.
 

4.Każdy ma prawo do własnego zdania na każdy temat.
5.Jeśli ktoś nie zgadza się ze mną nie oznacza to, że jest moim wrogiem i że jest głupi.
6.Kiedy brak mi wiedzy, doświadczenia i argumentów w jakiejś dziedzinie - mówię o tym, zamiast przechodzić do ataków personalnych.
7.To co mówię i piszę o innych świadczy o mnie, a nie o nich.

 

Miłego weekendu dla Wszystkich !

Za miesiąc to już będzie dekalog, a ludzie i tak się będą żreć - po prostu muszą to lubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bachankas napisał:

Za miesiąc to już będzie dekalog, a ludzie i tak się będą żreć - po prostu muszą to lubić.

Podobno taka mamy mentalność, gdzie trzech polaków tam cztery opinie i każda to ta jedynie słuszna. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paratykus napisał:

Czytam, czytam i chyba sobie rozszerzę "3 punkty paratykusa" o jeszcze kilka :)

 

1.Słuchajmy muzyki na sprzęcie, a nie sprzętu na muzyce.

2.Każdy słucha na tym co mu pasuje i tego co lubi.

3.Nie nawracaj mnie na Twój sprzęt, ja też tego nie zrobię.
 

4.Każdy ma prawo do własnego zdania na każdy temat.
5.Jeśli ktoś nie zgadza się ze mną nie oznacza to, że jest moim wrogiem i że jest głupi.
6.Kiedy brak mi wiedzy, doświadczenia i argumentów w jakiejś dziedzinie - mówię o tym, zamiast przechodzić do ataków personalnych.
7.To co mówię i piszę o innych świadczy o mnie, a nie o nich.

 

Miłego weekendu dla Wszystkich !

Szkoda, że większość z tych punktów jest łamanych przez naszego forumowego Mojżesza w regularnych polimatach pt "jacy to producenci są źli i niedobrzy, ale nie moich słuchawek". 

Edytowane przez Sound John
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gourney napisał:

@Inszy nie przepada za tą marką i nigdy się z tym nie krył

Nie przepadam za ZST i dokładnie pisałem dlaczego. Jak komuś nie przeszkadzają ich wady, niech je uwielbia, ale niech nie wciska kitu jakie są wspaniałe do wszystkiego i dla każdego (co niestety jest częste na forum), bo to cholernie specyficzne granie. Przede wszystkim drażni mnie ślepy hajp na słuchawki KZ, ten w stylu "grają jak doki za tysiąc dolarów, bo mają dużo przetworników". Ale ja ogólnie nie lubię hajpów ;)

Jednak niektóre ich modele uważam za ciekawe. Dobrze zasilone ZS5 grały naprawdę fajnie, zdecydowanie powyżej ceny, jaką za nie dałem i w pewnych zestawieniach nawet i trzy stówy mógłbym dać za takie brzmienie. Natomiast ZSR, gdyby nie ogromna tulejka, to bym je sobie zostawił do telefonu.

 

@brunnerius z tych tańszych, jakie w ostatnich miesiącach mi się podobały, to Lypertek Mevi, Hypersense Eclipse HEX02, Blitzwolf BW-ES2 i Seahf AWK-009. Już trochę drożej Tin Audio T2. Każde z nich grają rozrywkowo, w swojej cenie dając kawał solidnego brzmienia, bez jakichś dziwnie specyficznych strojeń. Przy czym wszystkie prócz Lyperteków mają w zestawie kiepskie gumki, które warto zmienić na coś innego - dla poprawy komfortu i brzmienia.

A tych, o których tylko czytałem, to nie wymienię, bo nie mam jak tego zweryfikować :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy Czy są jakieś słuchawki armaturowe które by Ci się podobały jeśli chodzi o dźwięk ? Bo nie da się ukryć że armatury które używa KZ zapewne nie nalezą do najbardziej wyrafinowanych. Jednak odnoszę wrażenie że nie jest tu tak bardzo źle i sprawa się poprawia z czasem. Odnoszę wrażenie że po prostu nie lubisz takiej charakterystyki brzmienia i że wolisz brzmienie nieco mniej detaliczne lecz o niższych zniekształceniach harmonicznych. Nie traktuj tego jako atak. Bo wydaje mi się ze nie chodzi tu o niechęć do tej marki lecz o taki rodzaj brzmienia i strojenia, który w ich początkowym okresie jest dla mnie również nie do akceptowania. Do tego sporo zależy od tego jak głośno słuchamy, bo takie słuchawki zwykle znacznie lepiej się sprawdzają przy dość niskich poziomach głośności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktuję tego jako ataku, ale rozbawiło mnie to mocno :)

Po pierwsze biorąc pod uwagę, że doki, z których najczęściej korzystam, to CAF Jupiter oraz grające "w stylu armaturowym" MEE P1, uwielbiałem Audeo, które zastąpiłem CA Pro330  itp. itd., argument o tym, że wolę mniej detali niż podają ZST wydaje się troszkę nietrafiony ;)

Po drugie, moje krytyczne uwagi dotyczące ZST dotyczą głównie basu, za który nie odpowiada armatura. Co prawda z nią też sobie średnio poradzili, ale za taką cenę nie ma co oczekiwać cudów. Ciągle mam jednak w pamięci ZhiYin Z2000, które biły KZ jak chciały, a kosztowały te same pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MobyDick napisał:

Inszy No to chyba nie spodziewałeś się ze KZ ZS6 będą grały jak CAF Andromeda , ani nawet jak Jupitery :D . Choć stylistyczne podobieństwo zasługuje na pochwałę że brali dobre wzorce.

Niektórzy dalej ślepo uważają, że to top 10 iemów, bo ktoś je tam umieścił dla żartu. 

Ale tak to jest nie ufać własnemu słuchowi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się marzy, żeby stylistycznie nawiązali do Audeo :wub: Bez tulejek na ucho słonia, tylko małe i wygodne doki. No, ewentualnie niech zerżną z Shure albo Westonów i przestaną robić takie kobyły.

 

4 minuty temu, brunnerius napisał:

@Inszy dzięki, a z tych nieco droższych, tak do stu zielonych?

Do stu, to bym dozbierał do Cozoy Hera albo Aune E1 ;)

Jak ma być po chińsku i z wyłączeniem znanych doków, typu GR07, to całkiem ciekawe są Rose Mini2, nawiązujące trochę do Hifimanów RE-400, tyle że w stylu armaturowym - nieco przyciemnione, nastawione na średnicę i raczej spokojne granie. Jak ma być dynamika, to podobały mi się TFZ King, choć trzeba im dobrze dobrać źródło, by nie cięły górą. No i teraz jest szał na Fidue A65, ale nie słuchałem, więc się nie wypowiadam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności