Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio A1/A3 vs Sansa Clip Sport


Abazur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zacznę od tego, że nie miałem styczności z żadnego rodzaju wzmacniaczami słuchawkowymi i stąd ten temat. Chciałbym się dowiedzieć co lepiej napędziłoby słuchawki: Sansa clip sport czy połączenie smartfona Honor 5x z wzmacniaczem Fiio A1 lub A3. Posiadam już clipa i różnica między nim a Honorem bez wzmacniacza jest wyraźna (clip gra głośniej, czyściej niż posiadany przeze mnie smartfon). Posiadane przeze mnie słuchawki - Encore Rockmaster OE; Creative Aurvana Live, Shure SRH240. Pytanie - czy opłaca się kupować któryś z wymienionych wzmacniaczy i czy różnica w dźwięku będzie widoczna w porównaniu do clipa? Najbardziej, nie oszukując się, do zakupu przekonuje mnie opcja streamingu muzyki poprzez smartfona (Tidal/Spotify).

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie CAL! z Twoich słuchawek mogą zyskać na wzmacniaczu tak naprawdę, pozostałe są proste do wysterowania i smartfon im starcza. Wzmacniacz niewiele pomoże.
Clip Sport gra jasno, sam z siebie akcentuje górę mocniej.
Może spróbuj na Honorze z innym odtwarzaczem ew. po prostu Clip łapie lepszą synergię ze słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Dodatkowe pytanie - co decyduje o tym czy słuchawki są łatwe do napędzenia przez, chociażby, smartfon? Impedancja? Z tego co widzę to wszystkie wymieniony przeze mnie słuchawki posiadają impedancje na poziomie 32 Ohm. Dopytuję ze względu na preorder słuchawek Takstar Pro 82, w których impedancja to również 32 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ;)

Co do poziomu głośności to dotarło do mnie, że Honor gra ciszej przez ograniczenia narzucone przez UE (widać to również jeśli w konfiguracji clipa wybierze się Europę jako swój region - gra znacznie ciszej niż przy wyborze innych regionów). Można to zmienić, wystarczy mięc zrootowany telefon - https://rascal.pl/technologie/zwiekszenie-glosnosci-android/ 

Dzięki za pomoc, być może zdecyduje się na zakup Fiio A3 ze względu na streaming muzyki w smartfonie, ale na chwilę obecną zostanę przy aktualnym zestawie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Abazur napisał:

Dzięki za odpowiedzi ;)

Co do poziomu głośności to dotarło do mnie, że Honor gra ciszej przez ograniczenia narzucone przez UE (widać to również jeśli w konfiguracji clipa wybierze się Europę jako swój region - gra znacznie ciszej niż przy wyborze innych regionów). Można to zmienić, wystarczy mięc zrootowany telefon - https://rascal.pl/technologie/zwiekszenie-glosnosci-android/ 

Dzięki za pomoc, być może zdecyduje się na zakup Fiio A3 ze względu na streaming muzyki w smartfonie, ale na chwilę obecną zostanę przy aktualnym zestawie ;) 

Upewnij się tylko, że Fiio odpowiednio pogłośni dźwięk. Ja mam takiego dzyndzla SMSL Idol, daje mocy słuchawkom - pozwala je wysterować ale maksymalnego poziomu głośności nie zmienia.

 

Sprawdź czy Twój telefon obsługuje OTG bo z tym bywają problemy. Ja mam w miarę nowy telefon ale nie obsługuje poprawie wyjścia i mogę zapomnieć o muzyce z Deezer czy Spotify. Tylko apka Onkyo player obsługuje u mnie OTG ale mogę odtwarzać tylko muzykę zgraną na telefonie jak w klasycznej mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności