Skocz do zawartości

Recenzja słuchawek Encore RockMaster Live


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Marka Encore miała już u mnie swoją premierę jakiś czas temu pod postacią słuchawek RockMaster OE. Zaprezentowały się wtedy jako bardzo ciekawy przedstawiciel kasty muzykalnych, ciepłych i grających na głębokość słuchawek, głównie za sprawą kreowanej przez nie pogłosowej akustyki. Zastanawiałem się, czy i tym razem będzie podobnie z kompaktowym modelem Live, ale okazało się, że wcale nie. I tym bardziej spotęgowało to moje zaskoczenie in plus. Zapraszam tym samym na recenzję bardzo tanich (129 zł), ale i niezwykle ciekawych słuchawek przenośnych: Encore RockMaster Live.

 

tzj3iLr.jpg

 

Link do całości recenzji: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-encore-rockmaster-live/

 

Serdeczne podziękowania dla firm Audiomagic i Mozos, dzięki których inicjatywie recenzja ta mogła dojść do skutku.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, szkoda, że recenzja nie pojawiła się w zeszłym tygodniu, bo akurat szukałem czegoś takiego dla siebie i padło na DTX501p. Wynika z niej, że Encore Live wyglądają zachęcająco w tym budżecie. ;) Konstrukcja na zdjęciach wydaje się solidniejsza niż DTX501p. 

Po lekturze wątpliwości mam jedynie co do izolacji, bo na niej mi zależy, a Beyery całkiem nieźle izolują.

 

Chociaż może ostatecznie i tak wypróbuję, bo DTX501p już sprawiają problemy, jakieś bzyczenie w prawej słuchawce podczas aktywnego słuchania (i przy większej głośności efekt wzmacniał). Podotykałem tu, podociskałem tam i przestało, ale potem znowu wróciło. To dodatkowo pochuchałem i na razie znowu spokój. ;p

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qjin napisał:

Ech, szkoda, że recenzja nie pojawiła się w zeszłym tygodniu, bo akurat szukałem czegoś takiego dla siebie i padło na DTX501p. Wynika z niej, że Encore Live wyglądają zachęcająco w tym budżecie. ;) Konstrukcja na zdjęciach wydaje się solidniejsza niż DTX501p. 

Po lekturze wątpliwości mam jedynie co do izolacji, bo na niej mi zależy, a Beyery całkiem nieźle izolują.

 

Chociaż może ostatecznie i tak wypróbuję, bo DTX501p już sprawiają problemy, jakieś bzyczenie w prawej słuchawce podczas aktywnego słuchania (i przy większej głośności efekt wzmacniał). Podotykałem tu, podociskałem tam i przestało, ale potem znowu wróciło. To dodatkowo pochuchałem i na razie znowu spokój. ;p

 

 

501p to chyba zupełnie inaczej grające słuchawki?

 

Też czytałem recenzję bo zamieniłbym Bayery na coś mocniejszego, równie dobrze izolującego co lepiej pasuje do chłodniejszych grajków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jako że słuchawki chyba nie są już dostępne, co może być obecnie alternatywą dla nich? Chodzi mi głównie o sposób grania (szczególnie na welurowych padach) w  połączeniu z rozmiarem. Cena może być wyższa. Jest coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2022 o 13:48, PioterD napisał:

Chodzi mi głównie o sposób grania (szczególnie na welurowych padach)

Nie pamiętam już jak grają Encore, ale radziłbym spróbować np Beyerdynamic DT770 właśnie z welurowymi padami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

Nie pamiętam już jak grają Encore, ale radziłbym spróbować np Beyerdynamic DT770 właśnie z welurowymi padami.

No tak, przyzwoita scenicznie Vka nie jest trudna do znalezienia ale co jeżeli jednak rozmiar ma tez znaczenie?:) rockmaster live są fajne mobilnie, przypominają mi akg k26p w tym aspekcie, a grają znacznie lepiej. Coś znacznie mniejszego niż dt770? Marshall major? Dt240pro?

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PioterD napisał:

Coś znacznie mniejszego niż dt770?

 

W dniu 20.06.2022 o 13:48, PioterD napisał:

Cena może być wyższa.

Może Sennhieser HD25?

 

A jak mogą być bezprzewodowe, to sporo taniej są HD250BT

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-bezprzewodowe-sennheiser-hd-250bt-czarne-11545072764

Nie słuchałem, ale znając Sennheisera powinno być "bezpiecznie".

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.06.2022 o 10:39, Perul napisał:

 

Może Sennhieser HD25?

 

A jak mogą być bezprzewodowe, to sporo taniej są HD250BT

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-bezprzewodowe-sennheiser-hd-250bt-czarne-11545072764

Nie słuchałem, ale znając Sennheisera powinno być "bezpiecznie".

Te Sennheiser HD25 bardzo podobne do akg k518 dj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2022 o 13:48, PioterD napisał:

Jako że słuchawki chyba nie są już dostępne, co może być obecnie alternatywą dla nich? Chodzi mi głównie o sposób grania (szczególnie na welurowych padach) w  połączeniu z rozmiarem. Cena może być wyższa. Jest coś takiego?

Też przez długi czas szukałem następcy Rockmasterów Live!, które się mnie połamały. Padło na Fresh 'n' Rebel Caps i w sumie jestem w pełni kontent, jeżeli chodzi o jakość brzmienia. Do telefonu niczego więcej nie potrzebuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2022 o 18:58, marco-polo napisał:

Te Sennheiser HD25 bardzo podobne do akg k518 dj

w kwestii brzmienia? Czyli dużo basu na pierwszym planie i bardzo mała scena? Bo tak zapamiętałem k518.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.07.2022 o 18:07, marco-polo napisał:

Tak i ten ucisk. 

No to w takim razie nie są to słuchawki będące zamiennikami dla rockmaster live, które nie atakują nadmiernie basem i są bardzo przyzwoite scenicznie jak na takie małe słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności