Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sony Walkman NW-ZX300


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, robertos napisał:

Kusi. Wie ktoś może jak wypada w porównaniu z x1060? @awayeah Ty chyba miales X'a i WM1A jednocześnie? Czy to podobna szkoła grania?

 

Nie specjalnie. WM1A to zupełnie inna półka, jeżeli chodzi o jakość dźwięku, ale z drugiej strony dużo większa wybredność co do słuchawek. X grał dobrze ze wszystkim co do niego podpiąłem. WM1A grał albo wybitnie albo średnio.

Tonalność też inna - WM1A jest jaśniejszy, neutralniejszy, ma zdecydowanie lepszy bas o innej charakterystyce, podobnie z górą. Średnica też inna - X jest gładszy, bardziej zagęszczony i misowaty w średnicy.

Najlepsza w WM1A jest scena, separacja i ułożenie dźwięku - czyli elementy w których X jest ok, ale nic specjalnego.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nwz X1061 - mimo tylu lat na rynku ( to już chyba będzie z 9 rok  )  dalej mnie pozytywnie zaskakuje , może dla tego że to moja ulubiona sygnatura dźwięku wśród dapow , napisze ze w moim odczuciu nic nie stracił ze swojej " magii"  , teraz słucham właśnie z oBravo  eamt 2-c i jestem oczarowany - mistrzostwo

Bezpośrednim upgradem będzie wm1Z ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Właśnie dotarł do mnie ZX-300A z joybuy. Obeszło się bez dodatkowych kosztów. Na paczkę czekałem 20 dni. Przesiadka z DX90 i pierwsze co wrzuca się w oczy to świetna jakość wykonania i super wyświetlacz. Niedługo trochę posłucham :)

 

 

[Ciąg dalszy] No dobra, trochę się pobawiłem tym zgrabnym grajkiem i co jak co, ale interfejs Japończycy dopracowali niemalże do perfekcji. Ostatni raz tak intuicyjnie korzystało mi się chyba z ipoda nano 5g. Poza tym jeden szczegół w wykończeniu mnie niezwykle urzekł, mianowicie faktura plecków. Kładziesz sprzęt na biurku i leży stabilnie. Nie chybocze się, a przesunięcie wymaga przyłożenia większej siły. Niby banał, ale jednak na plus.

 

Co do dźwięku to tak naprawdę trudniej znaleźć bardziej adekwatne określenie niż "naturalność". Dźwięk nie jest nachalny, ale wciąż pełen detali i drobnostek. Podoba mi się wybrzmiewanie instrumentów. Nie cichną one w nagły sposób, jakby były stłumione, tylko swobodnie wybrzmiewają, a dźwięk powoli wygasa. Prawdopodobnie jest cała masa odtwarzaczy robiących to i owo lepiej (na przykład mój wysłużony DX90 budował głębszą scenę z wyraźniejszym czarnym tłem), ale i tak czuję, że dostałem kompletny pakiecik i ciężko wytknąć coś ewidentnie skaszanionego. Jest po prostu dobrze. Tylko dobrze i aż dobrze.

 

W następnym tygodniu dane mi będzie usłyszeć magię kabelka zbalansowanego.

Edytowane przez Suszec
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Harmony 8.2. Słuchałem na razie ich oraz K550. Powiedziałbym, że granie tego soniacza to w tym momencie bardziej "W". Jest bardzo dobre zejście na basie, ale bez rozlewania i zbędnej pluszowatości. Średnie tony nie uderzają w twarz, nie są nienaturalnie blisko przyciemniając resztę, ale potrafią "otulić", szczególnie żeńskie wokale i gitary. Góra jest nastawiona na detal, nie spotkałem się z sybilantami, chociaż ja lubię dużo góry, więc ciężko powiedzieć. Co do sceny to nie ma wow, ale jeśli realizacja na to pozwala to zagra naprawdę szeroko. Czytałem, że ten grajek nieco się zmienia po pograniu ok. 400h, więc to wszystko to z przymrużeniem oka. Jeśli chodzi o ogólne wrażenie to na pewno jest to granie mniej techniczne i cyfrowe niż DX90. Słuchałem w trybie Direct Sound (wszystkie wspomagacze wyłączone), a na playliście pojawili się tacy wykonawcy jak: Phildel, Dire Straits, Omar Avital, Avishai Cohen Trio, Opeth, Mastodon. Z realizacji z większym rozmachem udało mi się posłuchać tylko soundtracku Howarda z Maleficent. W muzyce akustycznej grajek na pewno nie zawodzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za opis jego, ja słyszałem wyższe i niższe modele, które bardzo mi się spodobały. Ao tym myślę, gdyż znając inne modele ten wydaje się być fajny no i nie jest cegłą. To będę czekał na więcej twojej opinii, gdyż fani słuchawek CA lubią dużo góry ?. Dla mnie góry w WM1 jest zamało, nie jest "brighter" oraz nie ma wygaru/pazura na wysokiej średnicy i górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłby ktoś na tyle miły by wypożyczyć wysyłkowo ZX300A na 2-7 dni? Jeśli mi nie ufacie to może być za kaucją :P .  
Jeśli mi się spodoba to mogę odkupić od kogoś używkę w cenie niewiele mniejszej od tej z joybuy.

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jestem non stop w podróży i nie wyobrażam sobie wyjazdu bez Soniacza, więc nie pomogę. Ostatnio gra w parze z FH5 i jest bardzo dobrze, fajnie je dociąża. Z Cascade na przykład jest już minimalnie za gęsto - czekam na materiałowe pady, które odejmują trochę niskich. 

 

Myślałem ostatnio o DX150, ale klasa ponoć zbliżona, a ZX300 jest jednak dużo poręczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Suszec napisał:

Jak narazie na całym forum chyba tylko dwie sztuki mamy ? 

 

Mamy trzy sztuki, licząc moją. Kawał solidnego sprzętu.

 

@Seler666 - słucham na zmianę z dx150, nie odważyłbym się stwierdzić, że któryś z nich jest lepszy dźwiękowo.

Edytowane przez Gourney
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dla kogoś kto to potrzebuje, gdyż ja akurat jestem pure music i gardzę BT, Wifi i tak dalej. A ten Vinyl to będzie trzeba posłuchać i wtedy się można wypowiedzieć.
Suszec jak będziesz w w-wie to daj znać, mi wystarczy 15min żeby go sprawdzić. Gdyż myślę nad jego zakupem ale mam obawy, natomiast seria A od 35 mi pasuje, ale zamało mocy ma do FIBAE3.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem fanem rozwiązań bezprzewodowych, ale to jest po prostu wygodne i czasami nawet zagorzały audiofil znajdzie zastosowanie. Nie mam słuchawek bezprzewodowych, bo za rzadko bym z nich korzystał, ale imho użyteczna funkcja.

 

W ten weekend chyba będę. Zgadajmy się na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Gourney napisał:

A ja właśnie coraz bardziej idę w kierunku BT, do czego walnie przyczynia się soniacz, choć to takie "nieaudiofilskie" ?

 

Jak wymyślą bezprzewodowe słuchawki prysznicowe to się zainteresuje tematem a tak to moim zdaniem BT to mit ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności