Skocz do zawartości

DAP czy kanapka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem nabycia nowego odtwarzacza. Miałem, do niedawna Pionka xdp-100r - cegła, nieźle grał, ale mocy miał za mało. Zerknąłem w stronę dap'ów Astella: przesłuchałem, na spokojnie AK70 oraz AK300. Mniej na spokojnie KANNa. Ten ostatni odpadł bo brzmieniowo za jasno a i cegła straszna. 70'tka jest fajna bo mała i faktycznie mobilna. Ten aspekt nie jest u mnie jakiś kluczowy (nie biegam raczej z dapem w kieszeni), ale na tle pozostałych rozwiązań ten aspekt w 70'tce jest in plus. Ma to też swoje wady bo ekran trochę mały, ale da się przeżyć. Brzmieniowo... lepiej niż z gołego IP6S, ale przepaści nie ma (IP z dedykowaną aplikacją do odtwarzania) - scena trochę wąską, rozdzielczość mogłaby być lepsza, brzmienie jest fajnie rozrywkowe, ale brak mu wyrafinowania. 300'tka jest brzmieniowo pod każdym względem lepsza, ale... mocy jest znów mało stąd brzmienie jest nieco rachityczne (tu KANN był przynajmniej lepszy). Zarówno w 70'tce jak i 300'tce brakuje mi wypełnienia, szczególnie z nausznikami. Dokanałówki mają się lepiej acz również zyskują przy lepszym wysterowaniu.

 

Rzeczone DAPy skonfrontowałem z moim aktualnym setup'em słuchawkowym: IP6S/Nexus5 (oba z aplikacją Hiby Music) jako źródło + ifi idsd nano le. Słuchawki różne: Shure SE215, Final E3000, Grado, HD600. Moje wrażenia są takie, że ifi za 600pln pędzony z telefonu gra dużo lepiej od ww. DAPów - rozdzielczość jest na poziomie AK300, scena jest lepsza (bardziej 3D) o mocy i wypełnieniu nawet nie będę wspominał. Minusy? No właśnie, niestety nie jest tak różowo: ergonomia jest taka se, wiadomo... gorsze to niż jedno pudełeczko z wpiętymi słuchawkami. 

 

Pytanie moje jest więc takie: czy da się dogonić taki zestaw gołym DAPem? Czy jestem skazany na kanapkę? Wymagania co do DAP'a mam następujące: brzmienie raczej cieplejsze, sprawny soft, wifi, sensowny gabaryt (mniejszy niż Pionek) i przyzwoita moc. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kann za jasny? To, że jest duży, to fakt, ale napewno nie jest jasny. Albo nie spasował się ze słuchawkami lub z tym ifi, albo miał coś pogrzebane w ustawieniach korektora. Właśnie Kann gra dźwiękiem gęstym z dużym wypełnieniem. Nie każdemu musi się to podobać. Mnie bardzo. 

Edytowane przez Sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, grubbby napisał:

Cos ten kann dziwny... albo trudny synergicznie jak nigdys wiekszosc ak... az po ak380.
Bo co chwile mocno sprzeczne opinie...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Mi się wydaje, że może być tak, że ludzie szukają hiperdetalicznosci, a w Kannie takowej nie ma, jest bardziej muzykalny niż 380-tka chociażby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rollomay napisał:

Kann był deczko jaśniejszy od AK300, niedużo ale był. Brzmieniowo było nawet nieźle, ale cegła straszliwa... no i brzydki jest:rolleyes:.

Bo ma spoooro mocy, nie ma dedykowanego AMPa, jak AK380.
A wygląd to wygląd, to ma grać :) Mi się Kann podoba, a na pewno lepiej w dłoni leży niż pierwotne kanciate AK, może i ładne, ale źle w dłoni leżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bachankas napisał:

Czyli jak zawsze zalezy od słuchawek i preferencji :P
Dla mnie zdecydowanie "nasycowny i masywny", zero chudości.

 

Mam takie same wrażenia.

58 minut temu, rollomay napisał:

Kann był deczko jaśniejszy od AK300, niedużo ale był. Brzmieniowo było nawet nieźle, ale cegła straszliwa... no i brzydki jest:rolleyes:.

 

To prawda, jest duży, ale np AK380 + amp, to jeszcze większa cegła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bachankas napisał:

A wygląd to wygląd, to ma grać :) Mi się Kann podoba, a na pewno lepiej w dłoni leży niż pierwotne kanciate AK, może i ładne, ale źle w dłoni leżą.

Jasne, brzmienie ma priorytet, ale... ja lubię ładne rzeczy i tak 300'tka mi się podoba chociaż ergonomia jest słaba, KANN jest wygodniejszy, ale za wielki żeby to gdzieś nosić. 300'ta to dla mnie mobilne maksimum.

 

Żeby się nam temat o KANNie nie zrobił. KANN'a nie biorę pod uwagę z ww. względów. Przeglądając dostępne DAP'y, które spełniają moje oczekiwania funkcjonalne nie wiem czy nie zostaje mi niestety AK70. Z dokanałówkami grał w porządku, funkcjonalnie ma to co potrzebuję. Mówię "niestety" bo mógłby być tańszy przy tym co oferuje, skoro ifi z telefonem gra ewidentnie lepiej. Oczywiście na poważniejsze słuchanie musiałbym spinać go z ifi tudzież innym dac/amp (mojo, oppo?). 300'tka chyba nie ma sensu skoro jest gorsza pod względem mobilności a żeby zagrała lepiej musiałbym dokupić jeszcze dedykowany wzmacniacz co razem wychodzi drożej niż kombinacje z AK70.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym doradzał 300. Chyba najbardziej uniwersalny i najmniej kontrowersyjny z obecnych AK (brzmeniowo i ogólnie). Włożony w fabryczne etui skórzane, nie sprawia kłopotów. Wcale nie jest "za duży". Do 300 oczywiście najlepszy jest AK380 AMP ale też możesz podłączyć ją pod inny AMP.  Mi AK300 fajnie gra z PM-3, H6, K550 II, RHA T20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kann jest w końcu zbalansowany ale domieszką jasnej strony, gdzie wiele DAPów jest po ciemnej stronie. Pierwszy AK który mnie sensownie zaciekawił ...

 

Tam gdzie możesz sobie pozwolić na relaks kanapka ma sens. Tam gdzie chcesz lekkiego małego mobilnego pudełka patrz aby się ograniczyć źródło -  mobilne słuchawki (doki i grado) i nic poza tym, w drodze nie skupisz się aż tak na jakości jaki same sprzęty jej nie dają bo nie ma co się oszukiwać żadne z podanych nie zagrają rozmachem kultura co hd600 ale by te zagrał potrzebujesz dobrego zasilania jaki spokoju aby to usłyszeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, do hotelu, na wyjazd stacjonarny wybiorę kanapkę.

Na wyjście wezmę za to jedno urządzenie.

Czyli zupełnie odwrotnie ;)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kann był deczko jaśniejszy od AK300, niedużo ale był. Brzmieniowo było nawet nieźle, ale cegła straszliwa... no i brzydki jest:rolleyes:.
Napiszesz cos wiecej o.tym porownaniu?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KANN w porównaniu do 300'tki grał nieco jaśniej, mniej dokładnie z inaczej reprodukowaną sceną. Przestrzeń w KANNie budowana jest bardziej plamami, mniej dokładnie, bardziej swobodnie. Basu jest więcej (ale jest mniej zebrany niż w 30'tce) jak i dynamika jest dużo większa. Czasem daje to namiastkę słuchania ze stacjonarki. Rozdzielczość jest, mam wrażenie na podobnym poziomie aczkolwiek KANN z początku sprawiał wrażenie generowania większej ilości detalu, ale to raczej kwestia lekkiego rozjaśnienia. Zaznaczę, że KANNa nie słuchałem tak długo jak 70 i 300. Na dłuższą metę wrażenia mogłyby być nieco inne. Słuchałem na Shure SE215 (tu było ciemniej i w nasycony sposób) oraz HD600 (jaśniej i szczuplej - tu znam te słuchawki z lepszych połączeń).

 

A taki mi jeszcze naszedł pomysł: czy ktoś z Was porównywał jak gra np. Ipod Touch 6g w kontekście takiego np. AK70? Czy Touch to granie na poziomie Iphone 6s? Niestety nie robiłem bezpośrednich porównań (jak jeszcze miałem 70 i 300) z Iphone'em, ale tak korespondencyjnie to nie słyszę przepaści do 70'tki (300 jest lepsza) pod warunkiem korzystania z dobrego playera zamiast natywnej aplikacji Apple. Tak sobie pomyślałem, że może Touch byłby ciekawym rozwiązaniem na co dzień do dokanałówek a pod poważniejsze słuchanie jakiś portable dac/amp?

Edytowane przez rollomay
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem po osłuchach i zakupie swojej sztuki AK KANN :) - wnioski - DAP bije jak dla mnie wyraźnie wszystkie DAP-y, w tym wiele w podobnym lub wyższym przedziale cenowym: AK70, AK300 z AMP-em (bez AMP-a tym bardziej), QP2R, Opusy 1,2,3 bez problemu, Cowon P1 oraz 2, DX200 to dla mnie nieporozumienie.

 

To co mnie w nim uderza to prawda przekazu, dlatego ten dźwięk mi się podoba myślę, a także że jest dynamiczny, niezwykle klarowny, idealny myślę do melodic death metalu - ma odpowiednią dynamikę, tempo, separację, czystość. Całość pozostaje mimo to wysoce muzykalna mam wrażenie, dociążenia jest być może dokładnie tyle ile trzeba.. Na innych słuchawkach - typu LCD x - może dopiszę więcej wniosków.

 

Świetna baza myślę do słuchawek, ale to się okaże, ale taki mam typ, zwł. że moment słuchania z LCD x pokazał mi, że pozwala on np. takim nausznikom rozwinąć skrzydła i być może swój naturalny charakter, który gdy się go trochę rozjaśni może jak sądzę pokazać swoją moc, bo czuję coś, że pewne rozjaśnienie pomaga tym słuchawkom bardzo..

 

Przez moment AK300 grał dla mnie na zasadzie "Ujdzie w tłoku", ale nie ta wielkość, skala dźwięku, scena (bez AMP-a to w ogóle nie gra, a z AMP-em jest droższe niż AK Kann, a brzmi i tak o klasę gorzej).. Opusy 1,2,3 - b. agresywne brzmienie, czasem to od razu krew w uchu i zero przyjemności ze słuchania, P1 - dźwięk pływał mi trochę, Cowon 2 - zbyt przygaszony, zamulony, za słaba separacja, za mała scena, AK70 - zabawkowe brzmienie, zbyt nachodzące na siebie, by się skupić na czymś, DX200 - coś źle dostrojony jak dla mnie, bo muzyka brzmi jak kosmos i źle dostrojona - a obsługa i jej intuicyjność - moim zdaniem MASAKRA ;) , QP2R - strasznie zamulone i zagęszczone to było, przesyt jak dla mnie jakiś.. 

 

Jeśli idzie o bezpośrednie porównania to jak dla mnie AK Kann nie ma się czego wstydzić przy cma400i i wojuje z pasją i wiarą godną Goliata ;), niejednokrotnie zasadzając kamienie na czole Olbrzyma :) .

 

Wypada na koniec zacytować klasykę i słynny wiersz Tolkiena :P :

 

One DAP to rule them all, one DAP to find them. One DAP to bring them all and in the darkness bind them :P:) .

 

Więcej ocen, wniosków, opinii myślę będzie jeśli będę mógł tego posłuchać z innymi słuchawkami, z Sonorous 6 czasem może brakuje troszkę formatu dźwięku, ale to również może być ze względu na słuchawki najpewniej, bo odsłuch - nawet krótki - z LCD-X pokazał mi że ten sprzęt raczej pozwala grać sprzętowi..

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że spodobał się Tobie Kann - masz już sprawę z głowy:). Ja dopiero będę robił podejście na spokojnie do Kann'a. Zobaczymy.

 

Póki co, sprawdziłem Mojo oraz Oppo HA-2SE. Mojo bardzo fajne, zgrabne, po cieplejszej stronie mocy, niezła rozdzielczość, bez dwóch zdań lepszy niż moje Ifi. Z minusów: taka se scena oraz moje Shury się z nim słabo spasowują:unsure:. Pozytywnie zaskoczyło mnie za to Oppo. Opinie krążą o nim, że raczej jasny, czasem suchy czy nawet ostry. U mnie zgrał neutralnie i gładko, rozdzielczo i z fajną sceną (lepszą niż w Mojo). Jak nie przepadam za Sabre to tu było bez zarzutu. Ponadto okazał się być brzmieniowo bardzo uniwersalny bo bardzo fajnie wypadły na nim zarówno raczej ciemne Shury jak i jasne Grado. Z aspektów pozabrzmieniowych bardzo dobra funkcjonalność (dac z line out, combo, powerbank i bezproblemowe działanie z urządzeniami Apple bez potrzeby stosowania tego badziewia CCK) i świetna jakość wykonania.

 

Jak mi Kann solo nie podejdzie to będę zapewne wybierał między Mojo i Oppo+jakiś dap jako źródło. Ostatnio mój spokój zburzył AK SP1000, ale na szczęście chodzi w innej wadzeB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie miałbym chyba siły dalej szukać hyh.. Bo 10 DAP-ów przed zakupem i dopiero 10-y gra powiedzmy tak, że nie jestem pewny, ale do niczego się przypieprzyć nie mogę :D . Może tylko że z Sonorousami 6 jest nieco ostro, ale to kwestia trochę słuchawek, a trochę może odpowiedni kabel miedziany to załagodzi, ale generalnie jest to bardziej detal i charakterystyka gry niż coś co mam nadzieję przeszkadzać będzie, bo żylety jak na Opusach takiej nie czuję. Już nawet nie chce mi się zastanawiać, jakie modele są na rynku DAP-ów, bo mam przesyt tematu, bo baaardzo długo to trwało..

 

Szczerze to Opusy mnie mocno rozczarowały, no może poza Opusem 1, bo 2ka i 3ka grają b. agresywnie, jak papier ścierny, a to jeszcze za delikatne myślę określenie i dźwięk z nich był dla mnie nieprzyjemny do tego stopnia, że zrezygnowałem ostatecznie chyba wtedy, kiedy przy pewnych kawałkach musiałem Sonorousy 6 ściągać z głowy ( i to już po korekcie padów na super softy łagodzących górę).

 

Mam wrażenie, że mam może b. uniwersalny sprzęt, jedynie boli mnie że optyka nie ma, ale to z kwestii takiej, że jak będę chciał za jakiś czas może posłuchać innych np. integr (DAC + wzmacniacz słuchawkowy), to nie będę miał wiesz DAP-a, który w razie co zrobi za poręczne źrodło i że nie będę poniekąd niezależny, choć sam DAP też wprowadza zmianę brzmienia (no chyba, że integra będzie miała "analog in" no nie(?)). No i nie poeksperymentuję jak brzmi DAP + integra razem, bo jedno nie ma optical out, a drugie nie ma analog in ;) .

 

Swoją drogą to akurat mnie nieco irytuje, bo tyle wyjść narobili, a nie zrobili optyka.. No i jednak nie jestem przekonany czy rozdzielanie wyjść jedno dla ładowania i transferu danych, a drugie do audio, czy to do końca trafione - na pewno niezbyt wygodne.

 

No SP1000 to w ogóle nie myślę o nim, ale co ciekawe widzialem niedawno gościa od Sonorousów i jemu np. z tego co kojarzę SP1000 się nie podobał, za to chwalił Kanna :) . Za to podobała mu się ta nowa zw. jakąś "złotą cegłą" ten DAP od Sony nowy za ponad 10 tys. ;) .

 

No swego Kanna podpinałem jeszcze do tej cycatki od Sony (te słuchawki, co mają kształt muszli jak piersi z siatką ;)  - flagowca - 11 tys. (?))), ale projekt robi wrażenie, jego lekkość i myślę, że są też b. wygodne, choć za krótko je miałem by definitywnie to oceniać. Dźwięk też myślę, że był ok, ale co ciekawe wcale jakoś mnie nie powalił też, ale od Audeze LCD-X bardziej to brzmienie mi się podobało.. Było jakby bardziej lekkie, zwiewne trochę, dynamiczniejsze.

Nie powalił może bo od pewnego poziomu i np. Sonorousów 6 może to wyżej już nie ma takich przeskoków i dobry sprzęt w tej cenie trafiający w gusta się broni dobrze, a poza tym to trzeba siąść se spokojnie w domu i się podelektować samemu na spokojnie myślę :) .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kann zaliczony... Niestety (bo liczyłem na zamknięcie tematu) Kann jest dla mnie... dziwny. Patrząc z grubsza jest niezła rozdzielczość, pokaźna scena, sporo mocy, ale brzmienie jest hmmm... twardawe, niezbyt przyjemne, czasem za jasne. Nie bierze mnie zupełnie takie granie, czegoś tam brakuje. Z ciekawostek: w trybie usb dac'a zagrał gorzej niż jako kompletny player. 

Została mi więc jakaś kanapka: zapewne wybiorę między Oppo i Mojo jako dacamp'y i AK70 lub AK300 jako napędy. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj słuchałem wiele godzin swojego DAP-a i przy wielu gatunkach mnie nużył i wydawał się ciepły, ale to dlatego, że i gusta muzyczne mi się jakby przestawiają myślę też na bardziej skomplikowaną muzę.

 

Potem wydał mi się jasny, może za jasny i za suchy AK Kann z Arch Enemy, ale to chwilę słuchałem, a parę dni temu było odwrotnie i bądź tu mądry ;)  - choć to było chyba na sztuce testowej.., więc może ta sztuka musi się "wygrzać"(?)... A że późno to zdążyłem dziś jeszcze jeden kawałek przesłuchać "Big Bad Wolf" In This Moment i podobne odczucia - za jasno, za sucho, za mało dociążenia.

 

Bo wcześniej słuchałem tego czego wcześniej słuchałem i wcześniej poznawanych zespołów i efekt na DAP-ie nic ze starej muzyki nie zostało, dopiero teraz wrzuciłem niedawno poznany kawałek Arch Enemy "Bloodstained Cross" :) .

 

Czuję, że jednak będę próbował "kablować" swój zestaw kablem słuchawkowym.. A jestem na długiej drodze, bo odrzucam wszystkie prostsze granie co słuchałem do tej pory i zaczynam b. selektywnie podchodzić do muzyki.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności