Skocz do zawartości

DAC do Shure Shr840


Mcarto

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Od niedawna testuje wspomniane Shurki, generalnie mają w sobie to coś więc postanowiłem je sobie zatrzymać i poszukuję odpowiedniego DAC-a.

Shurki łatwo napędzić wiec szukam tylko jakiegoś małego DAC-a działającego pod jedno usb. Wygodna gałka (potencjometr) do sterowania dźwiękiem będzie dodatkowym atutem.

W chwili obecnej chwilowo używam SMSL M2, ogólnie nie jest zły poza tym, że mały ale z Shurkami nie zgrywa się najlepiej - dźwięk jest trochę przytłumiony.

Fajniej Shurki i moje stare Fostexy grają z Xduoo x3 więc poszukuję podobnie grającego DAC-a z lepszym dźwiękiem.

 

Planuję wydać ok 400zł - muzyka to przeważnie Rock/Metal ale czasem jazz, Chill (Nightwish, Red Hot, Pearl Jam, Norah Jones, Soundgarden, Metalica...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fuzz napisał:

Z maluchów są Dragonfly Black i geekout450, z kostek USB np Prodigy cube, ma gałkę i możesz rzucać audiochorobie ochłapy wymianiając op-ampy. :) Jeśli smsl m2 Ci zbytnio muli, to fiio E10 pewnie też.

 

 

Nie chcę nazywać tego muleniem - czytałem, że Shurki brzmią trochę analogowo i faktycznie z M2 grają trochę teatralnie. Do starego rocka b. fajnie ale do metalu już nie bardzo.

 

Dragonfly black jest ciekawy, nawet myślałem o nim wcześniej bo wszystko schowało by się na kablu ale opinie w necie są niejednoznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geek ma chyba więcej zwolenników na forum. Najlepiej odsłuchać, wiadomo, ja bym uważał z zakupem w ciemno pod srh840, jak dla mnie góra potrafi tam być czasem zbyt agresywna. Na X3 tak nie bywa?

 

PS nie mam pojęcia co może oznaczać teatralne granie ;p

Edytowane przez fuzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, fuzz napisał:

Geek ma chyba więcej zwolenników na forum. Najlepiej odsłuchać, wiadomo, ja bym uważał z zakupem w ciemno pod srh840, jak dla mnie góra potrafi tam być czasem zbyt agresywna. Na X3 tak nie bywa?

 

PS nie mam pojęcia co może oznaczać teatralne granie ;p

Nie nie wydaje się agresywna, słuchawki mają za sobą ok 80-90 godzin grania? może jeszcze potrzeba im czasu?

 

Teatralnie? mam wrażenie, że zespół metalowy zamknął się w teatrze i próbuje odważać cały repertuar na akustycznych instrumentach. 

Ale ja od lat używałem tylko Fostexów to mogę być trochę skrzywiony - nie mam porównania innych dużych nausznych.

Edytowane przez Mcarto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dragonfly wydaje się dobry do muzyki której słuchasz, jest energia ale też bez przegięcia, nie ma ostrej góry itp. Jak dla mnie on zgrywa się fajnie z większością słuchawek i ma sporo mocy. Jeżeli chodzi o sam dźwięk to mi się bardziej podoba niż Cube czy HD2.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gumiak9 napisał:

Dragonfly wydaje się dobry do muzyki której słuchasz, jest energia ale też bez przegięcia, nie ma ostrej góry itp. Jak dla mnie on zgrywa się fajnie z większością słuchawek i ma sporo mocy. Jeżeli chodzi o sam dźwięk to mi się bardziej podoba niż Cube czy HD2.

Załatwię sobie na testy Dragonfly bo też dużo dobrego o nim czytałem, wygrywa podobno z większymi stacjonarnymi dacami typu Maya, e10... zobaczę jak to gra.

Słuchawki mi się podobają po wygrzaniu, stać je na wieeele ale mam małe ale do prezentacji sceny. Xduoo robi to lapiej niż m2.

Edytowane przez Mcarto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności