Skocz do zawartości
  • 0

Dźwięk klasę wyżej. ok 800zł


Patro_Forever

Pytanie

Witam. 

W związku z moim zamiłowaniem do muzyki i audio chciałbym polecieć troszkę wyżej. 

Aktualnie posiadam AKG k240 studio, Focal Spirit One oraz Bayerndynamic 770dt (które umarły przez małego brzdąca *). Natomiast w wersji przenośnej używam odtwarzacza Shanling M1 ze słuchawkami RHA MA750i do tego posiadam Etymotic MK5 i Bayerndynamic Byron BT. Stwierdzam, iż połączenie M1 z RHA bardzo mi odpowiada i chciałbym celować w ów brzmienie. 

Szukam słuchawek, które sprawdziłyby się do tego przenośnego odtwarzacza Shanling M1 oraz przy okazji do domowego zacisza. Preferowane dokanałowe/wokółuszne lub nauszne półotwarte lub zamknięte. Przestrzenne z dobrze wyczuwalną średnicą

Słucham muzyki Blues, Blues-Rock oraz Classic Rock np: 

 

W ostateczności mógłbym uzbierać i dołożyć do max 1000zł.

 

Miłego dnia :)

Edytowane przez Patro_Forever
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Takstary z promocji, zamknięte , zostanie jeszcze na jakie doki dobre , tu duży wybór...

Klasy wyżej nie będzie, nie wiem czy za 8 stów upolujesz klasę wyżej od k240 czy dt770, focal spirit,@bigmaras ma za 799 fidelio X2, i shp9500 za 399, na alle, obie na pewno warte zainteresowania, na pewno super tanio, grają świetnie, zagrają z m1, ale czy to klasa wyżej, czy to skok w bok? Ja nie wiem...

Z klasyki Dt990 32 ohm może, łatwopędne, ale v-ka, k702/k701 m1 nie da rady chyba... i otwarte.

Focal listen może?

Edytowane przez hit the road
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Doków masz 3pary więc po co kolejna para?

 

X2 pasują ale to bardziej skok w bok (a nawet dla mnie w dół) niż klasę czy dwie wyżej niż względem k240 i dt770

Polecam sprawdzić stare sprawdzone lubiane klasyki dt990 (uwaga na nieliniowość produkcji), hd580/hd600 tylko aby było to klasę wyżej potrzebują ampa.

 

1 kawałek więcej mięsa średnicy ukażą ci dt990 (najlepiej te stare) na tyle ze micha się uśmiecha, nie jestem bashedem ale mi micha się uśmiecha.

2 kawałek w hd580/hd600 mogą cie oczarować swoim słodkim klimatem, wystarczyć dać im szansę i czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jak ma być mobilnie i bez zbędnych ampów spójrz w stronę Philips L2

choć w stosunku do RHA MA750i może trochę być za "jasna" góra

widziałem w komisie M&D MH40 - powinny byś bardziej w Twoim guście, poza tym rewelacyjnie wykonane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako krok do przodu w stosunku do RHA można rozważyć LZ A4 (też dynamiczne V, ale mniej cyfrowe i z większą sceną oraz ilością szczegółów), ale nie słuchałem ich z M1, więc nie wiem jak akurat z nim się zgrywają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mi się B&O h6 rewelacyjnie zgrały z shanlingiem. Wygodne, przenośne, a i do słuchania w domu/biurze się sprawdzają. Ostatnio na ebayu można wychaczyć za ok. 160 eurasów. W porównaniu do tego co podałeś to dokładnie 1 klasa wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję za liczne odpowiedzi i pomoc. Nie spodziwałem się tak licznego odzewu.

10 godzin temu, retter napisał:

Doków masz 3pary więc po co kolejna para?

 

X2 pasują ale to bardziej skok w bok (a nawet dla mnie w dół) niż klasę czy dwie wyżej niż względem k240 i dt770

Polecam sprawdzić stare sprawdzone lubiane klasyki dt990 (uwaga na nieliniowość produkcji), hd580/hd600 tylko aby było to klasę wyżej potrzebują ampa.

 

1 kawałek więcej mięsa średnicy ukażą ci dt990 (najlepiej te stare) na tyle ze micha się uśmiecha, nie jestem bashedem ale mi micha się uśmiecha.

2 kawałek w hd580/hd600 mogą cie oczarować swoim słodkim klimatem, wystarczyć dać im szansę i czas.

 

Właśnie zastanawiałem się nad DT990 jeżeli wziąłbym wersję 32Ohm nie byłoby przeszkód ?

np te : http://www.headbeat.pl/produkt/beyerdynamic-dt-990-32ohm?ceneo

Myślałem nad X2 wcześniej mógłbyś powiedzieć dlaczego skok w bok skoro wiele osób na tym forum uważa, że są warte dużo więcej niż ich cena.

10 godzin temu, coolmen77 napisał:

jak ma być mobilnie i bez zbędnych ampów spójrz w stronę Philips L2

choć w stosunku do RHA MA750i może trochę być za "jasna" góra

widziałem w komisie M&D MH40 - powinny byś bardziej w Twoim guście, poza tym rewelacyjnie wykonane

W komisie tzn gdzie ?

https://www.amazon.com/gp/product/B00F4P7NG0/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A7WR6ALF2OX1P&psc=1 znalazłem tutaj czy to te? 

9 godzin temu, Inszy napisał:

Jako krok do przodu w stosunku do RHA można rozważyć LZ A4 (też dynamiczne V, ale mniej cyfrowe i z większą sceną oraz ilością szczegółów), ale nie słuchałem ich z M1, więc nie wiem jak akurat z nim się zgrywają...

Te słuchawki mnie bardzo zaciekawiły, jednak nie mogę ich nigdzie znaleźć mogę prosić jakiś link czy cokolwiek? Oczywiście, aby była wysyłka do polski.

 

1 godzinę temu, zdzichon napisał:

Mi się B&O h6 rewelacyjnie zgrały z shanlingiem. Wygodne, przenośne, a i do słuchania w domu/biurze się sprawdzają. Ostatnio na ebayu można wychaczyć za ok. 160 eurasów. W porównaniu do tego co podałeś to dokładnie 1 klasa wyżej.

Również rozważę. W polskim sklepie to 1080zł potem poszukam taniej.

 

Cóż pozostało mi tylko przekopać tą górę złota i znaleźć w tym coś dla siebie.

W razie czego będę pytać. Bardzo dziękuję za liczny odzew i ogromną pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  10 godzin temu, coolmen77 napisał:

jak ma być mobilnie i bez zbędnych ampów spójrz w stronę Philips L2

choć w stosunku do RHA MA750i może trochę być za "jasna" góra

widziałem w komisie M&D MH40 - powinny byś bardziej w Twoim guście, poza tym rewelacyjnie wykonane

W komisie tzn gdzie ?

Tu w Komisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

B&O H6 mogą z Shanlingem zagrać bardzo fajnie - H6 sam z siebie ma mocny, mięsisty bas, M1 idzie bardziej w stronę kontroli i "trzymania za ryj" i ciut zbliża średnicę, co tym słuchawkom też się przyda.
Warto zwrócić uwagę, że wydano 2 rewizje i zauważalne różnice w dźwięku są opisywane na plus dla rev2.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Patro_Forever napisał:

Te słuchawki mnie bardzo zaciekawiły, jednak nie mogę ich nigdzie znaleźć mogę prosić jakiś link czy cokolwiek? Oczywiście, aby była wysyłka do polski.

Są w polskiej dystrybucji:

http://allegro.pl/sluchawki-hifi-lao-zhong-lz-a4-dystr-pl-gw-12m-i6869269047.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam dt990 250ohm, bez przesady to nie jest specjalnie obciążenie dla grajka. JA tam ich słucham z x5 ew x5+amp jak chce więcej basu.

 

Odradzał bym dt990 32ohm bo są mniej popularne, wbrew pozorom też stawiają wymagania, mogą być mniej detaliczne.

Przy czym 250 ohm są edytion(więcej góry) i pro (więcej dołu)  ale to w założeniu żę tylko domowo.

 

Mobilne o ile M1 uciągnie PM3 ale ciut musisz dozbierać, za to na pewno klasa wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, bachankas napisał:

B&O H6 mogą z Shanlingem zagrać bardzo fajnie - H6 sam z siebie ma mocny, mięsisty bas, M1 idzie bardziej w stronę kontroli i "trzymania za ryj" i ciut zbliża średnicę, co tym słuchawkom też się przyda.

Dokładnie tak to wygląda. Świetnie się uzupełniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności