Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja zestawu STAX SRS-3100


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda,że STAX nie pokusił się o bardziej klasyczny wygląd tych słuchawek. Choć jest to oczywiście klasyczny wygląd STAXów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka, dzieki. Braklo lajkow na dzis :(

 

Fajnie ze stax nadal w formie. Wiele osob zaklada z gory ze budzetowy model staxa musi byc slaby i ma przesadzona cene co moim zdaniem jest nieprawda. Lambdy nie sa napewno idealne ale robia duzo rzeczy na poziomie kompletnie nie dostepnym dla dynamikow. Osobiscie wolalbym posiadac najnizsze staxy niz dowolne dynamiki wlasnie dlatego ze otwieraja czlowiekowi oczy na pewne sprawy. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze jest jakieś "ale" ? Czyli STAXy nie są idealne dla wszystkich ?

 

A jaka muzyka na tego typu słuchawkach brzmi najlepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Ale zawsze jest jakieś "ale" ? Czyli STAXy nie są idealne dla wszystkich ?

 

A jaka muzyka na tego typu słuchawkach brzmi najlepiej ?

 

Żywe instrumenty i damskie wokale i jest odlot.

 

Troche dziwi mnie fakt poruszanej w recenzji niewygody. Posiadalem sr-202 i 407 oraz goscilem u siebie lambdy pro i wszystkie byly super wygodne. Mam na mysli tak wygodne ze przy wielogodzinnych odsluchach mozna zapomniec ze w ogol ma sie ma sluchawki na glowie. Ok w upalny dzien troche sie czlowiek poci od skorkowych padow ale to w kazdych sluchawkach. Uszy mam spore i do tego odstajace, przykladowo grado poza gs/ps 1000 nie jestem w stanie uzywac powyzej godziny a w staxaxh pelen komfort.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Lord Rayden napisał:

Czyli klasyka elektroniki nie zabrzmi na nich najlepiej ?

 

Mnie sie podoba elektronika na staxach (no moze poza dubstepem :P) ale wiem ze dla Ciebie to oppo pm3 brzmia super z taka muzyka, no to stax to kompletnie inna bajka. Musialbys sam sprobowac czy Ci podejda. Problem z nimi jest taki ze na szybki krotki odsluch one nie robia wow, a wrecz moga brzmiec dziwnie. Po dluzszym obcowaniu jednak jest tak ze wow robia inne sluchawki, jednak wtedy wow oznacza ale  plastik jak ja moglem tego sluchac ;) Evil ladnie to opisal w recenzji, elektrostaty otwieraja oczy na pewne sprawy.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

 

Mnie sie podoba elektronika na staxach (no moze poza dubstepem :P) ale wiem ze dla Ciebie to oppo pm3 brzmia super z taka muzyka, no to stax to kompletnie inna bajka.

Rozumiem. Tylko odsłuch więc, bo inaczej można się niemiło zdziwić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja L300 nie jest taka sama wewnątrz komory na ucho jak w starszych Lambdach, natomiast anatomia to rzecz niestety bardzo często losowa. W starszych modelach z racji dosyć wrażliwych chrząstek również miałem czasami problemy po paru godzinach opierania się ucha o metalową siatkę+filtr. Jeśli uważnie założę L300 na głowę, mogę spokojnie pracować przynajmniej przez ten czas, ale z reguły listuję takie rzeczy, gdy istnieje ryzyko niewygody dla osób postronnych.

 

Co do przeznaczenia muzycznego, ogólnie słuchało mi się bardzo dobrze wszystkiego: klasyki, elektroniki, ambientu, retro synthu, heavy metalu itd. To bardziej pytanie co kto lubi w muzyce jako ogóle i wtedy analizowanie w konsekwencji czy STAX będzie w stanie to pokazać. SRS-3100 są na tyle bezpieczne, że raczej nie ma ryzyka zawodu i jak w mało którym przypadku z takiego przedziału cenowego odsłuch osobisty nie jest rzeczą bezwzględnie wymaganą. M.in. ze względu na fakt dedykowanego energizera, więc odpada przy okazji problem doboru sprzętu. Może tylko wówczas, gdy dana osoba w ogóle nigdy nie miała na głowie żadnej konstrukcji z tej serii, nawet tej starszej, i kompletnie nie wie czego się spodziewać od strony wygody, a dopiero potem dźwięku. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Szkoda,że STAX nie pokusił się o bardziej klasyczny wygląd tych słuchawek. Choć jest to oczywiście klasyczny wygląd STAXów.

Słuszna uwaga. Ich  kształt raczej pasuje do budowy anatomicznej ucha Spocka niż ludzkiego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Spawn napisał:

 

Jak sie tak nad tym zastanowic to nasze uszy nie sa przeciez okragle a 99% sluchawek jest okraglych ;)

Czekaj, czekaj coś mi świta, że one powinny być kształtem zaprojektowane jak mistery Aeon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MGH napisał:

Słuszna uwaga. Ich  kształt raczej pasuje do budowy anatomicznej ucha Spocka niż ludzkiego :P

 

MGH - trafiłeś w 100%. Kiedyś mieliśmy tu na Forum jakiś problem z kompatybilnością uszu. Pomierzyłem wtedy uszy swoje i rodziny oraz dokładnie pooglądałem ( z reguły człowiek nie robi takich "klinicznych" oględzin i anatomicznych porównań ). Okazało się, że uszy mam węższe, ale dłuższe (1-1,5cm) od reszty oraz bardziej przylegające. Córka powiedziała wtedy, że bliżej mi do Elfa niż im. Jako posiadacz podstawowego zestawu Staxów na razie podpiszę się pod wypowiedziami Spawna ( słuchanie żywej muzyki ) np. mój ulubiony Vollenweider - odlot.

Coś jeszcze potem dopiszę jak zapoznam się z recką i wypakuję moje bidoki z pokrowców.

Edytowane przez paratykus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Żywe instrumenty i damskie wokale i jest odlot."

 

A jak z męskimi głosami , będą już brzmieć gorzej? Presley nie zabrzmi charyzmatycznie?

Czyżby nie dość dociążone słuchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Soundman1200 napisał:

"Żywe instrumenty i damskie wokale i jest odlot."

 

A jak z męskimi głosami , będą już brzmieć gorzej? Presley nie zabrzmi charyzmatycznie?

Czyżby nie dość dociążone słuchawki?

Staxy prezentują wielowarstwowość dźwięków wszędzie gdzie mogą. Za każdym razem kiedy je zakładałem i słuchałem to była podróż po jakiejś bajecznej krainie muzyki, gdzie prawieże każdy dźwięk jest swoistym wydarzeniem.

Edytowane przez matkin
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak pisze Evil " Jest lekko, zwiewnie ,holograficznie , z ospale wzbudzającym się basem i lekko nosową górą"

To chyba nie dla mnie by było...cięższa muzyka pewnie wypadłaby słabiej niż na dobry dynamikach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygody to można zmienić na pady od L500, które są grubsze, nie tak cienkie jak w L300, ale to wydatek dobre kilkaset złotych. Najniższy model Staxa jest dla kogoś kto chce wejść w Staxy a nie ma zbytnio pieniędzy bardzo dobrym wyborem, gdyż tak jak zostało napisane Staxy otwierają oczy na pewne sprawy.

Sam teraz jako posiadać Staxów dynamiki czy planary dla mnie nie grają. A co do muzyki L300 są uniwersalne, można na nich wszystkiego słuchać, męskie głosy też zabrzmią dobrze, a jeśli ktoś chce mieć trochę bardziej dociążony dźwięk, kosztem balansu tonalnego to L500, które mimo swojego podbicia na wysokim i średnim basie, oraz na niskiej średnicy oraz grania bardziej gęstego mają szybszy attack i decay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, paratykus napisał:

( słuchanie żywej muzyki ) np. mój ulubiony Vollenweider - odlot.

Taka trochę elektryczna ta żywość u Vollenweidera;)

 

A wracając do STAXów to otwierają się teraz coraz większe możliwości napędzenia, już nie jest to tylko system zamknięty.

A to powoduje że zmieniają się znacząco w zależności co podepniemy. 

 

Up. A mi nie przeszkadza to czy są to elektrostaty, dynamiki czy orto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

32 minuty temu, Soundman1200 napisał:

No ale jak pisze Evil " Jest lekko, zwiewnie ,holograficznie , z ospale wzbudzającym się basem i lekko nosową górą"

To chyba nie dla mnie by było...cięższa muzyka pewnie wypadłaby słabiej niż na dobry dynamikach...

 

Z tym basem mogło tak wyjść  ze względu na najniższy model energizera. tylko 280V na wyjściu, a pobór prądu 4W. Jestem w ciężkim szoku.

SRM 323S pobór prądu 30W, na wyjściu 400V.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, saudio napisał:

Taka trochę elektryczna ta żywość u Vollenweidera

 

A wracając do STAXów to otwierają się teraz coraz większe możliwości napędzenia, już nie jest to tylko system zamknięty.

A to powoduje że zmieniają się znacząco w zależności co podepniemy. 

 

Up. A mi nie przeszkadza to czy są to elektrostaty, dynamiki czy orto ;)

 

Bardziej odnosiłem się do tego, że jeśli może wykorzystać w aranżach naturalne dźwięki to tak zrobi  - patrz początek ( woda ) :

http://vollenweider.com/en/Videos/Live/AVAF-in-Shanghai-2010-the-watercourse-way

 

Młodym się już nie chce. Wybiorą plik z jakiejś paczki sampli i jadą z koksem. Dlatego teraz wszystko brzmi tak podobnie.

I wcale mi nie przeszkadza, że Andreas leci ze swojej harfy na elektronicznej przystawce, bo uważam go za jednego z ostatnich wielkich, którzy tworzą Muzykę, a nie elektroniczną papkę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paratykus napisał:

 

Bardziej odnosiłem się do tego, że jeśli może wykorzystać w aranżach naturalne dźwięki to tak zrobi  - patrz początek ( woda ) :

http://vollenweider.com/en/Videos/Live/AVAF-in-Shanghai-2010-the-watercourse-way

 

Młodym się już nie chce. Wybiorą plik z jakiejś paczki sampli i jadą z koksem. Dlatego teraz wszystko brzmi tak podobnie.

I wcale mi nie przeszkadza, że Andreas leci ze swojej harfy na elektronicznej przystawce, bo uważam go za jednego z ostatnich wielkich, którzy tworzą Muzykę, a nie elektroniczną papkę :D

 

No ale i tak wiodąca jest zawsze harfa:)

Też lubię Andreasa choć na dłuższą metę przynudza;)

To prawda biorą sample z tego co jest a nie sami robią, jak choćby JMJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, hibi napisał:

Kiedyś w radio słuchałem audycji jakiegoś muzycznego redaktora który twierdzi że oryginalny STAX skończył się w latach 90

 

Jak redaktor muzyczny i w radiu to raczej miał na myśli wytwórnie muzyczną Stax Records a nie japońskiego producenta elektrostatów...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności