Skocz do zawartości

S.M.S.L. T1 - fajnie ale drogo.


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

The China Syndrome.

 

S.M.S.L. lubi eksperymentować, posiada bogatą ofertę i nawet niektóre produkty są dość udane. Ja chyba w mojej ocenie, znalazłem perełkę w ich produktach. Model T1 zrobił na mnie duże wrażenie. Lampowe combo dac. Jednak cały czas mam kilka “ale” Chińskiego podejścia do opakowania, prezentacji i jakość wykonania. Niby bardzo dobra ale widać i czuć, że to jeszcze tylko, obraźliwie i przesadnie, “tani chińczyk”. Szczególnie zwraca to na siebie uwagę przy zasilaczach, wtyczkach i kablach. W sumie T1 nie prezentuje się źle, ma swój urok, głównie poprzez zastosowanie podświetlenia lampy. Całość zapakowana w nie za dużą zgrabną kostkę. Spasowanie elementów poprawne. Prosto mówiąc przyzwoity sprzęt.

 

...a T1 mocno się nagrzewa, bardzo mocno. Nie parzy ale pierwszy raz spotkałem się z taką grzałką. Dość słabo obudowa rozprasza ciepło, nawet pokrętło jest rozgrzane. Może tuby tak mają? Temperatura nie wpływała jednak na pracę urządzenia czy jakość odtwarzania.

 

Specyfikacja:

Kość: Asahi Kasei AKM4490

Wejścia:USB/Optical/Coaxial/Analog

THD+N DAC :0.001%

Wyjście słuchawkowe:0.017%

Skuteczność:118dB

SNR dla DAC'a: 107 dB

SNR dla AMP'a: 94dB

Transmisja USB: asynchroniczna

USB:16-32 bit 1 bit

Optical,coaxial:16-24 bit

Częstotliwość próbkowania:

USB PCM:44.1-384kHz

USB DSD:2.8224/5.6448/11.2896/22.5792 MHz

Optical,coaxial:44.1-192kHz

 

Moc wzmacniacza:

32Ω59mW@THD=0.1%

64Ω64mW@THD=0.1%

150Ω58mW@THD=0.1%

300Ω42mW@THD=0.1%

napięcie wyjścia DAC:2Vrms

Zużycie energii:11.6W

Zużycie energii w trybie czuwania:1.4W

Lampa: Shuguang Chinese 6N11 6922 6DJ8 Vacuum Tube 2PCS

 

QhzXyN2EWfJrU0xGsnuRAN8-oec05pJMFQxNJQfj

mP7qNd4oSO4uZ8LjDFC0QCIjVxKLpq7BnEVORAXs

 

Jak widać na załączonym obrazku ilość wejść i wyjść wystarczy zwykłemu użytkownikowi.

 

FE8lnMJ0WqcuVPnlcYO-BmYxpwkrtPj8j2QT7WBs

 

Obsługa do opanowania w 2 minuty, manual użyteczny, ale instalacja sterowników przez menadżera urządzeń w panelu sterowania Windowsa. Całe szczęście obyło się bez problemów i wszystko sprawnie poszło, Win 7 Pro PL.

 

Fusion of Talent.

 

Jestem tubą to słychać widać i czuć. T1 gra ocieplonym dźwiękiem, z luźnym basem w pozytywnym znaczeniu. Może brakować kontroli w słabych realizacjach. Góra czysta wyraźna, może nawet krystaliczna. Czasami jednak lekki “rolloff” występuje na skrajach pasma. Dół przez to wydaje się dociążony. Potrafi nawet być twardszy niż by można się tego spodziewać, ale nie zejdzie bardzo nisko. Środek jest tylko bardzo dobry

 

Dźwięki mają swoją moc i masę mocy. Słychać wyraźny szkielet muzyki, ale może brakować wypełniania i barwy prawdziwej dorosłej lampy. Wszystkie szumy tła lekko podbite, ale to  raczej miła odmiana od “trazystorowców”. Scena szeroka i rozciągnięta, bardzo łatwo zlokalizować źródła dźwięku w przestrzeni. Moje Meze ożyły, grały przyjemny basem ugrzecznionym, bez buły, z delikatnym kocykiem. Wszystkie wokale śpiewały blisko słuchacza, złagodzone, zaokrąglone na końcach.

 

Niestety słychać różnicę między kanałami na niskim poziomie głośności. Całości obrazu dopełnia ładnie podświetlona lampa, fajnie prezentuje się na biurku ta zgrabna kostka od chińczyków.

 

Słuchałbym

 

Cena uh... niby adekwatna do możliwości, ale Chińczycy przyzwyczaili do taniości. Odpycha również opakowanie i prezentacja urządzenia. Gdyby zapakować to jak produkt “premium” łatwiej byłoby przełknąć wydatek. S.m.s.l. tym razem mnie miło zaskoczył dając solidny sprzęt, nie idealny w aspektach użytkowych, ale broni się serwowanym dźwiękiem, o swoim przemyślanym charakterze. W sumie mógłby u mnie zostać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KaszaWspraju napisał:

grały przyjemny basem ugrzecznionym, bez buły, z delikatnym kocykiem. Wszystkie wokale śpiewały blisko słuchacza, złagodzone, zaokrąglone na końcach.

 

jackgif_qhawqwq.gif

 

ok.gif  :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności