Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kącik Szachowy


Soundman1200

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są na forum amatorzy szachów? 

Jeżeli tak to zapraszam, do dzielenia się doświadczeniami, swoimi partiami ,ciekawostkami itd.

Nie jestem zbyt dobrym szachistą, bardziej jako relaks traktuję grę w szachy, preferuję szachy szybkie 3/5 minutowe...

Gram online od 10 lat , najlepszy przeciwnik prze ze mnie pokonany to 1740 ranking...Normalnie jestem na poziomie 1300...czyli tak sobie...he,he.

Dla chętnych lub początkujących polecam stronę :  https://www.kurnik.pl/szachy/

Dużo zawsze graczy, są też codzienne turnieje , bezproblemowe działanie, mało obciąża system, jest opcja gry na komórce.

Dla bardziej wymagających polecam : https://www.chess.com/home

Tam grają już najlepsi, zaglądają i grają nawet tam znane osoby jak Hikaru Nakamura lub mistrz świata Magnus, można nawet z nimi czasem zagrać.

Są lekcje i kursy, opcja płatna daje dostęp do wielu innych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się przestawić, co ciekawe ja gorzej już gram w realu, za gęsto od figur i się mylę...he,he.

Wolę płaskie i bardzo czytelne znaki na szachownicy, głównie gram czarnymi, lepiej widać ,a wolę się bronić ,potem dopiero idę do ataku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu kocham Szachy?...za Morphyego...jak dla mnie najlepszego gracza ever w szachy...Król poświęceń...he,he...

Tak się ruszał, poświęcał swoje figury że przeciwnik musiał je bić, a ten już miał plan gotowy, wszystko obliczone, geniusz...

 

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczenie ,Mistrz świata Magnus Carlsen pokonany przez Chińczyka Bu ,i to w jakim stylu!

 

https://www.chess.com/pl/news/view/bu-w-efektownym-stylu-pokonuje-carlsena-w-pucharze-swiata-3800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200 Ale ty teraz mnie podpuszczasz :P . Dla mnie szachy to trochę taka niespełniona miłość: umiem ja, ludzie niekoniecznie, a turnieje nie zawsze się zdarzają. Kiedyś miałem z kim grać, tak na co dzień. Brałem szachownicę i woreczek i szedłem do kogoś grać. A szachy mam nie takie złe zaraz: figury są drewniane, tylko szachownica taka "podkładkowa" a nie drewniana. Ale duża jest. Za dzieciaka je dostałem, bo jakiś tam turniej wygrałem.

W zeszłym roku trochę z ludkami grałem. Chyba czas przeprosić się z szachami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś lepiej grałem ,mniej piłem, to i też jakieś sukcesy miałem.

Na Chess.com   mam w turniejach sporo trofeów....w grze głównie 3/5 minuty,czyli szachy szybkie.

5 wygranych turniejów, 5  razy drugie miejsce ,11 razy trzecie...he,he.

W szachy warto grać ,bo to

świetna gimnastyka dla umysłu, w życiu się nawet przydaje tak analityczne myślenie....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Carlsen znowu najlepszy w turnieju, choć z początku szło mu jak po grudzie....

https://www.chess.com/pl/news/view/carlsen-pokonuje-giriego-w-dogrywce-i-wygrywa-turniej-tata-steel-7388

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dobra passa polskich szachistów trwa, po wygraniu z Rosją i dzisiaj z USA prowadzimy na dwie rundy przed końcem , w turnieju drużynowym.

Warto dodać że nigdy z tymi zespołami nie wygraliśmy, coś niesamowitego!

https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/olympiad-batumi-2018-open/9/16/4

Wygrana z USA jest większym zaskoczeniem a także sukcesem od zwycięstwa Polski z Brazylią w siatkówkę.

Jan Krzysztof Duda, ledwie 20 letni gracz zatrzymał remisem drugiego obecnie na świecie gracza Fabiano Caruanę.

Zaś Kacper Piorun wygrał we wspaniałym stylu ze słynnym Hikaru Nakamurą, obecnie najlepszym graczem w szachy Bullets, ( 1 minuta tylko dla każdego gracza w partii)

Ciekaw jestem czy wspomną o tym dzisiaj w wiadomościach w sporcie!??

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem trochę na lichess. Mają tam fajną ligę. W ostatnim roku głównie blitzowałem bo nie miałem siły grać klasyków. 

Ja grałem trochę na lichess. Mają tam fajną ligę. W ostatnim roku głównie blitzowałem bo nie miałem siły grać klasyków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności