Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZS6


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Destruktor napisał:

Z dobrym zestawem i tipsami te słuchawki są niesamowite. Na samym telefonie duuuuzo tracą, choć za te cenę i tak super. Ale jak dorzucić im sensowne towarzystwo to po prostu całkowita miazga. 

 

Żeby nie było, da się lepiej, ale to już będzie przynajmniej 1500% drożej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Synthax said:

 

Żeby nie było, da się lepiej, ale to już będzie przynajmniej 1500% drożej :D

nie czepiaj się, piękno tkwi w szczegółach i te 1500% jest uzasadnione ! a i ten kolor..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Inszy napisał:

Czemu do maja? Moje są w drodze, więc chyba premiera już za nami.

 

3 godziny temu, strong6 napisał:

Moje jeszcze są pakowane, jeszcze mają na to 2 dni. Żadnych próśb o przedłużenie czasu wysyłki nie otrzymałem więc wygląda, że wyślą lada moment.
 

 

Siedzę w temacie ZS10 od czasu pojawienia się pierwszych info na fonografie (thephonograph.net) i według Alie wysyłka jest planowana ok. 25.04.2018 (obecnie jest tzw. pre-sale) , a według Gearbesta ok. 07.05.2018 (obecnie pre-order). Sam już chciałem zamawiać ZS10 ale stwierdziłem, że poczekam na pierwsze testy i dopiero wtedy zamówię :).

 

Na razie siedzę z ZS6 na sreberku,  do tego Encore mDSD i jestem mega zadowolony (nawet PRO82, które są moim zdaniem świetne, poszły póki co w odstawkę). Nie jest to może hi-end, ale dawno żadne słuchawki nie dały mi tyle radochy, co ww. zestaw ^_^.

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fonografie (the phonograph.net) pojawiła się recenzja KZ ZS10.

Link do recenzji: http://www.thephonograph.net/kz-zs10-review/

 

Dzisiaj na Gearbest poszło moje zamówienie, wysyłka planowana między 23 - 27 kwietnia. Jak tylko dostanę słuchawki dam znać jak grają i działają z różnymi akcesoriami (sporo ich zamówiłem gdy brałem ZST i ZS6).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie recenzja jest bardzo zachęcająca. Jeśli znajdzie pokrycie w rzeczywistości to będę bardzo zadowolony. Zaskoczony jestem, że napisane jest, iż są bardzo wygodne w użytkowaniu, wręcz komfortowo się je nosi. Poprawiono jakość kabla, ma być dobry bas, nie ma agresywnych i ostrych średniowysokich, bez sybilantów, mocno rozciągnięte ale nie przekłuwające tony wysokie. A wszystko to w niskiej cenie. Niby same zalety ale do tej strony tzn do thephonograph.net podchodzę z dużą rezerwą.
Dla mnie najlepszym recenzentem są moje własne uszy i weryfikacja tego co słyszę jak już wystawi swą opinię @Inszy  lub inszy zaawansowany użytkownik.
Ale apetyt rośnie i czekam na moment gdy do mnie trafią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno czytaliśmy tę samą recenzję?

"The peaks of the KZ ZS10 are present in the 2.5 kHz to 3.5 kHz, you can diminish them by dialing down the EQ’s dB in that interval. Lower mids and lower vocals do not need a lot of intervention from an EQ" - czyli darcie mordy i jeszcze jakieś problemy na niższej średnicy.

 

Góra:

"Piercing peaks can show up but sibilance is not a frequent issue – their peaking range, despite being an usual sibilance & harshness interval, it actually translates over some piercing peaks when extreme notes show in the lower treble range."

 

"The same EQ that we just mentioned in the Mids & Vocals section can be applied to scale down any piercing appearance."

 

"We find important to highlight that the KZ ZS10 have a very much higher volume output than previous KZ earphones, approximately 20% stronger than the KZ ZSR and KZ ZS6 and almost 40% to 50% more than the KZ ZS5."

 

Czyli jak rozumiem góry jest masa, jest pofalowana i cierpi na podbicie przynajmniej w dwóch punktach.

 

I zastanawia mnie jeszcze to zdanie:

"the KZ ZS10 became outrageously profound and punchy with even basshead rumble and impact above the Xiaomi Mi Pro HD but behind the Top Ranked Basshead In-Ear Headphones like the:  Sony MDR-EX800st, Sony MDR-EX650, Pioneer SE-CX9, Pioneer SE-CX8, KZ ZSR, Senfer 4in1, BlitzWolf BW-ES1, Xiaomi Mi In-Ear Headphone Pro, Elecom EHP-CA3580."

 

Znam połowę tych słuchawek i zdecydowanie bym ich nie postawił w żadnym zestawieniu "Top Ranked Basshead In-Ear Headphones"...

Edytowane przez Inszy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam, zaraz na forum będzie pierdyliard ZS10 i będą krążyć po ludziach za 150 zł, więc każdy sobie wyrobi zdanie.. nie ma co analizować recenzji i wrażeń jednego gościa. Dla mnie na przykład na silikonach ZS6 sybilują i mają za dużo góry, na piankach jest jej wręcz lekko za mało, wszystko kwestia indywidualna plus tipsy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden jeszcze ich nie miał, sugerujemy się recką thephonograph.net. To wróżenie z fusów. Ta strona nie budzi mojego zaufania, podchodzę do niej z dużą rezerwą i mam tak od dawna - np. nie piszą o wygrzewaniu słuchawek, te jego rankingi ( "Top Ranked Basshead In-Ear Headphones" ) itp.
Nie spodziewam się słuchawek idealnych, to dla firmy KZ raczej nieosiągalne. Budżetowa firma (podobno założona przez dwóch ludzi, przez byłego fachowca z branży IT i przez byłego muzyka) robiąca budżetowe słuchawki.
Z ciekawości chcę mieć w kolekcji 2x5 przetwornikowe doki, grające w miarę poprawnie i nie kosztujące krocie (Westone W50). Płaciłem 30$ i spodziewam się grania w tej cenie.

ps. rację ma @Destruktor
"Dla mnie najlepszym recenzentem są moje własne uszy i weryfikacja tego co słyszę jak już wystawi swą opinię @Inszy lub inszy zaawansowany użytkownik".

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Destruktor napisał:

Błagam, zaraz na forum będzie pierdyliard ZS10 i będą krążyć po ludziach za 150 zł, więc każdy sobie wyrobi zdanie.. nie ma co analizować recenzji i wrażeń jednego gościa. Dla mnie na przykład na silikonach ZS6 sybilują i mają za dużo góry, na piankach jest jej wręcz lekko za mało, wszystko kwestia indywidualna plus tipsy.

 

Dokładnie tak. Niech sobie tam pitolą po próżnicy, a mój egzemplarz niebawem wyląduje w Polsce :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

ZST - skasztaniona ale na szczęście zgaszona góra

ZS5 - skasztaniona góra

ZS6 - skasztaniona góra

ZS10 - prawdziwa zagadka ;)

 

Prawdziwa zagadka nieśmiertelności popularności produktów tej firmy :) Ale to pewnie 3 x C.

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności