Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja integry słuchawkowej Chord Hugo TT


Rekomendowane odpowiedzi

Jak sięgam pamięcią tak drogiego urządzenia jeszcze moje podwoje nie gościły. A i trudno też się dziwić pod wieloma względami ograniczonemu zainteresowaniu ze strony klienta masowego, skoro wielu zwyczajnie nie stać na tak wielką ekstrawagancję, aby wydać większą kwotę na tylko jeden segment, podczas gdy w koszcie tym można byłoby zawrzeć cały tor i to wcale niezgorszej jakości. Są jednak osoby, przez które tego typu sprzęt traktowany jest z niesamowitą uwagą i większy wydatek oznacza najczęściej nabycie bardzo solidnej podstawy pod budowę systemu słuchawkowego z prawdziwego zdarzenia. W niniejszej recenzji będziemy przyglądali się kosztującej aż 17 tysięcy złotych integrze przenośnej Chord Hugo TT, o konstrukcji i obsłudze tak samo intrygującej, co jej nazwa. Jednocześnie też jest to kolejna z premier marek, jakie udało mi się w ostatnim czasie przygarnąć na testy i gruntownie przesłuchać wzdłuż i wszerz.

 

MDb6pSC.jpg

 

Link do całości recenzji: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-integry-sluchawkowej-chord-hugo-tt/

 

Podziękowania dla sklepu Audeos.pl, dzięki któremu recenzja ta mogła dojść do skutku.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord Hugo (nie TT tylko pierwsza wersja Hugo) był chyba strojony również pod HD800. Na firmowych materiałach reklamowych widać pannę z Hugo i HD800 na uszach oraz zachwytem na twarzy. Nie słyszałem TT, ale Hugo i TT mają chyba podobną sygnaturę brzmieniową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, decees napisał:

Wow, biorę się za czytanie, w końcu Chord na Audiofanatyku :D szkoda tylko że nie Hugo2 ;)

 

W sumie nie tylko Hugo 2 - szkoda że nie wiele innych znakomitych urządzeń, ale podobno mam zbyt ubogie portfolio na co niektóre sprzęty ;). A tak na poważnie to nigdy nie wiadomo jaka okazja na testy się trafi. Z Chorda słuchałem również 2Qute, porównywałem go z Hugo TT, CV2+ i S6, ale z racji braku czasu wybrałem do opisania po prostu z tych dwóch model dla mnie osobiście ciekawszy i lepiej grający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

... ale podobno mam zbyt ubogie portfolio na co niektóre sprzęty ;)...

No jasne, nasza szara od cebuli rzeczywistość. Po prostu nie współpracujesz jak należy z dystrybutorami sprzętu.

Proponuję nawiązać współpracę z z jakąś grubszą rybą, i w zamian za dostęp do konkretnych klocków raz w miesiącu wypuszczać recencję wynoszącą pod niebiosa jakieś Beatsy czy inne Scullcandy, a na forum i tak będzie wiadomo o co kaman ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, decees napisał:

Po prostu nie współpracujesz jak należy z dystrybutorami sprzętu.

 

Dlatego od czasu do czasu komuś puszczają nerwy. Mam jednak swoje zasady i dlatego niestety trzeba się pogodzić z tym, że nie każdy sprzęt będę mógł zorganizować na recenzję. Chord był okazyjną przygodą, choć tak jak pisałem niewykluczone, że jeszcze się nadarzy okazja na testy innych modeli. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, saudio napisał:

Już nie pamiętam, ale raczej nie był taki sam DAC.
Grał z Taurusem i iCAN PRO, do 727 mkII też był podłączany.
 

 

Bardziej chodziło mnie o to, że 2Qute i Hugo TT mają taki sam DAC na pokładzie i różnica w brzmieniu wynika z innego wzmacniacza, zewnętrznego w przypadku 2Qute i tego w TT. Chord ma zdecydowanie lepsze DAC-i niż wzmacniacze słuchawkowe w nich implementowane. Ale podobno w Hugo 2 wzmacniacz jest naprawdę bardzo dobry. Miał ktoś może możliwość słuchania i porównania z poprzednim modelem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hugo 2 zupełnie inne granie niż 2qute czy Huga (są tam drobne niunase między nimi w dźwięku, ale wolę 2quta z Tomankiem). Natomiast Hugo 2 w stosunku do 2quta z Tomankiem jest lekko ciemniejszy, owiele wyższa rozdzielczość, szczegółowość i nie jest tak nerwowy, całe pasam są spójnie. Na Audiohobby macie moją wymianę zdań na tem Hugo 2 z innym użytkownikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.08.2017 o 09:15, misiekkb napisał:

Hugo 2 zupełnie inne granie niż 2qute czy Huga (są tam drobne niunase między nimi w dźwięku, ale wolę 2quta z Tomankiem). Natomiast Hugo 2 w stosunku do 2quta z Tomankiem jest lekko ciemniejszy, owiele wyższa rozdzielczość, szczegółowość i nie jest tak nerwowy, całe pasam są spójnie. Na Audiohobby macie moją wymianę zdań na tem Hugo 2 z innym użytkownikiem.

 

A dziurka coś warta ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności