Skocz do zawartości
  • 0

[200zł] dokanałowe do rocka


Xyliz

Pytanie

Cześć, szukam tym razem słuchawek dokanałowych na rower pod kask/czapkę.

Odtwarzacz to będzie Iphone 5s.

Typ muzyki to rock, np. sting/the police/thebeatles/u2/fall out boy/rhcp/green day.

Dodam coś jeszczę, miałem kiedyś słuchawki roccat syva, miałęm z nimi aki problem że lewe ucho trzymało słuchawkę idealnie, zaś prawe a tej samej gumce wypadało cały czas, mimo tej samej gumki wypadała słuchawka. Siostrze i koledze trzymały się idealnie. Czym mogło to być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Budową twojego ucha. Kup Meeaudio M6Pro. Jak uśmiechniesz się do @bigmaras to i jakiś rabacik dostaniesz. Mają pianki i sporo tipsów, więc dobierzesz coś dla swego ucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem, bo nie znam AKG k518. Ale mam M6Pro i nieźle grają wyposażenie na bogato. W muzyce którą opisałeś jak najbardziej się sprawdzą, jeśli nie zależy ci na samym basie. Bas jest ale dobrze kontrolowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0


Panowie, a co by zagrało podobną sygnaturą do np. Beyerów DT 770 32 ohm? Takż e w rock'u właśnie (choć słucham też dużo jazzu, deep house i instrumentalnej) ! W praktyce podłączałbym do Galaxy S8, więc cudów nie oczekuję, ale czasem w dłuższej podróży nie ma jak zabrać nausznych, a brakuje dobrej reprodukcji dźwięku (mam czym podać sygnał, np. Geek, Ami Dac itd.).

Kiedyś skusiłem się na nieco droższe RHA 400 (bodajże tak się nazywały) i choć wysokie i średnica były w nich miodne, to jednak całość mocno wychudzona (szczególnie z telefonu). Nie lubię typowej dla tańszych konstrukcji i tych dołączanych do telefonów V-ki, zalewającego wszystko basu, ale z drugiej strony idealnie neutralne i "płaskie" słuchawki dobrze nie zagrają z telefonu i nie "zagłuszą" tła. Po prostu w podróży, trochę mięska się przydaje, ale musi to być kontrolowane! :-)

Dlatego chciałbym uzyskać więcej rozdzielczości i separacji, ale nie kosztem całkowitego odchudzenia basu. Coś właśnie jak w DT770, gdzie słychać każdy szczegół, ale przez ich zamkniętą konstrukcję i niedużą wielkość muszli, bas jest ładnie podkreślony, odrobinę wychodzi przodem w stosunku do rzeczywistego charakteru nagrania. Czy do ok. 300 zł, max 400 jest to w ogóle możliwe? I czy da się przy tym uzyskać "idealną" ergonomię?

 

 

 

Edytowane przez bob_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności