Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmocnienie AKG K240 STUDIO


Castway

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno stałem się posiadaczem słuchawek AKG K240 STUDIO z wykorzystaniem CREATIVE SOUNDBLASTER Z, która zasadniczo ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy - pytanie jednak moje - sam dac/amp nie byłby przypadkiem lepszym rozwiązaniem, czy w ogóle taki zabieg byłby opłacalny a zmiana na tyle zauważalna?

 

ps. mam na oku FIIO E10K, który zbiera ciekawe recenzje, a może coś innego doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych rzeczy w cenie w okolicach FIIO to Prodigy Cube. Nieco mniej suchy od FIIO, a do tego z czasem możesz modyfikować jego brzmienie za pomocą wymienialnych bez lutowania op-ampów. Za pieniędzy nieco więcej z nowych rzeczy Dragonfly Black. A z używek możesz dokupić do karty wzmacniacz O2. Chyba za 300 powinieneś dostać. Chyba, bo czasem widzę, że dostawienie w ofercie słowa legendarny czy kultowy robi z ceną cuda.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie brzmi szaro jak wszystkie znane mi Soundblastery od Audigy poczynając to pewnie nie. Jeśli zaś Creative gra tak jak znam starsze modele to tak. Jeśli nie inwestować w Cube to tym bardziej w to FIIO też nie.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Korzystam od jakiegoś czasu ze wspomnianego wyżej PRODIGY CUBE (+MUSES 8820) i doznania są jednak inne, wiadomo. Uważam jednak, że słuchawki mogłyby grać odrobinę głośniej - wieczorkiem jest całkiem spoko, ale w ciągu dnia brakuje nieco tej mocy i tak się zastanawiam co by tutaj poradzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafacio napisał:

Jeśli mimo nienajmocniejszego wzmacniacza w Cube brak ci głośności to oznacza, że niedługo zniszczysz sobie słuch.

 

Chyba tak będzie :) 

 

Swoją droga mam też słuchawki SENNHEISER G4ME ZERO i przy 40% grają już na prawdę głośno, natomiast AKG K240 STUDIO nawet przy 100% są czasem mało satysfakcjonujące :P 

Edytowane przez Castway
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Sorry, że podpinam się, ale również posiadam słuchawki AKG k240 Studio oraz odtwarzacz Sansa ClipSport. Wiem, żaden high-end. Ale gra dobrze jak dla mnie. Wystarczy poprawić wzmocnienie. Odtwarzacz, co normalne, ma zbyt słabe wzmocnienie, aby obsłużyć te słuchawki (55 Ohmów i około 200 mW, jak podaje producent). Posiadam trochę wiedzy technicznej z racji wykonywanego zawodu z prądem związanego. Myślę o kupnie wzmacniacza do słuchawek typu FIIO Q1 (330 zł) lub nieco tańszy (250 zł), lecz podobno o nieco większej mocy FIIO A3. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy któryś z nich mnie zadowoli jeśli chodzi o moc dostarczoną do słuchawek i nieco basu (prawdziwego). Chodzi o rozsądny i za rozsądną cenę wybór odpowiedniego wzmacniacza do obsługi tych słuchawek. Słucham rocka/metalu, pop (skopiowane z własnych płyt CD). Dzięki za rozsądne porady. W końcu podobno kto pyta, nie błądzi:-) 

Edytowane przez tommodi
korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności