Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karta Dźwiękowa czy DAC


AnOfDe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,
mam mętlik w głowie, ale zacznijmy po kolei.
Posiadam SB x fi Extreme Music - jestem z niej zadowolony jednak mam czasami problemy ze sterownikami.
Po zmianie platformy na AM4 mam z nią problemy iż w grach zaczyna jak by to nazwać .... jak by się cięła/spowalniała i głosy są jak z mrocznego syntezatora mowy.

Póki co naprawiłem zobaczymy jak to podziała.

Chciałem coś polepszyć w dźwięku, ogólnie 95% siedzę na słuchawkach AKG K240 Studio które są podpięte pod wejście jack w Logitech Z3.
W 80% używam ich do montażu filmów wraz ze słuchaniem muzyki a pozostałe 20% to gry

Sam się zastanawiam co poczynić.
Opcja 1 (przy założeniu że SB będzie już działał) dokupienie jakiegoś DAC do słuchawek typu Cube ? ... 

Opcja 2 kupno innej karty najlepiej używki (wcześniej myślałem o maya u5 ) jakiegoś xonara i tutaj też zastanawiałem się nad DX albo D2/PM (minusem przy D2 jest nierozwojowe już pci)
nie jestem w tej opcji przekonany tylko czy aby zauważę wielką różnicę na korzyść xonarów (poza lepszym wsparciem) ? W grach powinna być różnica chyba przez te wszystkie bajery ? 

Opcja 3 Kupić za tą kasę żonie kwiaty :)

Budżet jaki bym chciał przeznaczyć na modyfikację całości to około 250zł jeśli będzie coś naprawdę warte dołożenia to mogę dołożyć powiedzmy do 400zł i ten budżet już niechętnie bym przekraczał :).


Pomożecie ? :)
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy dokupisz oddzielnego DACa z wejsciem USB, to zastapi Ci on karte dzwiekowa i najpewniej dostarczy odczuwalnie wyzsza jakosc dzwieku niz karta dzwiekowa ktora obecnie posiadasz. Minusem jest dodatkowa przestrzen ktora potencjalnie moze zajmowac nowy obiekt, dlatego sklanialbym sie ku wymianie karty dzwiekowej. Najlepszym wyborem w zakladanym budzecie bedzie karta AIM808, ktora nieznacznie przekracza obecnie prog 400zl, ale pewnie mozna rozejrzec sie za uzywanymi. Wtedy wobec obecnie zajmowanego miejsca nic sie nie zmieni a kupisz swietna karte dzwiekowa z ogromnymi mozliwosciami rozbudowy (sprawdz sklep Maystra np.).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-Fi XtremeMusic to całkiem dobra karta (sterowniki to już inna sprawa) i wg mnie, nic stanowczo lepszego nie kupisz za 250 zł. Xonar D1/DX są dobre, ale mają swoje jazdy.

Co do kart pod USB to jest z tym różnie, bo na jednym sprzęcie działa a na drugim są problemy.

Jeśli koniecznie chcesz zmieniać to również polecę AIM808, w tej cenie nie ma nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DACi pod USB mają plus taki, że takie gniazdo ma większość komputerów, wiec podłączenie urządzenia do innego komputera to żaden wysiłek i często nie wymaga sterowników. Poza tym do lapka można podłączyć. Karta do środka komputera z tej strony ma minus, że mogą być problemy na nowszym/ starszym systemie albo że trzeba przekładać przy wymianie płyty głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności