Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Cozoy Rei


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Marka Cozoy nie jest w Polsce zbyt dobrze znana i pod względemem rozpoznawalności ustępuje siostrzanej firmie Shozy. Czy małe combo USB o nazwie Rei godne jest uwagi?

Rei to niewielkie urządzenie, przeznaczone głównie do zadań mobilnych (zarówno w kwestii mobilności użytkownika, jak i słuchawek) i obsługuje wszystkie popularne systemy: iOS, Android, nowsze wersje Windows, linuksy, macOS. Czy taki mały polepszacz dźwięku jest jednak wart 550 dolarów, jakich żąda za niego Cozoy?

 

Odpowiedź przybliżam pod poniższym linkiem:

http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-cozoy-rei/

6a.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geek się raczej nie nadaje do porównania, ale Ważki jak najbardziej. Są mniejsze niż Rei, pobierają mniej prądu (Red na pewno) i mają więcej mocy. Z produktami Appla też chyba grają. Rei może mieć najlepszą jakość z tych malców, ale jego cena w stosunku do tego co oferuje jest bardzo wysoka. Niby się płaci za miniaturyzację, ale trochę poniosło ich chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bokrug napisał:

Słabo imho, brakuje porównań do DrgonFly'ów, Geek Out'a itp., przez co kompletnie nie da się po tej recenzji ocenić stosunku jakości do ceny Rei'a.

 

Rei gra na innym poziomie niż urządzenia typu DragonFly, GeekOut, itp. Oczywiście wszystkich dostępnych na rynku nie miałem, ale Rei to pierwszy taki sprzęt gdzie słychać wyraźną poprawę w stosunku do bardzo dobrego wyjścia w telefonie. Jest też lepszy od Oppo HA-2 i na podobnym poziomie co Mojo, ale gra od niego mniej cyfrowo (choć ciągle nie jest to jakieś specjalnie analogowe brzmienie).

 

2 godziny temu, nsk napisał:

Geek się raczej nie nadaje do porównania, ale Ważki jak najbardziej. Są mniejsze niż Rei, pobierają mniej prądu (Red na pewno) i mają więcej mocy. Z produktami Appla też chyba grają. Rei może mieć najlepszą jakość z tych malców, ale jego cena w stosunku do tego co oferuje jest bardzo wysoka. Niby się płaci za miniaturyzację, ale trochę poniosło ich chyba.

 

Też tak myślałem, ale jak zobaczysz na żywo to małe cudo to trochę zmienisz zdanie. Niestety cena jest bardzo, bardzo wysoka - stąd napisałbym mała popularność, ale patrząc na head-fi i nasze forum, to nie tyle popularność jest mała, co to urządzenie w ogóle na rynku nie istnieje :/

 

Niemniej gra bardzo dobrze i użytkowo jest świetnie. gdyby wycenili go na 200$ to rekomendowałbym zakup każdemu. Niestety dla Cozoy, jakość dźwięku w samych telefonach jest już tak dobra, że potrzeba na takie urządzenia jest wydaje mi się stosunkowo mała. A i Cozoy nie gra do końca na absolutnie topowym poziomie w sprzęcie mobilnym - takie Sony WM1A czy Shozy Alien grają odpowiednio lepiej i odrobinę lepiej.

 

Teraz słucham go z moimi ulubionymi Flare R2A i R2pro i gra kapitalnie, a wczoraj tak wyglądał mój zestaw testowy (GR09, Flares Pro i MDR-EX1000):

 

 

20170907_091552.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

Masz raz jeszcze wm1a?

 

Nie, dobry człowiek @all999 pożyczył mi go, co bym mógł sobie sprawdzić synergię z EX1000 :) Niemniej mam go w planach zakupowych w mniej lub bardziej oddalonej przyszłości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awayeah Geeki też grają na tym poziomie, a komitet anty-Sabre nie poznałby co w środku siedzi. Wierzę w to, że Rei gra super, ale cena jest z czapy i nie ma co owijać w bawełnę. Inne przenośne produkty w tym pułapie muszą do kosztów dodać dużo większą obudowę, baterię i rozbudowany układ wyjściowy, aby dostarczyć sporo mocy. Przy cenie Rei to Mojo się wydaje wręcz super okazją za to co oferuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w nim takiego innego? Na kanapkę średnio nadaje się, ale funkcjonalnie podobny. DAC i wzmak, cudów tu nie ma. Od dawna wiadomo, że Chord ma słaby stosunek kosztów produkcji do ceny. Cozoy ich chyba przebił teraz :D. Nazwałeś AQ Reda grubasem, Rei wydaje się bardziej poręczny, ale dla mnie grubas to Mojo. Red może gorzej grać, ale za prawie 1/3 ceny oferuje więcej mocy i znikome obciążenie baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za bardzo konkurencji (rozmiar + jakość wykonania oraz brzmienia + pilot), to i jest drogi. To naprawdę jest tak proste i od dawna właśnie tak funkcjonuje rynek. Jak kogoś stać i ma ochotę na taki sprzęt, to nie będzie szedł na kompromisy.

 

A stacjonarkę z akumulatorem też możesz nosić. Nie będzie wygodnie, ale da radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dobrym tygodniu testów Cozoy Rei z użyciem Flare Audio R2A/R2S/R2pro, Flares Pro, Sony MDR-EX1000 i VSonic GR09 mam mieszane uczucia... Cozoy niewątpliwie stworzył dobrze grające urządzenie, ale szczerze spodziewałem się lepszego brzmienia - zwłaszcza za takie pieniądze.

 

Pierwsze wrażenia były dużo lepsze z tego względu, że na początek połączyłem go z R2pro i GR09, a właśnie z tymi słuchawkami zgrał się najlepiej. Niestety z EX1000 jest już średnio - bywa ostro, trochę je odchudza w średnicy i brakuje masy w niskich tonach. Podobnie z R2A, czy R2S.

 

Co z tego wynika? Nawet w kiepskich połączeniach, słychać że jest to wysokiej jakości brzmienie, ale brakuje wyrafinowania i nie jest specjalnie uniwersalne. Dobrze sprawdzi się ze słuchawkami, które mają wygładzoną górę i wyższą średnicę, a także podbity midbas, który skorzysta na lekkim odchudzeniu.

 

Użytkowo pozostaje świetnie, choć bardzo się nagrzewa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności