Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Przejściówka z mini jack zbalansowany na mini jack.


gentillo

Rekomendowane odpowiedzi

Być może dla wielu pytanie wyda się lamerskie, ale potrzebuje pomocy w jednej sprawie. Nie jestem mocno ogarnięty w temacie i nie znam prawidłowych nazw, być może dla tego mam problem ze znalezieniem tego czego szukam. Do rzeczy. Posiadam słuchawki z odpinanymi kablami zbalansowanymi z końcówkami mini jack. Czasami jednak potrzebuję posłuchać czegoś z wyjścia niezbalansowanego. Żeby to szybko wykonać przydałaby się przejściówka z mini jack zbalansoway na zwykły mini jack. Czy taki stwór istnieje i gdzie takowego szukać ewentualnie?

 

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje, zwróć się do @bigmaras ma trochę takich dupereli w swojej ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama przejściówk 2.5mm-->3.5mm to nie problem. Tylko jak poleci sygnał nie zbalansowany (3 pola - lewy, prawy, masa) na słuchawki, które są zarobione pod balans (4pola) to raczej może nie być szczęścliwego finału ale być może się mylę :]

 

Co to za słuchawki? Odpinany przy nich jest jeden przewód i wewnętrznie leci do drugiej kopułki czy dwa oddzielnie podpinasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki nie projektowane stricte pod balans. Mam do nich customowe kable zbalansowane. Czyli jak ja to rozumiem masa która jest rozdzielona w obydwu kanałach musi być w przejściówce połączona i wyprowadzona na jedno pole w jacku.

Oczywiście chodziło mi o 2,5 mm.

 

Wysłane z mojego MIX przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki przerobione na kabel symetryczny możemy bez problemu podpiąć do standardowego wyjścia słuchawkowego. Kwestia wykonania przejściówki bo wątpię że jest coś takiego gotowego. 

Z kolei podpięcie zwykłych słuchawek do wzmacniacza z wyjściem BAL skończy może skończyć się BARDZO źle. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł ale kilka razy widziałem przejściówki XLR-gniazdo jack które po prostu łączą "zimne" żyły z obu kanałów tworząc zwarcie we wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Taki adapter jest dostępny w mp3store FiiO L26

http://www.mp3store.pl/article/fiio-l26-ean.6953175730064,2017410161423151556.html

 

chyba o coś takiego chodzi

chyba że to XLR to nie spotkałem się

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

kilka ostatnich lat używałem słuchawek SuperLux, model 668 B, jednak są typu półotwartego oraz dość ciężkie.

 

Znajoma "Czarownica" także ma te słuchawki, ale ostatnio zakupiła Yamaha HPH-PRO400 i twierdzi, że to przepaść w jakości, na plus oczywiście.

 

Popatrzyłem, poszukałem i przypadkiem trafiłem na SONY MDR-1AM2B, poszukałem testów i wybrałem te. 

 

Po podłączeniu do smartfona grają ładnie, choć SuperLux, model 668 B nie były w spokojnych warunkach wiele gorsze (zmieniłem kable). 

 

Mam jednak pewien problem : po podłączeniu do wzmacniacza kina domowego (Pioneer VSX-LX302) poprzez przejściówkę grają jakby w przeciw fazie, pomaga wciśnięcie przycisku przy mikrofonie lub lekkie wysunięcie wtyczki 3,5 mm Jack z przejściówki 3,5 / 6,35 mm.

 

Szukałem w internecie (Ebay, Aliexpress) sensownej przejściówki z 3.5 / 6.35 mm, ale jak dotąd nie znalazłem, może ktoś wie, gdzie można coś takiego nabyć w sensownym pieniądzach ? Widziałem adaptery w linkach powyżej, ale płacenie 70-kilka $ za kawałek przejściówki, gdy zapłaciłem 110 $ za słuchawki jest dla mnie mocno ... bez sensu ?

 

Pozdrawiam i czekam na jakieś propozycje.

 

S.

 

ps. mam też drugi kabel, zbalansowany, z wtykiem 4.4 mm, patent Sony, może jakaś przejściówka 4,4 / 6,35 mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności