Skocz do zawartości

Audeze lcd 2 vs lcd 3


blackromek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem w przed dzień zakupu słuchawek Audeze i chciałbym rozwiać moje wątpliwości czy opłaca się dopłacić tyle kasy do modelu lcd-3

Moje graty audio Gd nfb 28 , Litlle Dot VI

P.s co sądzicie o tej ofercie może to ktoś z forum ?

Audeze LCD-3 F 2016 Gwarancja / Super Stan / Vegan / Warszawa / Kufer

https://www.olx.pl/oferta/audeze-lcd-3-f-2016-gwarancja-super-stan-vegan-warszawa-kufer-CID99-IDmRo64.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda słuchałem, ale też się wypowiem.;)

Osobiście, nigdy w życiu nie dałbym drugie tyle, co za używane lcd2 (można je łyknąć za 2700-3000). Jak już to w tej cenie zapolowałbym na hexy. No chyba, że tak bardzo leży Ci sygnatura elcedeków, ale wtedy to nadal lcd2 mają znacznie lepszy stosunek jakość/cena. Niestety różnie można trafić, bo egzemplarze potrafią rozjeżdżać się brzmieniowo między sobą.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, blackromek napisał:

 

Witam jestem w przed dzień zakupu słuchawek Audeze i chciałbym rozwiać moje wątpliwości czy opłaca się dopłacić tyle kasy do modelu lcd-3

Moje graty audio Gd nfb 28 , Litlle Dot VI

P.s co sądzicie o tej ofercie może to ktoś z forum ?

Audeze LCD-3 F 2016 Gwarancja / Super Stan / Vegan / Warszawa / Kufer

https://www.olx.pl/oferta/audeze-lcd-3-f-2016-gwarancja-super-stan-vegan-warszawa-kufer-CID99-IDmRo64.html

 

 

Jak masz Little Dota VI i finanse na LCD3 to nie ma co się zastanawiać...LCD3 w pewnych aspektach to już best the best:)

Świetny bas i ocieplona średnica, dobra góra, Little Dot VI je u mnie napędzał rewelacyjnie.

A te LCD3 widzę że jeszcze na welurach, idealnie ,najlepsza wersja....

LCD2 jednak mniej ciepłe,bardziej neutralne, słabszy bas ,mniejsza ciut scena...

Sam bym brał jakbym kasę miał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem trzech wcieleń LCD-2, z których dwa grały lepiej niż jedyne przesłuchane przeze mnie LCD-3. U Audeze co egzemplarz to inny dźwięk - tak wnioskuję z mojego skromnego doświadczenia oraz lektury choćby tego forum. Ja bym się w tę firmę nie pchał, ewentualnie kupił coś z możliwością zwrotu, bo wtedy przynajmniej wiesz na jaki konkretnie dźwięk miałbyś się zdecydować.

4 godziny temu, audionanik napisał:

Ja co prawda słuchałem, ale też się wypowiem.;)

Już to zgłosiłem do moderacji. B)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majkel napisał:

Słuchałem trzech wcieleń LCD-2, z których dwa grały lepiej niż jedyne przesłuchane przeze mnie LCD-3. U Audeze co egzemplarz to inny dźwięk - tak wnioskuję z mojego skromnego doświadczenia oraz lektury choćby tego forum. Ja bym się w tę firmę nie pchał, ewentualnie kupił coś z możliwością zwrotu, bo wtedy przynajmniej wiesz na jaki konkretnie dźwięk miałbyś się zdecydować.

Już to zgłosiłem do moderacji. B)

 https://vimeo.com/194153839 coś w tym jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sie nie znam to tez sie wypowiem ;) To czy warto doplacac to jest mocno filozoficzne pytanie w swiecie audio bo na tym pulapie placi sie wielokrotnie wiecej za umowne "troche" lepiej. Zdrowy rozsadek konczy sie moim zdaniem okolo 1000zl, potem juz zadne nie sa oplacalne w zakupie choc oczywiscie lepsze sa. Jesli Cie stac na drozsze a kupisz tansze to bedziesz sie zastanawial ciagle o ile lepiej gra to drozsze i na koniec i tak je kupisz ;) No chyba ze kupujesz w ciemno i okaze sie ze to nie Twoja bajka. 

 

Podsumowujac, jak nie musisz sprzedac nerki ani brac kredytu to bierz lcd3.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Spawn napisał:

Ja też sie nie znam to tez sie wypowiem ;) To czy warto doplacac to jest mocno filozoficzne pytanie w swiecie audio bo na tym pulapie placi sie wielokrotnie wiecej za umowne "troche" lepiej. Jesli Cie stac na drozsze a kupisz tansze to bedziesz sie zastanawial ciagle o ile lepiej gra to drozsze i na koniec i tak je kupisz ;) No chyba ze kupujesz w ciemno i okaze sie ze to nie Twoja bajka. 

Nie jestem filozofem, ale powiem;), że zasadniczo trafnie opisałeś mechanizm audiozakupów.

Tylko że w przypadku audeze, po modelu lcd2 (lubiłem swój egzemplarz przed wymianą przetworników) lepiej rozejrzeć się za wyższym SQ w innej stajni; bo lcd4 (a dopiero one rzeczywiście stanowią znaczny skok jakościowy) kosztują niemal 19 tysi.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, KaszaWspraju napisał:

Aeon - pewnie wszyscy nie wygrzane mieli albo te ze złej partii ehehhehe, ja spróbuje posłuchać przez weekend na spokojnie. Focal Elear mój głos, warto posłuchać.

Może trzymajmy się charakterystycznego dla płaskiej membrany dźwięku, bo pewnie z jego powodu @blackromek rozkminia lcd2 vs lcd3.:)

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym więcej nie szukał,jak bardzo liczy się dla Ciebie niski zakres to żadne nie dadzą tego co potrafią LCD3.

Jak lubisz mocne ,dociążone granie, nasycone i ciepłe to będą jak ulał.

Gdy bardziej preferujesz przestrzenniejsze granie to trzeba szukać czegoś innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym więcej nie szukał,jak bardzo liczy się dla Ciebie niski zakres to żadne nie dadzą tego co potrafią LCD3.
Jak lubisz mocne ,dociążone granie, nasycone i ciepłe to będą jak ulał.
Gdy bardziej preferujesz przestrzenniejsze granie to trzeba szukać czegoś innego...

Takie granie właśnie lubię i wydawało mi się że lcd -2/lcd -3 to słuchawki dla mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś na dobrej drodze,nie słuchaj opinii innych,bo będziesz szukał bez końca, tylko zaufaj swoim preferencjom.

Najwyżej sprzedasz LCD3 jak nie podejdą,zawsze na nie jest popyt...

Zwłaszcza że masz idealny do nich wzmacniacz Little Dot VI, gdybyś miał byle co to bym nie polecał,

ale tak napędzisz je wyśmienicie. W komplecie z LCD3 jest kabel zbalansowany...jasne lampy i jedziemy z koksem.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Soundman1200 napisał:

To jesteś na dobrej drodze,nie słuchaj opinii innych,bo będziesz szukał bez końca, tylko zaufaj swoim preferencjom.

i tak zawsze to się kończy;), i jest to poniekąd słuszne, i pozwala cieszyć się dłużej nabytkiem, bo jak nie szukamy to nasze preferencje są bardziej stabilne;).

Daleki jestem od twierdzenia, że elcedeki to kiepski dźwięk, wręcz przeciwnie - sam bardzo długo cieszyłem się naturalnym, ciepłym dźwiękiem płynącym z lcd2 (choć rozdzielczość nie powala delikatnie mówiąc), jednak gdy po usterce wymienione zostały w nich przetworniki moja radość się skończyła (słaba powtarzalność), więc trzeba uważać, to raz; a dwa to trzeba być naprawdę zagorzałym fanem audeze, wręcz ideologicznie zmotywowanym:D, żeby po lcd2 dać drugie tyle, za niemal to samo SQ, tylko z inaczej wymodelowanym brzmieniem i z inną impedancją (porównywałem lcd2 i lcd3 bezpośrednio).

 

Ale w razie "W":

9 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Najwyżej sprzedasz LCD3 jak nie podejdą,zawsze na nie jest popyt...

 

11 minut temu, Sly30 napisał:

Słuchałem LCD2,3,X. Tylko LCD-4 nie miałem okazji. Fajne, przyjemne granie, choć zdecydowanie Ether Flow bardziej mi odpowiadają.

Ja lcd4 słuchałem, ale zostawmy je na boku, ponieważ podczas ich wyceny Meksykanie, w wyniku zażywania substancji psychoaktywnych stracili kontakt z rzeczywistością.

Jeśli chodzi o lcd2,3,x,xc(te ostatnie stanowią odejście od stylu grania audeze), to pomijając preferencje ethery są po prostu lepsze.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, audionanik napisał:

Ether, Ether flow(na rockową nutę), Hifiman edition X lub spiąć pośladki i uderzyć tu bo takiej okazji nie już nigdy będzie.

 

Tylko po spięciu pośladków na zakup "tysiączek", co trzeba jeszcze spiąć aby kupić do nich odpowiedni wzmacniacz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Blackromek Little Dota VI...ideał do HE1000, fruwają na nim...

Tak samo fruwają LCD3 ,nie zgodzę się z Audionanikiem że niemal to samo granie LCD3 z LCD2...

Też porównywałem łeb w łeb...LCD2 to jak 30 latka,doświadczona życiowo, po przejściach....

LCD3 to jak gorąca, 18 letnia Brazylijka ,która zabiera nas do nieba...ot i cała różnica...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał:

i tak zawsze to się kończy;), i jest to poniekąd słuszne, i pozwala cieszyć się dłużej nabytkiem, bo jak nie szukamy to nasze preferencje są bardziej stabilne;).

Daleki jestem od twierdzenia, że elcedeki to kiepski dźwięk, wręcz przeciwnie - sam bardzo długo cieszyłem się naturalnym, ciepłym dźwiękiem płynącym z lcd2 (choć rozdzielczość nie powala delikatnie mówiąc), jednak gdy po usterce wymienione zostały w nich przetworniki moja radość się skończyła (słaba powtarzalność), więc trzeba uważać, to raz; a dwa to trzeba być naprawdę zagorzałym fanem audeze, wręcz ideologicznie zmotywowanym:D, żeby po lcd2 dać drugie tyle, za niemal to samo SQ, tylko z inaczej wymodelowanym brzmieniem i z inną impedancją (porównywałem lcd2 i lcd3 bezpośrednio).

 

Ale w razie "W":

 

Ja lcd4 słuchałem, ale zostawmy je na boku, ponieważ podczas ich wyceny Meksykanie, w wyniku zażywania substancji psychoaktywnych stracili kontakt z rzeczywistością.

Jeśli chodzi o lcd2,3,x,xc(te ostatnie stanowią odejście od stylu grania audeze), to pomijając preferencje ethery są po prostu lepsze.

Z tym, że Ethery są sporo droższe od LCD-2 więc naturalnie wymaga się od nich trochę 'więcęj'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności