Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki + DAC/AMP do 1000 zł


Ky0sHiR0

Pytanie

Dzień dobry,

Witam wszystkich serdecznie jestem tutaj nowym użytkownikiem.

Potrzebuje od was porady :) tak jak w temacie słuchawki + DAC/AMP do 1000 zł jednak kwota jest dość myląca.

Aktualnie posiadac Somic V2 gołe bez recabblingu. Działają bardzo dobrze nie narzekam na nie kompletnie. Chciałbym do nich dokupić DAC/AMP - mogę mieć go za darmo z empiku do ok. 500 zł

Tutaj empik proponuje:

http://www.empik.com/elektronika/odtwarzacze-i-kino-domowe/amplitunery,36120201,s

AUDIOQUEST DragonFly  (niestety nie ma dopisanej wersji) 440 zł

SMSL M2 270 zł (chyba wystarczajaco do Somiców)

Nuforce uDAC-3 499 zł

SMSL Q5 Pro (nie znam cuda) 649 czyli 150 dopłaty

O pierwszej trójcę słyszałem pochlebne opinie.

Jednakże dzisiaj pojawiła się promocja na:
Sony MDR-1A/MDR-1AS za ok 460 zł (normalnie ok 700 zł)

Nie znam tych słuchawek mało wiarygodnych opinii o nich jest więc chciałem zapytać czy są w porządku.

Wchodząc na forum jednak natrafiłem na post o TAKSTARach nowych ProM82, które również kuszą legendą poprzednika.

Czy moglibyście doradzić co najlepiej wybrać :) ?

Osobiście myślałem o Nuforce uDAC-3 + dokupienie TAKSTARów (Somici chyba bazują na poprzedniej wersji?) lub recabbling Somiców + SMSL M2.

Z góry dziękuje za wszystkie porady :)

 

Edytowane przez Ky0sHiR0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
16 minut temu, Caution napisał:

Kup Encore mDSD + Fidelio X2 jak chcesz wejść na poziom wyżej.

Fidelio X2 to ponad 1,2k trochę dużo.
do 1000 zł chciałem się zmieścić z DAC/AMP anie z samymi słuchawkami :D 
Może po prostu kupić do Somiców SMSL M2 i starczy ?

Ew. myślałem jeszcze nad Cloudami bo potrzeba mikrofonu tez występuje ale to chyba to samo co Takstary 80 ?

Edytowane przez Ky0sHiR0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Somic V2 to bardzo dobre słuchawki, jakością dźwięku przekraczają budżet co najmniej parokrotnie. Dlatego kupując Cloudy nic nie zyskasz, a wręcz stracisz na jakości. Warto właśnie dlatego dozbierać parę groszy i kupić coś grającego z większymi  możliwościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja do tysiąca polecę K702 + GeekOut450. Wiem, że niektórzy nie traktują Geeka jako pełnoprawny, duży wzmacniacz, ale z K702 radzi się bardzo fajnie.


Ps. Miałem Somici i potwierdzam, że to dobre słuchawki (a w swojej cenie rewelacyjne), ale K702 to co najmniej klasa wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra a jaki najlepszy DAC do Somiców bo rozumiem że wymiana na takstara prom82 też nie ma sensu ?

Jak wezmę te filipsiaki to nie zmieszczę się nawet w tym budżecie z jakimś DAC/AMP więc średnio to widzę.

Jak nie ma sensu napędzać soniaków to mówcie wprost chociaż wydawało mi się że są spoczko

Edytowane przez Ky0sHiR0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i gitarka, możesz kupić sobie za tą kase lepszy DAC Aune X1S, a słuchawki kupisz jakieś w przyszłości:rolleyes:

 

Właśnie słuchałem przed chwilą tego połączeniaB)

Edytowane przez Caution
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Weź po prostu Dragonfly z tych z EMPIKU i po temacie. Jeśli masz taką możliwość jak piszesz to masz go za darmo. Jak się nie spodoba to go odsprzedasz. Po co kombinować? Wersja za tą cenę to z pewnością Black.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Caution napisał:

No i gitarka, możesz kupić sobie za tą kase lepszy DAC Aune X1S, a słuchawki kupisz jakieś w przyszłości:rolleyes:

 

Właśnie słuchałem przed chwilą tego połączeniaB)

Zgubiłem się, którego połączenia ?

Godzinę temu, Najner napisał:

Jakie masz źródło w tym momencie? Wydaje mi się, że lepiej kupić słuchawki i do nich później szukać daca. Takie k702 zagrają z telefonu lepiej niż Somici z najlepszego daca.

Nie mam żadnego w tym motyw :) dźwiękówka z płyty głównej :| 

Jednak nie mogę tych 500 plnów w Empiku zostaje tylko: http://wrowro.pl/podzespoly-pc,k200/karty-dzwiekowe,l223/

ale tutaj nic ciekawe nie widzę :/

Edytowane przez Ky0sHiR0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 godzin temu, Ky0sHiR0 napisał:

Zgubiłem się, którego połączenia ?

Aune X1S + Somic V2

 

10 godzin temu, Ky0sHiR0 napisał:

Jednak nie mogę tych 500 plnów w Empiku zostaje tylko: http://wrowro.pl/podzespoly-pc,k200/karty-dzwiekowe,l223/

ale tutaj nic ciekawe nie widzę :/

Czyli zakupu możesz zrobić gdziekolwiek czy tylko tam? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
53 minuty temu, Caution napisał:

Aune X1S + Somic V2

 

Czyli zakupu możesz zrobić gdziekolwiek czy tylko tam? 

Jeżeli chciałbym urwać rabat ok. 500 zł to niestety tylko tam. 

Empik ma zapisek, z którego wynika, że nie można wydać bonów na produkty nie sprzedawane przez nich a te karty są sprzedawane przez sklep PDP bodajże tylko korzystają z infrastruktury sklepu Empik.

Zostaje mi albo skorzystać z tego rabatu albo zmniejszyć sobie budżet na razie. Ew. kupno czegoś i odsprzedaż.
Myślałem, że w sumie Takstary będą dobrą podmianą ale pewnie i tak je kupie w tym pre orderze.
Nie wiem czy w tym sklepie nie ma jakichś godnych uwagi słuchawek. Może trzeba iść w tę stronę :D 
np Sennheiser Communications URBANITE XL , CALe 2, AKG 240 Studio ?

Z kart dźwiękowych to się wypowiadali dość dobrze o Creative Labs Sound Blaster X G5 ale nie wiem czy mnie ktoś nie zabije za tą markę :D

Ewentualnie jeszcze jest ten sklep: http://www.cyfrowe.pl/sluchawki-przewodowe,11,118,1116/scm.html

Edytowane przez Ky0sHiR0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ale teraz zaczynasz mówić o kompletnie innych słuchawkach i wymieniłeś słuchawki zamknięte ;) Musisz się zastanowić, czy chcesz zostać przy otwartych Somicach i dokupić do nich DACa, czy chcesz pójść w lepsze otwarte i do nich DACa czy może chcesz kupić coś zamkniętego, co wymieniałeś wyżej ;) Na Twoim miejscu polowałbym na czarnego dragona/GeekOuta/Aune B1 (sam nie słuchałem, ale podobno bardzo fajny sprzęt), a później próbowałbym z różnymi słuchawkami i sam wybierzesz co dla Ciebie najlepsze ;) A jak nie kupisz słuchawek i zostaniesz przy SOMICach, to wg mnie wyżej wymienione DACi zagrają z somicami lepiej niż integra w laptopie (ale dalej cudów się nie spodziewaj :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Najner napisał:

No ale teraz zaczynasz mówić o kompletnie innych słuchawkach i wymieniłeś słuchawki zamknięte ;) Musisz się zastanowić, czy chcesz zostać przy otwartych Somicach i dokupić do nich DACa, czy chcesz pójść w lepsze otwarte i do nich DACa czy może chcesz kupić coś zamkniętego, co wymieniałeś wyżej ;) Na Twoim miejscu polowałbym na czarnego dragona/GeekOuta/Aune B1 (sam nie słuchałem, ale podobno bardzo fajny sprzęt), a później próbowałbym z różnymi słuchawkami i sam wybierzesz co dla Ciebie najlepsze ;) A jak nie kupisz słuchawek i zostaniesz przy SOMICach, to wg mnie wyżej wymienione DACi zagrają z somicami lepiej niż integra w laptopie (ale dalej cudów się nie spodziewaj :)).

I w jednych i w drugich czuję się okej. Jeżeli mogę skorzystać z dość dużego rabatu to kupiłbym właśnie słuchawki 'klasę wyżej' i za własne pieniążki dorzucił DAC/AMP. Skoro w obu sklepach nie ma nic ciekawego odnośnie kart dźwiękowy/dac.

Pytanie co z wyżej wymienionych sklepów jest opłacalne - wymieniłem tylko słuchawki które kojarzę z recenzji innych. W cyfrowe.pl jest ich całkiem sporo.

Edytowane przez Ky0sHiR0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja lubię charakter otwartych słuchawek i ze wskazanego sklepu pewnie wziąłbym Senki 558/598. Natomiast mi bardziej od tych Senków podchodzą tańsze K702, ale niestety ich w tym sklepie nie widzę ;) W każdym razie zachęcam do odsłuchu na własną rękę, może Ty lubisz ciemniejsze brzmienie i bardziej by Ci podeszły np. Momentumy, które też w tym sklepie widzę ;) 

 

Ale przyznam rację, że zrobiłbym tak, jak napisałeś:  "kupiłbym właśnie słuchawki 'klasę wyżej' i za własne pieniążki dorzucił DAC/AMP."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Najner napisał:

Ja lubię charakter otwartych słuchawek i ze wskazanego sklepu pewnie wziąłbym Senki 558/598. Natomiast mi bardziej od tych Senków podchodzą tańsze K702, ale niestety ich w tym sklepie nie widzę ;) W każdym razie zachęcam do odsłuchu na własną rękę, może Ty lubisz ciemniejsze brzmienie i bardziej by Ci podeszły np. Momentumy, które też w tym sklepie widzę ;) 

 

Ale przyznam rację, że zrobiłbym tak, jak napisałeś:  "kupiłbym właśnie słuchawki 'klasę wyżej' i za własne pieniążki dorzucił DAC/AMP."

A czy wiesz może czym się różnią wersje Momentuma ? AEG/OEG/OEi ? nie mogę tego za nic znaleźć

Materiały i wykonanie Momentuma jest na prawdę super. Muszę je odsłuchać gdzieś bo nie miałem z takimi styczności jeszcze.
Wymienione Senki przez Ciebie są w porządku ale właśnie jakby był K702 to też bym się nie zastanawiał.
Tych 598 nie ma na stanie ale Momentum za 200 zł to niezła opcja :D 
Do takiej klasy słuchawek w jakie koszta DAC/AMP trzeba się schylić ?

Edytowane przez Ky0sHiR0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jasne ;)
AE - around ear. Są większe, wokółuszne (oplatają całe ucho).
OE - on ear. Są mniejsze, nauszne (nie oplatają całego ucha, przez co są mniej wygodne i mogą trochę męczyć małżowiny po jakimś czasie).
Literka G - dla urządzeń z androidem
Literka I - dla urządzeń apple.

Momentumy to dosyć ciemne i misiowate słuchawki - ja miałem AEG i niezbyt mi podeszły, wolę bardziej otwarty i zrównoważony charakter. Ale może Tobie się spodobają ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Najner napisał:

Jasne ;)
AE - around ear. Są większe, wokółuszne (oplatają całe ucho).
OE - on ear. Są mniejsze, nauszne (nie oplatają całego ucha, przez co są mniej wygodne i mogą trochę męczyć małżowiny po jakimś czasie).
Literka G - dla urządzeń z androidem
Literka I - dla urządzeń apple.

Momentumy to dosyć ciemne i misiowate słuchawki - ja miałem AEG i niezbyt mi podeszły, wolę bardziej otwarty i zrównoważony charakter. Ale może Tobie się spodobają ;) 

To dlatego wydawały się takie małe :) Myślałem, że jest jeszcze jakaś dodatkowa zagwozdka.

Kurde wolałbym jednak w takinm wypadku AEG wersje... szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Najner napisał:

Napisz jakiej muzyki słuchasz i jaki charakter dźwięku lubisz, to może coś więcej się uda pomóc ;) Nad Momentumami AEG bym nie płakał - w ich cenie można złapać lepsze (wg mnie) słuchawki ;) 

Słucham bardzo dużo ale wszystkiego nie mam głównego nurtu więc to by sugerowało jakieś uniwersalne ciepłe brzmienie.

Somici w tym temacie na prawdę dawały radę i nadal dają. W dodatku dużo gram tutaj tak samo wypadają rewelacyjnie przy lokalizacji dźwięków na scenie.

Z ciekawości na pewno kupię nowe takstary ale nie wiem jaka to będzie klasa. Pewnie podobna do Somiców.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli dźwięk V2 Ci pasuje i w dodatku grasz, to tym bardziej Momentumy bym odradzał. Będzie za dużo basu (mnie po godzinie w Battlefield 1 głowa bolała). W dodatku w otwartych słuchawkach dużo lepiej czuć przestrzeń ;) Na Twoim miejscu wybrałbym się do jakiegoś sklepu i posłuchał Sennków 558/598, na które masz sporą zniżkę. Jeżeli Ci nie podejdą, to będziemy szukali dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Najner napisał:

Jeżeli dźwięk V2 Ci pasuje i w dodatku grasz, to tym bardziej Momentumy bym odradzał. Będzie za dużo basu (mnie po godzinie w Battlefield 1 głowa bolała). W dodatku w otwartych słuchawkach dużo lepiej czuć przestrzeń ;) Na Twoim miejscu wybrałbym się do jakiegoś sklepu i posłuchał Sennków 558/598, na które masz sporą zniżkę. Jeżeli Ci nie podejdą, to będziemy szukali dalej.

Myślę, że w weekend coś ogarnę. Jeszcze mam jedno pytanie bo w sumie to tylko na dobrą recenzję natrafiłem odnośnie tego cuda:
http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-creative-sound-blaster-g5/

Wiadomo to nie jest przeznaczone dla audiofilów etc. ale czytając recenzję miałem wrażenie, że jest całkiem ciekawie w temacie. Może ktoś miał styczność i się wypowie więcej ?

Też chyba godne rozważenia szczególnie, że audiofilem zwać się nie mogę :)

Wybaczcie post pod postem ale dostałem wiadomość, że sklep może sprowadzać produkty spoza oferty.

Zakładając, że mam 500 zł rabatu i mógłbym dołożyć powiedzmy drugie tyle (+/- 700 zł) to o co pytać ?

Ew. czy wejść do Aune X1S z Somicami ? tak jak mówił Caution

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O Sound Blasterze się nie wypowiem, bo nie znam. Ale Auddiofanatykowi ufam ;) Co do ściągania innych produktów przez cyfrowe.pl - wg mnie najpierw powinieneś posłuchać kilku par słuchawek i na coś się zdecydować, przynajmniej ja bym tak zrobił. Ja jestem zakochany w AKG K702, każdemu je polecam (szczególnie, że ich cena wg mnie jest świetna) i jak na razie każdy, komu dałem ich spróbować je polubił. Wydaje mi się też, że nadają się do Twoich wymagań i nie zrujnują budżetu, zmieścisz się jeszcze z jakimś DAC/AMP'em (zakładając budżet ~1200). ALE - to nie są słuchawki, które zagrają ze wszystkim i do wszystkiego, dlatego trzeba ich najpierw posłuchać. Jeżeli Ci się nie pali, to spróbuj w weekend posłuchać różnych słuchawek i podejmij sam decyzję. Wielu już było na forum, którzy kupowali polecane słuchawki i lądowały po kilku dniach w dziale "sprzedam", bo jednak nie podeszły. Ja tylko powtórzę, że mając taki budżet można zagrać dużo lepiej niż SOMICi z jakimkolwiek DAC/AMPem. Ale o tym musisz przekonać się sam, mając słuchawki na głowie ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności