Skocz do zawartości

Encore mDSD


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka razy zdarzyło mi się już recenzować urządzenia rozmiaru kieszonkowego, które możliwościami i jakością dźwięku aspirowały do miana systemu słuchawkowego. Producenci też dostrzegają potrzebę takich urządzeń, których przeznaczeniem chyba są ludzie, którzy sporo podróżują, używając do słuchania głównie swoich laptopów, bo urządzeń wielkości pudełka od zapałek jest na rynku całkiem sporo. Kolnym na tapecie jest Encore mDSD.

 

IMG_20170904_110128_Bokeh.jpg

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2017/09/encore-mdsd.html

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Geeka i w sumie to wszystko mi się różni :)

1. mDSD jest lepiej zrobiony, lepsze materiały, lepsze spasowanie

2. Brzmienia nie porównam, bo dawno Geeka nie mam, ale wtedy mi się podobał, ale chyba grał na poziomie FIIO X5

3. Geek nie odtwarzał DSD (ale to też do weryfikacji kogoś kto jeszcze ma)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, recenzja jest sponsorowana. Ze swoich źródeł wiem, że mykupykusuperdeals, polska firma handlująca sprzętem audio zapłaciła za tę reckę 50 zł. Grubymi nićmi szyte Panowie...

 

 

Co do Geek vs X5, to w sumie Fiio lepiej stał scenicznie, ale pod każdym innym względem a więc tak też i ogółem Geek gra o klasę lepiej.

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, touok napisał:

Uwaga, recenzja jest sponsorowana. Ze swoich źródeł wiem, że mykupykusuperdeals, polska firma handlująca sprzętem audio zapłaciła za tę reckę 50 zł. Grubymi nićmi szyte Panowie...

 

 

Co do Geek vs X5, to w sumie Fiio lepiej stał scenicznie, ale pod każdym innym względem a więc tak też i ogółem Geek gra o klasę lepiej.

 

 

 

 

nieprawda, jakby mykupykusuperdeals płaciło to  55,55 albo 54,32 a nie jakieś 50

 

a scenicznie mDSD też daje spoko radę

 

plus ma wyjście optyczne, regulację głośności oraz mocy więcej niż DF b&r

 

a od geeka duuużo mniejszy

 

pomiarów nie robiłem i nie wiem, jak u mnie w laptopie z prądem, ale mDSD grał lepiej z usb 3.0 - nie tylko głośniej, ale z lepszym dociążeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nie daleko, ani nie zostaje. Podążają równoległymi ścieżkami o innej sygnaturze barwy.

 

A co do mocy na papierze - papier nie gra ani nie napędza słuchawek, za to wszystko przyjmie. Ja mDSD testowałem tylko na USB 3.0 (bo innych już nie mam) i dla mnie jest ogromnym zaskoczeniem jak stabilny jak w kwestii zarówno poboru jak i oddawania prądu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra geekowi hejterzy - mDSD w moich łapach, także porównam sobie na spokojności z moim stadkiem Geeków 450/720/1000.

Na pewno fajny ficzer to płynna regulacja glosnosci fizycznymi przyciskami, czego brak w Geekach (choć przy pierwszych minutach zdziwko - co tak cicho ?!?? (770/250)).

Reszta w wolnej chwili...

Dnia 5.09.2017 o 12:13, Fatso napisał:

Miałem Geeka i w sumie to wszystko mi się różni :)

1. mDSD jest lepiej zrobiony, lepsze materiały, lepsze spasowanie

2. Brzmienia nie porównam, bo dawno Geeka nie mam, ale wtedy mi się podobał, ale chyba grał na poziomie FIIO X5

3. Geek nie odtwarzał DSD (ale to też do weryfikacji kogoś kto jeszcze ma)

Ad.1 Kwestia gustu, bo Geeki wychodzi polakierowane (bądź nie), szczotkowane lub anodowane, w różnych kolorach

Ad.2 Geek jest cieplejszy niż X5 (v1)

Ad.3 Odtwarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Caution napisał:

Jak pierwsze wrażenia? 

Gra... normalnie (aktualnie słucham w robocie) :)

Mocowo słabo trochę (na 770/250 operuję w okolicach 85-95% na suwaku w systemie przy ustawionej max. głośności przyciskami fizycznymi), ale to zboczenie po geeku :)

Jakością nie odstaje zupełnie, pewnie w ślepych testach bym poległ co gra. Na razie nie miałem czasu na porównania łeb w łeb, po prostu używam i słucham... muzyki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
2 godziny temu, Play napisał:

Geek nie dawał rady z telefonu bez podłączenia dodatkowo prądu przez rozdzielacz. Jak się ma Encore pod tym względem? 

 

chodzi bez problemu bez dodatkowego zasilania

 

przy słabszych/starszych phonach można najpierw podłączyć mDSD, a potem słuchawki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności