Skocz do zawartości

Audeze lcd 2 vs lcd 3


blackromek

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Soundman1200 napisał:

Jakim plastikiem na górze?...co też ten Audionanik wygaduje no..

Toż to na LCD3 właśnie najlepiej metalicznie mi perkusja brzmiała w Jazzie!

Żadne dynamiki nawet do tego się nie zbliżą...to już o dynamikach powiem że grają plastikowo na górze w porównaniu z planarami...he,he.

Wiem do czego zmierzasz - ja bede grabil te liscie, a Ty w tym czasie moich staxow sluchal...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Boję się słuchać Staxów, bo jak mi nie podejdą i legenda ostatnia upadnie, i co wtedy?:P

 

 

Może tak być. Mnie nie podeszły. Super szybki dźwięk, bardzo rozdzielczy, ale jasny, niedociążony, kiepski bas, kiepski midbas, niska średnica też słaba. I jak szczerze pogadasz z aktualnymi i byłymi posiadaczami, to ten typ tak ma. To była legenda w czasach, gdy u nas nic nie było. Porównanie do byle czego 25 lat temu faktycznie mogło wzbudzać szok i euforie. Ale czas mija, rynek się zmienił, oferta jest teraz ogromna i sprzęty coraz lepsze, a dawna legenda została w tyle. Tak często bywa, że w legendach jest więcej mitów niż prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleciesz farmazony sly, w słuchawkowym świecie nie było żadnego postępu od bardzo dawna. Ponad 25 lat temu były tworzone topowe dynamiki i planary. Chyba, że chodzi ci o postęp marketingowy :lol:. Dzisiaj się słuchawki pakuje w ładne wdzianka i dorabia teorie marketingowe, aby opchnąć to za dużą kasę. Z planarów to Hifiman coś fajnego tam wymyślił w HEk, a reszta jedzie na starych rozwiązaniach wymyślonych przez innych. Pan Głośniczek teraz się przerzuca na elektrostaty, bo na razie w planarach mu się wena skończyła :).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak, ale jednak postęp jest choćby w tym, że wszystko jest teraz dostępne. Wybór jest ogromy. Kiedyś tak nie było. Można wybierać, przebierać, a kiedyś, można było co najwyżej posłuchać opowieści bywalców sklepów na zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, audionanik napisał:

Z drugiej strony przyznaję, że z dobranym wzmakiem potrafią zagrać efektownie, potężnie i z dociążeniem na środku...tylko, że cholery mają tendencje do połykania jednych "fragmentów tkanki dźwiękowej", a eksponowania innych.

O to to.

10 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Jakim plastikiem na górze?...co też ten Audionanik wygaduje no..

Toż to na LCD3 właśnie najlepiej metalicznie mi perkusja brzmiała w Jazzie!

Żadne dynamiki nawet do tego się nie zbliżą...to już o dynamikach powiem że grają plastikowo na górze w porównaniu z planarami...he,he.

Nie uważałeś, więc zbierzmy do kupy:

1. Królem basu są Ultrasone Edition 9 w sensie pneumatyki, masy, itp., a AKG K1000 w temacie faktur, wybrzmień, akustyki

2. Królowa średnicy to Sony MDR-R10. Koniec i kropka. Ta średnica tak wciąga, że nawet nie zwróciłem uwagę na jakość skrajów pasma, ale na pewno było w porządku, bo inaczej byłbym nienajedzony.

3. Królem sopranu są AKG K1000 z matowymi membranami przetworników, ale niezgorzej to wychodzi Beyerom T90 zwłaszcza po modach, NighHawkom czy niektórej maści elektrostatom (HE90, Staxy).

Firma Audeze natomiast specjalizuje się w sprzęcie do masażu erotycznego uszu za pomocą dźwięku. Przy czym z ich graniem jest też jak z masażem, tzn. to jest dopiero wstęp do prawdziwej zabawy. :PB)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz profesor habilitowany alkoholowo się wypowie na temat fenomenu LCD3 i czemu tyle kosztują...

Ludzie zauważyłem mają zawsze największe pretensje i halo do góry w słuchawkach...

Albo zbyt zamulona, albo jasna ,albo ciemna, za ostra itd...ludzki słuch najbardziej na górę reaguje i tak już jest.

Odbiór góry porównałbym do odczucia dotyku skóry...

Wyobraźmy sobie że mamy zamknięte oczy i ktoś nam cieniutką igłą ,ostrą,dotyka skóry...

Odczucie jest ,punktowo , lekko ,delikatnie, niemal nie boli, zwiewnie...

Znowuż jak ktoś dotknie nas piórkiem, będzie zwiewnie ,niemal pieszczota, jakby wiatr albo muśnięcie ustami...

Gdy ktoś spróbuje nas dotknąć cieniutkim,ostrym patyczkiem z plastiku....odczucia będą podobne do pierwszego przypadku...

Różnicę poznamy dopiero jak ktoś mocniej dociśnie do skóry i metal przebije skórę...

A co z planarami?

Ich góra to nie patyczek ani cienka igła ale gruby ale ostro zakończony pręcik metalowy...

Różnicę w dotyku odczujemy od razu,bo większy obszar skóry dotknie, a jednak że ostry ,będzie uczucie ukłucia...ale jakże inne odczucie od punktu 1 i 3....

Tak właśnie odbieram górę w LCD3 , grubo i wyraźnie ale dostatecznie ostro...

Czemu tyle kosztują? Mimo sceny na poziomie słuchawek za 500zł i przyciemnionego przekazu?

Realność i namacalność odbioru instrumentów i muzyków na małej scenie...

Co to znaczy?...Weźmy nawet moje Amirony do porównania...są fajne , bo przestrzenne , dobrze dociążone, średnica ok, nie są ostre...akuratne...

Ale ,nie nazwę ich realnymi w przekazie instrumentów...bo takie nie są...

Gdy gość na perkusji uderzy w talerz, to nie będzie to co w realu, nie będę przekonany że usłyszałem to co na koncercie, gdy niemal fizycznie odbieram takie coś....A LCD3 to potrafią...kilka osób na scenie, kilka instrumentów...w tym momencie mamy na głowie najlepsze słuchawki świata, odbiór czy to oboju, perkusji, saksofonu, gitary, jest tak realny że chyba lepiej już nie można...dynamiki wypadają tu blado ,bo ich przekaz jest rozcieńczony...

Jedynie NightHawki mogą równać się namacalnością i realnością przekazu góry jak LCD3....ale kosztem ściemnienia ich przekazu.

I to tyle....problem następuje, gdyż każdy człowiek przecież ma inną wrażliwość skóry na dotyk....he,he.

Stąd tak różne odbiory tych samych słuchawek...

Znowuż przy większych składach, potrzebie większej rozdzielczości przekazu, szybszej muzyce ...LCD3 nie mają szansy ze słuchawkami za 500zł....i stąd te kontrowersje.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2017 o 22:46, saudio napisał:

 

Z tą butlą to pojechał :D

 

A w tym temacie wyczytałem, że wszystkie słuchawki są słabe. Ethery nie zachwycają już, HD800 to w ogóle pomyłka, a STAX 009 to tylko z grubą amplifikacją i też trzeba lubić taki dźwięk. Większość słuchawek uznanych ogólnie za konkretne granie mają plastikową chińską górę. Audeze to już w ogóle nie grają i gniotą czaszkę i dociążają ale kark. 

 

Idę oglądać walkę Mayweathera bo wczoraj szkoda mi było na PPV gdyż zbieram na Ethery :) Mało tego będę w nich oglądał walkę. Zapewne sapanie zawodników będzie dobrze odseparowane i będę przyjmował ciosy niczym na ringu. To tak chyba nazywają punch basu w dźwięku ? :)

 

 

Niech autor coś oficjalnie napisze o tych Audeze. Ja je uwielbiałem z ich wszystkimi wadami i nie jest powiedziane, że do nich nie wrócę. 

Edytowane przez Chcheckitout
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno się wypowiem ale muszę ich posłuchać z tydzień już dzisiaj wiem że nie są to moje ostatnie i ostateczne słuchawki długo nosiłem się z zamiarem ich kupienia więc teraz dam im szansę

Ogólnie nie jestem zbyt obsłuchany znam tylko hd-650 i moje he -500

Dlatego z uwagą czytam wątek ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, blackromek napisał:

Napewno się wypowiem ale muszę ich posłuchać z tydzień już dzisiaj wiem że nie są to moje ostatnie i ostateczne słuchawki długo nosiłem się z zamiarem ich kupienia więc teraz dam im szansę

 

Słuchaj ale kto normalny zostaje z jedną parą słuchawek ? :D 

 

Edit.

 

Nie czytaj tego wątku bo z niego wynika, że wszystko gra źle :) 

Edytowane przez Chcheckitout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Chcheckitout napisał:

 

Słuchaj ale kto normalny zostaje z jedną parą słuchawek ? :D 

Dokładnie, ja mam ich 10 xD 
Nie znajdziesz słuchawek jednych najlepszych do wszystkiego. Jak znajdziesz słuchawki które będą wybitne w jednym, to będą cenzura290x120.gif w drugim. 

 

 

//Póki ja jestem na forum jako moderator, takowe określenia nie będą przeze mnie tolerowane. /s.

Edytowane przez snuffdbko
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Boję się słuchać Staxów, bo jak mi nie podejdą i legenda ostatnia upadnie, i co wtedy?:P

Nie bój się, @bakus1233-owi nie podeszły i teraz słucha altusów (albo raczej na odwrót) - musiałem:P.

A poważniej, to nie powaliły go i raczej nie przypadły do gustu - CO WCALE NIE ZNACZY ŻE MU SIĘ TO NIE ZMIENI.

Staxy to najbardziej rozdzielcze słuchawki jakie znam (lambda signature to był topowy model z najcieńszą membraną, a energizer srmt1 jak się dowiedziałem w kuluarach to jeden z lepszych/fajniejszych energizerów).

 

22 godziny temu, Sly30 napisał:

ale jasny, niedociążony, kiepski bas, kiepski midbas, niska średnica też słaba. I jak szczerze pogadasz z aktualnymi i byłymi posiadaczami, to ten typ tak ma

Jest w tym ziarno prawdy, ale tylko co do ilości, bo jeśli chodzi o jakość, to kiepscy niczym Ferdek są raczej"byli posiadacze". Niech kupią sobie superluxy, delektują się somicami i nie zawracają sobie (oraz innym na forach) duupy rzeczami, które ich przerastają i męczą- nie każdy musi być przecież koneserem win, znawcą sztuki czy wyrobionym słuchaczem muzyki współczesnej. Ja np pijam wina czy nawet wyroby winopodobne po 15/20/30 zeta za butelkę i nie mam z tym żadnego problemu, ale nie wpadłbym na kretyński pomysł, żeby kupić se jakieś wino z górnej półki po czym strofować wieloletniego znawcę czy smakosza: "co wy za dziadostwo mie tu pijecie, he?"

 

Wracając zaś do szczupłości średnicy, braku potęgi, to niestety ale nagrania są tak realizowane, że jeśli sprzęt sam nie produkuje buły na 100hz to brzmią chudo; czemu to dłuższa opowieść. Tutaj z odsieczą przychodzą 404le, zaś w kwestii pier**.nięcia basem polecam uwadze kolegi 507. Tak, staxy grają różnie.

 

 

Edit

16 godzin temu, Chcheckitout napisał:

A w tym temacie wyczytałem, że wszystkie słuchawki są słabe

 

16 godzin temu, Chcheckitout napisał:

Nie czytaj tego wątku bo z niego wynika, że wszystko gra źle :) 

 

Oto Wielka Tajemnica Wiary (audiofilskiej):D.

Pomału, ale widzę nieuchronnie i skutecznie, zbliżamy się do epokowego odkrycia, że dźwięk produkowany przez drżące polimery, mylary, tytany i inne badziewia, to tylko nędzny surogat instrumentów i głosów grających na żywo....zaraz potem są staxy:ph34r:.

Edytowane przez audionanik
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackromek Celował bym w coś od Beyer'a. Jakieś T1rev2, DT1990 (tylko nie 1770) czy Amirony które ma @Soundman1200. Fostexy też spoczko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blackromek napisał:

Jaka jest różnica między ether a ether flow bo w cenie nie wielka

Mr speakers, ośmielony swoimi sukcesami na polu wyciskania kasy z audiofili przy pomocy przetworników fostexa, zrobił w końcu swoje drivery i oparte na nich dobre słuchawki - czerwone ethery. Wycenił je dość odważnie; po czym upojony sukcesem, stwierdził że wyciśnie jeszcze więcej kasy, kiedy popsuje trochę średnicę pierwszego modelu, mocniej zaznaczy skraje pasma, zaś aby audiofile mogli szybciej i łatwiej osiągnąć orgazm - podniesie cenę. Jak dowodzą opinie szerokiego gremium odbiorców - miał rację.

Ja osobiście wolę starą czerwoną wersję, mimo słabszego i mniej wyrazistego basu, co kwalifikuje mnie do grona głuchych. Jest mi z tym dobrze.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, blackromek napisał:

Tak ale teraz trochę boję się ilości basu w th-900

 

W rocku i metalu bym się ich nie bał. Obfitość basu w tych gatunkach nie przeszkadza i sam muszę w końcu posłuchać jakieś wysokie Beyery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności