Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Audio Technica ath R70X vs Philips Fidelio x2


Adam 76

Pytanie

Zastanawiam się nad wyborem nauszników jak w temacie pod FiiO x5-3. Może ktoś doradzi, które złapią lepszą synergię z tym DAP-em albo chociaż opisze różnice w brzmieniu między tymi lubianymi i często polecanymi nausznikami.

Dla tych, którzy nie słuchali z nowego X5-3 mogę powiedzieć, że gra on baaaardzo bliską średnicą, która ma niską rozdzielczość co ze średnicowymi słuchawkami powoduje męczące, nachalne i "sklejone" brzmienie a do tego lubi wyciągać ze słuchawek głoski sssyczące (np. z Fostex th610) oraz ma lekki cyfrowy nalot (podobno to cecha wszystkich tańszych DAP-ów FiiO więc ich posiadacze pewnie wiedzą o co chodzi, w każdym razie w x5-3 też to słychać), nadto charakteryzuje się "dostojnym/usypiającym" brzmieniem - brakuje mu popularnie zwanej dynamiki a bas jest z tych miękkich, zaokrąglonych, nadążających za muzyką i nie schodzi nisko.

Pomożecie?

Ps. Kołem ratunkowym są b&w P7 W ale najpierw chciałbym dać sobie szansę z otwartymi słuchaweczkami bo zamknięte już mam (PM3).

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Zgadza się. X2 gra z kartofla, mocy nie potrzebuje w ogóle. Oby układ Dac był dobry. Jesli X5 wypycha średnicę to idealnie sie sprawdzi w X2 bo słuchawki grają lekko w kształcie U. Bardzo dynamiczne nastawione na fun o bardzo dużej scenie. Jedynie Akg z serii 7 mają ciut większa scenę oraz seria 800.

R70x to bardziej neutralne granie ale z zaznaczona podstawą basowa i schowana górą o dość wąskiej scenie. Coś na kształt HD600. Im przyda się jasne źródło coś jak Aim808 lub DFR. Obie pary wyjściowo kosztowały ok 1200 zl i obie nie są tyle warte. Natomiast w cenie 700/800 zł to best buy. Pozostaje jeszcze kwestia wykonania. R70X to plastikowe chińskie zabawki o słabej obróbce i małych padach (mi cale ucho się mieści) w porównaniu do X2. Te ostatnie jeśli chodzi o wykonanie celują w segment premium. Dużo metalu, dobre wykończenie.

 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mój głos na X2, dynamika i bas w tych słuchawkach jest bardzo dobry. No i  łatwe do napędzenia, Fiio powinno bez problemu dobrze je napędzić.

R70X też są ok, ale one raczej są dla takich dziadków jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro OPPO PM3 Ci leżą, to i X2 powinny podejść. A są w rewelacyjnej cenie u BigMarasa, ta cena nie daje mi spać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem X2 parę razy i jedyne z czego naprawdę dobrze grały to Rapture Amp :) Na innych sprzętach niestety dość plastikowo grały. 

R70x są dużo bardziej naturalne i można je popędzić od biedy najtańszym iFi, byle DAC był dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, paatos napisał:

Miałem X2 parę razy i jedyne z czego naprawdę dobrze grały to Rapture Amp :) Na innych sprzętach niestety dość plastikowo grały. 

R70x są dużo bardziej naturalne i można je popędzić od biedy najtańszym iFi, byle DAC był dobry.

Rapture Amp to przesada, Geek Out 450 czy O2 z gainem na 1 spokojnie dawał radę. Nawet Maciux w recenzji o tym pisał, że to łatwe do napędzenia słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Trochę dawno to już było ale z pamięci to X2 grają naturalniej od r70x (nie mylić z neutralnie)

Philipsy maja swój charakter jak Oppo, raczej w otwartych nie da się ich pomylić z innymi.

X2 pewnie na małych głośnościach zagrają fajnie z fiio - zależy jak głośno słuchasz muzyki, to jest ich zaleta że fajnie ciągną od dołu

co ostatnio namiętnie trenują czyli ciche słuchanie co polecam każdemu.

a i właśnie ^ przestrzeń, holografia w X2 jest zjawiskowa w połączeniu z tym pełnym dołem :)  

9 minutes ago, Palpatine said:

Oibie pary wyjsciowo kosztowaly ok 1200 zl i obie nie są tyle warte.

 

No proszę cie dlaczego ? bo nie maja drewnianych muszli? skórzanych padów które i tak wszyscy wymieniają..

co powiedzieć o słuchawkach za 2,5-3,5 tysiąca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem, że ani R70X oraz Fidelio X2 nie mają cyfrowego nalotu na górze bo tu już fiołek ma to w genach i dublowanie tego w słuchawkach na pewno źle się skończy i druga sprawa - ssssyczenie, które bardzo skutecznie ten grajek lubi wyciągać ze słuchawek, które mają choćby najmniejsze tendencji do podkreślania głosek syczących - męczę te tematy ponieważ w dwóch wiadomych recenzjach Fidelio X2 zarzucono cyfrową górę oraz tendencję do ssssyczenia (o tym, że są całkowicie do bani nie wspominając...) a znowuż magazyn AUDIO wychwalił X2 twierdząc wręcz, że z takim brzmieniem mogłyby kosztować duuużo więcej i nie byłoby to przesadą. Oczywiście jak zwykle recenzje recenzjami a odsłuchy nas weryfikują wszystko. Na chwilę obecną, co widać wyżej jest KO na r70X co mnie trochę zaskoczyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co to jest KO?

My mozemy napisać jak brzmią dane sluchawki ogólnie bo słuchaliśmy jednych i drugich. A jak sprawdzą sie akurat z Twoim źródłem to tylko Ty mozesz stwierdzić. Na pewno w X2 góra jest bardziej wyraźna niż w R70X.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Im więcej detalu, rozdzielczości, szybkości w słuchawkach tym lepiej przy połączeniu z x5-3, tego misia trzeba rozruszać i odmulić oraz odsunąć trochę ten bliski środek ale uważać na to o czym pisałem wyżej. KO to tak z szermierki na pięści, po prostu wszyscy wybrali X2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Adam 76 napisał:

 KO to tak z szermierki na pięści, po prostu wszyscy wybrali X2.

Bo gdybyś chciał uspokoić brzmienie, to zapewne polecilibyśmy Audio Technice. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Żadnego uspokajania fiołkowi już nie trzeba, kocyka również nie. A teraz zapytam inaczej, co Wam się nie podobało w brzmieniu Fidelio X2, co byście w nich  poprawili lub zmienili, w jakim elemencie te urodziwe słuchawki się wykładały?  Oczywiście Waszym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak dla mnie było za dużo basu, góra była słabo rozciągnięta.

Albo nie trafiłem z synergią, nie miałem  wtedy Pionka XDP-100r, który byłby chyba idealnym kompanem dla X2. Regulowany gain i Sabre, tego im trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam Fiio ale R70X mają 470 Ohmów i jak dla mnie potrzebują trochę mocy, żeby je rozruszać. To były jedyne słuchawki, które z Mojo grałem na kolorze zielonym, czego na Denonach czy Oppo nie szłoby słuchać bo byłoby za głośno. Co do X2 to jak dla mnie one miały lekko cyfrową górę, ale ponoć są jakieś 2 wersje i nie wiem, którą słuchałem.

 

Moim zdaniem to problem leży w Fiio, skoro tak Ci nie pasuje to go sprzedaj zamiast się z nim męczyć na siłę bo i tu w tym temacie i w rozmowach na PW to o Fiio piszesz same negatywne cechy... Jest sporo fajnych dapów teraz w tej cenie, jest z czego wybierać, Opus, Pionek, Shanling, Alien, Colorfly... czy nawet Cowon, Sony.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hah, z checia bym go sprzedal ale kurde na niego nie ma chetnych, chyba ze za 1/3 ceny z preorderu a zamiana na opusa, aliena nie wchodzi w gre bo wi fi brak, pionka czesto pozbywaja sie osoby, ktorym zaczelo przerywac gniazdo sluchawkowe (chociaz z checia bym go przygarnal w zamiance) a shanling to znowu 1/3 ceny fiolka, stad szukanie sluchawek pod x5-3. Moze akurat te x2 zlapia synergie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Adam 76 napisał:

Rozumiem, że ani R70X oraz Fidelio X2 nie mają cyfrowego nalotu na górze bo tu już fiołek ma to w genach i dublowanie tego w słuchawkach na pewno źle się skończy

To bierz r70x. X2 maja do tego tendencje. R70x góre maja jak to Evil napisał bezpiecznie zestrojona i raczej niemożliwie ostrosci.

 

Też jestem na to uczulony i dopiero dac 80 i lycan pozwolił całkowicie uspokoić górę nie tracąc na jej szczegółowości.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tylko x5-3 ma anemicznego ampa, juz oppo ha 2SE pokazalo jaki z tego fiio silacz a przeciez ten oppo to tez zadne wzmocnienie..., a tu ktos wyzej pisal ze z bylejakim ampem nie ma po co robic podchodow do AT, wiec raczej to sie nie uda:huh: no i ta nowa rewizja x2 ponoc odpiaszczona i nie syczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na źródle z tendencja do rozjaśnia tak, ale trzeba brać poprawkę ze ja jestem na tym punkcie troszke uczulony. Jeśli ktoś nie jest na to tak wrażliwy to szybko sie przyzwyczai. Nie są to bardzo syczące słuchawki tylko maja do tego lekka tendencje. Jakbym miał ja kupować r70x i x2 w tej samej cenie to chyba bym sie nie zdecydował, ktore dla mnie "lepsze". Trudny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
21 godzin temu, Adam 76 napisał:

hah, z checia bym go sprzedal ale kurde na niego nie ma chetnych, chyba ze za 1/3 ceny z preorderu a zamiana na opusa, aliena nie wchodzi w gre bo wi fi brak, pionka czesto pozbywaja sie osoby, ktorym zaczelo przerywac gniazdo sluchawkowe (chociaz z checia bym go przygarnal w zamiance) a shanling to znowu 1/3 ceny fiolka, stad szukanie sluchawek pod x5-3. Moze akurat te x2 zlapia synergie.

Adam 76 - żeby nie robić OT. Jeśli męczysz się z X5 III, nie skazuj się tylko na sprzedaż przez forumowy komis. Swoją X5III sprzedałem na allegro w kilka dni i miałem paru chętnych w przyzwoitej cenie. Nie narzekałem na X5 , po prostu Alien brzmieniową ją wygryzł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności