Skocz do zawartości
  • 0

Wokółuszne słuchawki do 600zł


macio232

Pytanie

Witam!

Poszukuję słuchawek wokółusznych do około 600zł. Preferuję sprzęt nowy, ale jeżeli macie jakieś aktualne, ciekawe oferty na używane słuchawki, to rozważę taką możliwość. Poniżej najlepiej jak umiałem spisałem swoje oczekiwania.

 

1.Źródło

Moim domyślnym źródłem będzie odtwarzacz przenośny Cowon Plenue D. Dotrze do mnie za 1,5 miesiąca, więc wszystko co wiem o jego charakterze bazuje na przeczytanych recenzjach i doświadczeniach z Cowonem J3, który używałem przez kilka 2 lata.

Jest to dosyć ciepłe i ciemne źródło, stawiające bardziej na muzykalność i fun niż na analityczne brzmienie.

Specyfikacja audio:

SNR:                                                      123dB

THD+N:                                               0,004 %  (24bit/48kHz)

Crosstalk Stereo:                             -105dB

Wyjście:                                              1Vrms

Impedancja wyjściowa:                0,5Ω 

 

2.Zastosowanie

Z punktu 1. wynika, że mają być to słuchawki przenośne, ale nie jestem pod tym względem bardzo konserwatywny. Kobyły typu Beyerdynamics t150 wchodzą w zakres moich zainteresowań. Wspaniale gdyby dało się dokupić (albo sprzedawane było w zestawie) dedykowane, twarde etui na słuchawki. Mile widziane konstrukcje delikatnie składane typu Audio-Technica ATH-m50x (do takich słuchawek chyba częściej produkowane są dedykowane etui?).

 

3.Rodzaj konstrukcji

W grę wchodzą wyłącznie konstrukcje wokółuszne. Ze względu na komfort noszenia i „przestrzeń” w dźwięku.

 

4.Budowa

Ze względu na zastosowania, najlepszym rozwiązaniem będą konstrukcje zamknięte (ewentualnie półotwarte). Nie zależy mi natomiast na super izolacji (w obie strony).

 

5.Brzmienie

Słucham wielu gatunków muzycznych, więc ciężko pod tym względem coś dobrać. Najczęściej są to: metal (od power metalu przez nu metal, thrash metal po black i symphonic black metal), klasyczna (z naciskiem na XX-wiecznych kompozytorów), trip hop, jazz, reggae. Wszystko w 16-bitowych FLACach, z nowym odtwarzaczem będę przechodził częściowo na 24-bitowe.

Chciałbym uzyskać ciepłe i neutralne tonalnie brzmienie. Kształt V. Z nastawieniem na fun (to zapewni mi odtwarzacz).

W miarę możliwości zależy mi na szerokiej scenie (głębokość na drugim planie) i dobrej separacji.

 

6.Dotychczasowe doświadczenie

Do niedawna moim głównym zestawem był Cowon J3 + Sennheiser hd 428. Ogólny charakter tego połączenia odpowiadał mi. Chciałbym uzyskać cieplejszy, bardziej „mięsisty” bas i bardziej szczegółową górę. Do tego szerszą scenę. Separacja wydawała mi się przyzwoita, ale mało w życiu sprzętu słyszałem, więc domyślam się, że i ten aspekt da się znacznie poprawić.

Czekam na wszelkie propozycje. Z chęcią odpowiem na dodatkowe pytania.

Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam!

Edytowane przez macio232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja ze swoim Plenue D używam Bang&Olufsen H6 gen 2 i z tego połączenia jestem bardzo zadowolony, czasami w komisie tu na forum można je kupić w dobrej cenie.

To co lubię w tych słuchawkach to naturalne brzmienie, czysta góra, świetny spreżysty bas, słuchawki są lekkie i bardzo wygodne.

Mam je dość długo i w ogóle mi się nie nudzą, nie mam potrzeby szukania innych. Widziałem je kiedyś w Media Markt i tam jak będziesz miał okazje to polecam je odsłuchać.

 

DSC09825.jpg

Edytowane przez AndrePL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

+1 do propozycji powyżej.

 

Cytuj

 

Chciałbym uzyskać ciepłe i neutralne tonalnie brzmienie. Kształt V. Z nastawieniem na fun (to zapewni mi odtwarzacz).

W miarę możliwości zależy mi na szerokiej scenie (głębokość na drugim planie) i dobrej separacji.

 

 

To jest właściwie opis sygnatury tych słuchawek :)

 

W salonach Denona też są do posłuchania zazwyczaj. Nowe ciut drogie, ale używki w granicach 5-6 stów można spokojnie wyrwać. Tylko nie białe - fatalnie się starzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Soundmagiców możesz spróbować, fajne słuchawki, choć mi ze względu na mocno cofniętą średnicę nie zagrały z metalem w ogóle, także lepiej najpierw posłuchać.

 

Możesz też poszukać Fidelio L2 - bardzo fajne słuchaweczki, do tego półotwarte, więc scena jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wcale nie są lepiej wykonane, jedynie inaczej. A ich brzmienie zbiera raczej skrajne opinie. DT770 Pro 32Ohm też mają skórzane fabryczne pady, dopiero od 80Ohm mają welur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cześć!

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi - dzięki nim dowiedziałem się o niezanych mi dotąd modelach :)

 

Na początek wyznam, że zakładając temat liczyłem na rozwiązanie podane na tacy dzięki czemu mógłbym zamówić słuchawki już teraz. Mógłbym je wtedy kupić w USA (ceny czasami są atrakcyjniejsze niż u nas) i znajoma przywiozłaby mi je na początku października razem z Cowonem. Teraz widzę, że nie obejdzie się bez odsłuchów i już nie mogę się doczekać!

 

Przeczytałem recenzje wszystkich wymienionych tu modeli i oto moje wnioski:

 

1. Bang&Olufsen H6 gen 2 - recenzja pierwszej generacji i aż 3 Wasze głosy na nie zmuszają mnie do przesłuchania tego modelu pomimo, że przekraczają mój budżet. Wątpię żebym w najbliższych miesiącach znalazł atrakcyjną ofertę na używane H6 gen 2 (na gen 1 nie byłoby problemu). Odnalazłem je natomiast na amazonie w UK (mam tam znajomych, którzy raz w miesiącu są w Polsce) za około 900zł, co w kontraście do 1300zł jest kuszącą propozycją.

 

2. Philips Fidelio L2 - po recenzjach mam wrażenie, że to właśnie słuchawki dla mnie (do tego cena w UK ok. 700zł). Martwię się o dwie rzeczy: a) że z Plenue D zrobią się ciepłą kluchą; b ) że moje otoczenie w pracy nie zaakceptuje ich półotwartej budowy. Na pewno pójdą na odsłuch!

 

3. SoundMagic HP150/151 - tutaj nienajlepsze rzeczy czytałem o górze (w 150 przynajmniej). Plenue D też tam nie wymiata, więc może się zrobić nieporządany efekt. Nie pozostawię jednak tak ważnej decyzji bez empirycznego potwierdzenia i je także przesłucham. Chociaż łatwo przewidzieć, że 1. i 2. bardziej polubię, bo to po prostu sprzęt o klasę (pół klasy) wyżej.

 

4. Beyerdynamics wszystkie wymienione - mam wrażenie, że są to słuchawki o brzmieniu, którego szukam (fun, ciepłe, w kierunku ciemnej strony mocy), ale uzyskałbym je z neutralnym źródłem. Plenue D ma już w sobie tego trochę i wątpię bym uzyskał upragnioną synergię. Nie będę specjalnie szukał, gdzie je przesłuchać, ale gdy gdzieś na nie wpadnę to nie odmówię sobie przyjemności by sprawdzić przypuszczenia.

 

Jako, że przede mną ponad miesiąc oczekiwania na odtwarzacz, to z chęcią dołączyłbym do swojej listy więcej pozycji - nie powstrzymujcie się ;)

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z czterech wymienionych opcji miałem dwie Fidelio L2 i Soundmagic HP150.

L2 - aż tak dużo dźwięku z nich nie ucieka mimo, że są półotwarte, poza kwestiami dźwiękowymi nie można nie wspomnieć o fantastycznym wykonaniu i wyglądzie. Miałem dużo słuchawek w podobnym przedziale cenowym ale Fidelio są najlepsze pod względem wykonania (z słuchawek które widziałem).

HP150 - jeśli chodzi o brzmienie to stawiam je na równo z L2, ale kwestia wykonania i wygody to porażka. Mają też słaby serwis, fatalne podejście do klienta i nie mają części zamiennych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Philips Fidelio L2 nie warto, zwłaszcza, że taniej można było dostać X2, które bym Ci najbardziej polecił jako potencjalny zakup (granie w stylu HD650 z szeroką sceną). Cena L2 by musiała mocno spaść, żeby się opłacało je kupić. Ludzie pisali, że bezpośrednim porównaniu to Sony MDR-1A okazywały się lepsze, bardziej ciekawsze. 

 

Możesz jeszcze rozglądnąć się za Hifiman Edition S.

 

Wczoraj były do wyrwania za dwie stówki Musical Fidelity MF-200B, które brzmieniowo są na poziomie tych B&O i P&W, a w niektórych aspektach nawet lepsze. Już byś miał problem z głowy.

Edytowane przez Caution
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat otwarte konstrukcje na tę chwilę odpadają totalnie. Chcę używać ich w autobusie, w pracy, w bibliotece itp.

W związku z przeprowadzką do bloku będę musiał zaopatrzyć się w stacjonarną alternatywę dla kolumn i wtedy będę szukał otwartych słuchawek. Ale to za pół roku dopiero

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cytuj

"Najlepszym rozwiązaniem" nie jest równoznaczne z jedynym. Czasami w życiu trzeba pójść na kompromis:rolleyes:

 

Powiedz to mojej żonie i ludziom w biurze. Okazuje się, że nie przepadają za Aphex Twinem :)

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
To coś mi się wydaje, że H6 w pełni Cię zadowolą. Co nie [mention=2657]zdzichon[/mention]? <_>
Masz na myśli H6, czy H6 gen 2?

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Caution napisał:

To coś mi się wydaje, że H6 w pełni Cię zadowolą. Co nie @zdzichon<_<

 

Raczej tak ;) 

 

Mam je juz trzy miechy i nadal jestem zachwycon. Są doskonałe jako uniwersalne słuchawki. W ogóle nie mam potrzeby obczajania nowych modeli. Teraz jeszcze sparowałem z Shanlingiem małym i się okazało, że bardzo się lubią.

 

Według mnie różnica między rev 1 i rev 2 jest na tyle niewielka, że jeśli cena jest ważnym czynnikiem, a gdzies sie pojawi okazja, to warto brać jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, zdzichon napisał:

W ogóle nie mam potrzeby obczajania nowych modeli.

Też tak myślałem, ale doszedłem do wniosku, że warto nadal to robić. Szczególnie jak jest okazja nabyć Musical Fidelity MF-200 za dwie stówki:blink:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Pewnie, czemu nie? Jak jest okazja za grosze obadać.
 
 Skrobnij koniecznie jakąś reckę porównawczą jak przyjdą. Mnie odstrasza jednak ich nauszność, wolę jak muszle siedzą na głowie.
Oj, ja też tylko wokoluszne toleruję.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności