Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

KZ ZS6


jacekin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze opinie z head-fi

tamsaiming2003 said: 
KZ ZS6 10 hrs run-in impression (user from HK)
1. Cable fits well with the earphone, unlike KZ ZS5
2. Wider soundstage
3. 15 ohms, easier to drive
4. Bass: deep
5. Mid: no more laid back
6. Treble: Not sweet, but not cold or itchy, sounds natural
7. A little bit lost of control, congested when there are many instruments

I play the music with lg v20 (ESS ES9218 DAC) in volume:40/75.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć na jakiej zasadzie są liczone opłaty typu cło i VAT? na https://www.gearbest.com słuchawki chodzą po 170/180 pln a na niemieckim amazonie po 50 ojro (tak mniej więcje ....) wiec nie wiem czy nie lepiej było by je kupić z amzonu ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz w promocji za 128zl

https://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_770863.html

a tu troche informacji o cle i vat

http://m.bankier.pl/wiadomosc/Zakupy-z-AliExpress-clo-VAT-i-ochrona-kupujacych-7323961.html

Edytowane przez AndrePL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że przy zakupie dwóch sztuk cła nie będzie (ponieważ koszt przesyłki jest poniżej 150 euro) ale na wat się załapię bo 2 pary słuchawek to 30x2= wiec 60 euro? 

a jak bym je zamówił oddzielnie kombinował ktoś tak? 

 

aha a jaką opcje dostay wybrać najlepiej? Belgijska poczta rejestrowana? czy to nie ma znaczenia bo i tak celnicy się przyczepią? 

Edytowane przez Scipio Africanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem z fasttech.com jakiś czas temu i tam wybrałem opcję „Poland express ePacket” -to dodatkowy koszt ok 2USD a czas dostawy 7-15 dni, paczka jeszcze nie została wysłana!, jutro podobno mają wysłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, myślałem że też zamawiałeś z gearbest :) 

cóż zamówione, mój pierwszy zakup z chińskiego sklepu :) mam nadzieję z przyjdą bez problemu i bez vatu i innych ******ł się uda :) no i mam nadzieję że sprzęt będzie zacny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, myślałem że też zamawiałeś z gearbest :) 

cóż zamówione, mój pierwszy zakup z chińskiego sklepu :) mam nadzieję z przyjdą bez problemu i bez vatu i innych ******ł się uda :) no i mam nadzieję że sprzęt będzie zacny :)

 

nie wiem co mi się dzieję z przeglądarką ale pisze podwójne posty :(

Edytowane przez Scipio Africanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jarovb napisał:

Ja chyba bede rezygnowal z zamowienia bo dzisiaj widzialem wykres z tych sluchawek i wysokie tony sa bardzzzzzooo wysokie. Podobno az kluja w uszy specjalistow z hifi :/

Nie słuchaj specjalistów z hedfaja, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Jaro54 napisał:

Nie słuchaj specjalistów z hedfaja, 

Kurcze mnie też trochę pierwsze opinie przeraziły ... :(

Edytowane przez Scipio Africanus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca należy ich nie słuchać, bo czasami mają rację. Ale faktycznie należy spokojnie podchodzić do rewelacji z Hedfaja, szczególnie w pierwszym okresie po premierze słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, w różnych częściach świata ludzie mają inne oczekiwania względem dźwięku (np. dlatego powstały Senki HD800s), po drugie Headfi jest nastawiony na szybkie i skrajne emocje (znaczy się hajp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dj1978 napisał:

Czy jest jakaś różnica w relacjonowaniu emocji jakie daje brzmienie między słuchającym w Singapurze w Atlancie, albo w Rzeszowie?

Po za Rzeszowem i resztą polski (nie wliczamy tu Warszawy, Krakowa, ) dźwięk, dźwiękiem, ale ważniejszy jest wygląd i wielkość hajpu. Im większy tym bardziej pożądany sprzęt :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Inszy napisał:

Po pierwsze, w różnych częściach świata ludzie mają inne oczekiwania względem dźwięku (np. dlatego powstały Senki HD800s), po drugie Headfi jest nastawiony na szybkie i skrajne emocje (znaczy się hajp).

 


Tak dla ścisłości, to nie Headfi "jest nastawiony", a Headfi to po prostu forum, zbieranina ludzi o podobnych zainteresowaniach i do tego niekoniecznie specjalistów. Takie zbiorowiska ludzkie szybko popadają w hajp. Headfi nie jest tu żadnym wyjątkiem, MP3Store też to dotyczy. Różnica jest tylko w skali zjawiska, która jest proporcjonalna do ilości potencjalnie czytających i zabierających głos. Dlatego im większe forum, tym trzeba podchodzić do wypowiedzi z większą ostrożnością, żeby później w zimie nie chodzić w sandałach, modnych, a jakże, :) ale jednak sandałach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na mp3store jest więcej polemiki o nowościach, co trochę hajp stopuje. Ale to też może wynikać z tego, jak łatwo na Hedfaju dostać bana za niepłynięcie z prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dj1978 napisał:

Czy jest jakaś różnica w relacjonowaniu emocji jakie daje brzmienie między słuchającym w Singapurze w Atlancie, albo w Rzeszowie?

 

Jest różnica, bo w różnych regionach, ludzie różnie postrzegają określone zmysły, to samo tyczy się kolorów. Był czas że aparaty na rynek azjatycki miały inaczej ustawiony balans bieli na automacie, bo Azjaci inaczej postrzegają kolory. Nie ma powodu aby z dźwiękiem nie było podobnie. Na ten przykład, "szkoła amerykańska" to większe zabarwienie  basem, dlatego kolumny i słuchawki na tamtejszy rynek są inaczej strojone. To tak trochę jak wspomniane sandały, w zimie można w nich w sumie chodzić w Afryce, u nas trudniej :D

 

EDIT

Przypomniałem sobie, aparaty Ricoha były najlepszym przykładem, dawały kolory przygaszone. jakby posypane popiołem, cała grupa protoplastów Ricoha GR na ten przykład. Okazało się, że projektanci tak jest je zestroili pod Japonię. To samo tyczy się się JBLa na rynku amerykańskim, mówisz JBL, myślisz bas. I inna opcja nie wchodzi w grę.

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, gdyby jeszcze słuchanie muzyki tak banalnie porównać do kulinariów, to w różnych rejonach swiata preferowane są inne smaki. Zgodzę się z tym co Inszy napisał - poważniejsza dyskusja o sprzęcie nie tylko jest słodka, ale obnaża mankamenty sprzętu i powstrzymuje hajp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności