Skocz do zawartości

Yulong U100 DAC - nie rozpoznaje urządzenia w Windows


MaxManUtd

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Mam problem z DAC Yulong U100, przez dłuższy czas wszystko było ok i sprawnie działał, aż nagle Windows przestał go rozpoznawać. Testowałem na różnych komputerach i kablach i za każdym razem wyskakuje błąd "Nierozpoznane urządzenie USB". Domyślam się że musiało się coś stać z elektroniką, karta nie była upuszczona ani nic z tych rzeczy.

Zdjęcie w załączniku.

Czy ktoś wie na czym polega problem i jak naprawić ten sprzęt? Będę bardzo wdzięczny za pomoc, szkoda żeby taki dobry DAC leżał w półce bezużyteczny :D

Dzięki,
Max

problem yulong.png

Edytowane przez MaxManUtd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jaki jest kontroler w Yulongu? Mam  podobny problem z Bursonem Conductor na C-Media 6631.

 

Kłopoty zaczęły się chyba po aktualizacji Windows 10 Anniversary. System raz widzi Bursona, raz nie. Najczęściej po świeżym uruchomieniu komputera jest widoczny, mogę z niego normalnie korzystać. Jeśli go nie użyję po czasie znika (i nie jest to oszczędzanie energii USB) i wtedy nie pomaga nawet ponowne uruchomienia komputera. Po prostu w ogóle nie istnieje w Menedżerze urządzeń, nie jest wykrywany. Gdy zmieniam USB to wita mnie podobny komunikat jak w przypadku Yulonga. Sprawdzałem dwa kompy i jest to samo, ale niestety oba na W10 Anniversary.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zainstalować i uruchomić np. program DriverMax Pro.

DriverMax to narzędzie do pobierania i aktualizowania sterowników na komputerze. Program jest bardzo prosty w obsłudze, a oferowane przez niego funkcje pozwalają zaoszczędzić czas, który użytkownik poświęcić musiałby na wyszukiwanie odpowiednich sterowników lub co gorsza na reinstalację systemu po awarii, wynikającej z instalacji błędnych i problematycznych sterowników. Zasada działania narzędzia jest identyczna jak ta stosowana w konkurencyjnych rozwiązaniach tego typu. Po uruchomieniu DriverMax przeprowadza analizę zainstalowanych (lub nie) w systemie sterowników dla sprzętu i w razie potrzeby daje możliwość ich pobrania oraz aktualizacji (lub instalacji).
Program pozwala także zredukować liczbę restartów komputera koniecznych podczas instalacji większej ilości sterowników. W przypadku pracy z DriverMax niezależnie od ich liczby nastąpi tylko jeden raz ponowne uruchomienie systemu.

Ważnym elementem programu jest moduł do tworzenia kopii zapasowych sterowników zainstalowanych w systemie. Pozwala on jeszcze przed aktualizacją zapisać je w wybranym folderze lub archiwum ZIP, a następnie łatwo później przywrócić np. po reinstalacji systemu.

Najnowsza wersja to: 9.37.0.260 MULTI/PL. Wielkość programu: 6.74 MB

Gdyby były kłopoty z wejściem w posiadanie programu, to mogę go wystawić na jakiś serwer lub przesłać spakowany rarem na pocztę typu:o2, wp itp - podać w wiadomości do mnie.

Dodatkowy opis poniżej:
-klik-

Podobnego typu jest DriverPack Solution - on ma w sobie (offline) praktycznie wszystkie możliwe sterowniki i rozpoznaje czego brakuje w systemie. Ale to już waga ciężka - najnowsza wersja (17.7.58.2) to 14,2 GB.

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, sorry za zwłokę w odpowiedzi.

@Compton nie bardzo wiem jak to zrobić? Odinstalowywałem sterowniki i próbowałem zainstalować ponownie wskazując na folder z uprzednio zainstalowanymi sterownikami pobranymi ze strony yulonga. Nic nie pomogło

@maciux jeśli kontroler to to samo co chipset, w yulongu siedzi Cirrus logic CS4398

@nsk mógłbyś rozwinąć? nie bardzo rozumiem, wybacz niewiedzę :D

@strong6 Zainstalowałem DriverPack Solution, zaktualizowało mi wszystkie inne sterowniki ale tego problemu nie naprawiło :(

Wydaje mi się że jest to bardziej kwestia uszkodzenia czegoś po stronie elektroniki w układzie DACa niż sterownika w komputerze. Mogę się mylić oczywiście. Jakieś pomysły jak to naprawić, lub kto się zna wystarczająco aby rzucić na to okiem? Oczywiście zapłacę :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować np. Driver Talent Pro 6.5.54.160:

Baza danych programu jest naprawdę duża i obejmuje sprzęt zarówno nowy, jak i niedostępny już w sprzedaży na rynku od wielu lat, dzięki czemu korzystać z aplikacji mogą w zasadzie wszyscy chętni. Driver Talent jest prosty w obsłudze, posiada intuicyjny interfejs nawiązujący do popularnego i coraz częściej stosowanego Modern UI. Dzięki niemu nawet użytkownicy bez wiedzy technicznej mogą bez problemu posiadać aktualne sterowniki - wystarczy, że raz na jakiś czas uruchomią Driver Talent.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem program znalazł błąd w sterowniku, kliknąłem napraw, a po restarcie komputera wszystko pozostaje bez zmian. Program znowu wykryje błąd, i nawet jak ponownie kliknę napraw i zrestartuje komputer to sytuacja się powtórzy. Domyślam się ze to oznacza iż DAC jest fizycznie jakoś uszkodzony? Czy ktoś tutaj zna się na ewentualnej naprawie?

Clipboard01.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności