Skocz do zawartości
  • 0

Zamkniete high end TOTL


Spawn

Pytanie

Szukam high endowych zamknietych bo jako ze spodziewamy sie drugiego dziecka to powrot do staxow (mialy byc L700) znowu o kilka lat sie przesuwa. Mam sprawdzone aeony, th900mk2, beyery t5p, oppo pm3, dt150, D7000, meze99 i ogolnie, calosciowo, najbardziej high endowo czyli po prostu najlepiej graja mi etymotic er4xr.... :D Nie za bardzo widze juz nic na horyzoncie z nausznych co moglo by mi sie jeszcze spodobac. Lcd-xc baaaaardzo watpie aby mi podeszly bo poki co ortho to nie moja bajka.

 

Sa oczywiscie doki, z opisow zwlaszcza Inear Prophile 8 powinny mi sie spodobac bo sa opisywane jako duzo lepsze etymotici ale cena 1295 euro za iemy nieco studzi moj entuzjazm. Ktos je zna?

 

Ktos ma pomysl co zagra mi podobnie do staxow ale bedzie zamkniete, bo poki co najbardziej podobne sa Etymotic er4s. XRy sa mniej podobne ale dla mnie ogolnie sa ciekawsze przez wieksza rozdzielczosc i troche wiecej basu. Ktos? Coś? Czy musze w ciemno kupowac iemy za 1300 jewro? :P

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

No to chyba nie zostało już za dużo opcji, może AT ATH-A2000Z, AKG K812 raczej odpadają. Ultrasone?

A może Finale Sonorousy 6? 

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ath i sonorusy to jest jakis trop, dzieki. Myslalem o ultrasone ed5 ale ilestam juz ultrasone mialem i kazde z nich mialy w sobie pewna sztucznosc do ktorej trzeba sie przyzwyczaic no i generalnie sa tak daleko od staxow jak to tylko mozliwe ;)

 

Swoja droga ciekawe ze w dobrych otwartych mozna przebierac a jak sie rzeczywiscie potrzebuje izolacji to juz tak kolorowo nie jest i ciezko znalezc cos powyzej sredniej ligi :) Pierwsze o czym pomyslalem to beyery t5p bo myslalem ze to T1 z gorsza przestrzenia spowodowana zamknieciem ale to kompletnie inne granie. Liczylem na aeony ale po krotkim odsluchu sie zawiodlem. D7000 ktore mam sa super ale to zupelnie inna bajka, nie tego oczekuje od referencyjnego sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

IMO Sonorousy to może byc dobry trop, piekielnie szybkie, wyraźnie zarysowane i detaliczne. Na pewno bardzo wysoki poziom. Trzeba tylko poskromić ich tendencję do przejaskrawiania przy pomocy padów na pewno, a jak dla mnie także i toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamknięte AT, takie czerwono-metaliczne z 1000 w symbolu też dobrze grają, ale choć są zamknięte to izolacja jest niezbyt mocna. Nie wiem jak otoczenie słyszy muzykę, gdy one grają, ale mając je na głowie słabo izolują, ale nieźle grają. Nie jest to klasa Ether Flow ale skoro kolega ma diametralnie inne upodobania, to może akurat przypadną do gustu. A może te Sony Z1R? Opinie są niezłe.

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Spawn napisał:

A pojda z dapa sonorusy?

 

Tak, są bardzo łatwe w napędzeniu, ważne żeby dap miał niską impedancję na wyjściu.

 

SPL: 105dB
Impedance: 8 Ohms

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Noah napisał:

a moze lepiej pozostac z ER4XR i nie zamieniac siekierki na kijek:rolleyes:

 

 

I tutaj wlasnie jest ten audiofilski pies pogrzebany :D Xry pod wzgledem rozdzielczosci, dokladnosci, wyrafinowania czy po prostu najogolnej jakosci sa mega dobre, ba dla mnie lepsze niz wszystkie zamkniete ktore do tej pory sprawdzilem. Brakuje mi w nich jedynie rozmachu, uczucia duzego dzwieku (jak na iemy jest ok pod tym wzgledem) ktore znam z nausznych i wlasnie to ze jest juz tak blisko mnie troche irytuje ;)

 

Tor stacjonarny raczej pojdzie pod mlotek bo bo bede mial jeszcze mniej czasu na sluchanie przy biurku to sie troche grosza zwolni. Oczywiscie jak nie znajde nic lepszego to "pomecze" sie z xr i 4s i 10 kolejnymi parami sluchawek ktore juz mam :D

12 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Tak, są bardzo łatwe w napędzeniu, ważne żeby dap miał niską impedancję na wyjściu.

 

SPL: 105dB
Impedance: 8 Ohms

 

Sony wm1a ktory zostaje ze mna ma ponizej jedneg ohma to sie powinien nadac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tribute 7 próbował? Imo fenomenalne, ale nie wiem jak tonalnie podejdą. To chyba jedyna taka V'ka w tej cenie, i ogólnie jedyna taka V'ka w słuchawkach. 
Podobno te słuchafony Technics'a są w miarę ok. Miałem na AVS posłuchać ale przez 2h jakiś łysol je zajmował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Karmazynowy No to akurat patologia. Ale imo najlepsze zamknięte słuchawki aktualnie produkowane (muszę stopkę zaktualizować). Bas w LCD, czy czymkolwiek nie ma nawet startu do tego w T7. Górą absolutnie boska, zero ziarnistości i niesamowita ilość szczegółów i jej rozdzielczość. Wokal wycofany, ale rozdzielczy i bardzo naturalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też szukam takiego brzmienia w iem/iemach i jakoś nić nie chce w stanie Etów przebić, tylko bardziej że mój mobilny teraz jest takim baby stacjonarki, ALien+ z ER-4SR to prawie to samo jeśli chodzi o sygnaturę co 2qute czy cdek Primare z SRM-323s i SR-507, tylko szybkość mniejsza, szczegółowość, rozdzielczość, scena. Ale jakbym tak stawiał z to też na Sonorousy, sprawdź je. I cały czas namawiam jedną firmę produkującą CIEMy żeby zrobiła słuchawki, które są szybkie, rozdzielcze, szczegółowe i grają równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SR9 to ciekawe rozwiązanie, nie mówię że AT to ten kierunek ale warto mu się przyjrzeć.

 

ATH-A2000Z

http://www.audio-technica.com/cms/headphones/bbe1ef398d50789e/index.html

 

ATH-SR9

http://www.audio-technica.com/cms/headphones/88eada33796f53b7/index.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakby wchodziły w grę modowane otro, to polecam T40rp mk2 na padach hybrydowych HM5 - nie są zbyt łatwe do napędzenia, więc raczej toru (a przynajmniej wzmaka) lepiej się nie pozbywać. W razie co mogę podesłać.

Z łatwo napędzalnych, zmodowane Soundmagic HP100/150, ale to jednak trochę niższa klasa grania, zwłaszcza szybkość basu. Też mogę podesłać ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności