Skocz do zawartości

Test odtwarzacza Shozy Alien+


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, awayeah said:

 

Ja odebrałem DX200 jako jaśniejszego I na pewno ostrzejszego. Ale też zupełnie inaczej postrzegam Aliena+. Dla mnie najmocniejszą stroną był masywny, pełny, twardy, ale szybki i niepodbity bas a najsłabszą scena - ta w żadnym razie nie była zła ale też niczym szczególnym się nie wyróżniała. Alien+ kreuje scenę proporcjonalnie rozłożoną między szerokość a głębię ale też z wyraźnie zaznaczonymi granicami, pudełkowatą. DX200 na pewno gra wyraźnie szerzej i ma więcej powietrza. 

@grubbby Myślę że Alien Ci się spodoba brzmieniowo. Ale to już taka moja ekstrapolacja na podstawie Twoich postów i wynikających z nich preferencji. 

długo nie słuchałem 200tki ale mam podobne odczucia - on na pewno jest technicznie doskonały ;) , + to inna bajka :) 

filtry/presety grajka nie zmieniają działają jak EQ z wyciętą górą ot co (pod tesle myślę)

 

Za to geiny w + to mistrzostwo 

kto pokrętłem schodzi nisko przy jego 5 ustawieniach (geina) 

pokrętło na max i szukamy optymalnej głośności :) (zaczynając od dołu oczywiście )

 

@grubby będziesz nim zachwycony - tylko czy to dobre wyjście dla ciebie ;)

 

jakość wykonania jest na bardzo wysokim poziomie, czekam na nieczarną wersję ale na szczotkowane emelinium ;) 

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie?

 

No to coś jest nie tak, albo sztuka testowa była jakimś przedprodukcyjnym modelem. To raczej cieńsze aluminium i to dosyć miękkie - pisał o tym też Fatso. Ktoś odtwarzacz upuścił i jeden róg był bardzo wyraźnie wgnieciony, wręcz zmiażdżony. Poziom wykonania grajków FiiO, iBasso, a tym bardziej AK, to nie jest.

 

To nadal dobre wykonanie - spasowanie jest ok, odtwarzacz jest masywny. Jednak moim zdaniem "bardzo wysoki poziom" to po prostu przesada.

 

Mam wrażenie, że entuzjazm trochę przyćmiewa rzeczywistość. Zaraz się okaże, że system jest bardzo rozbudowany, czas pracy rekordowy, a obsługa Aliena+ to po prostu bajka :)

Edytowane przez maciux
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obsługa to bajka, gdyż ja nie potrzebuję nić więcej, a nawet nie lubię nić więcej, jakieś wysuwane menu, biblioteki czy inne rzeczy. Nawet formaty mi wystarczą, gdyż i tak wolę dźwięk z wave i naogół tak ripuje z CD, a jeśli kupuję muzę to i tam ściągam wave'y, problem trochę jest dla mnie muzyka z iTunesa, gdyż tylko tam zostały wydane niektóre albumy, wtedy niestety muszę przekonwertować. A obsługa dla tych co używali Alien Golda czy któregoś innego, to tam nie zapamiętanie ostatniego kawałka i do tego brak wyświetlacza powodował czasami bardzo długi czas, żebym doszedł np. do 15 folderu, gdyż trzeba było przytrzymać kilka sekund klawisz do przodu, aby zmienił folder puścić i znowu to samo i tak 15 razy. Ale tak jak napisałem wcześniej ja w swoim cdeku mam tylko trzy klawisze do obsługi, włączenie, stop/pauza/wysuwanie i odtwarzanie/następny, a przy takim Alienie jak mam foldery to wstecz katalog jest i to mi wystarczy do życia.
Wszystko zależy do czego jesteśmy przyzwyczajeni, ja jestem przyzwyczajony do prostoty i minimalizm, bez żadnych zbędnych rzeczy, tylko wejście w foldery i nić więcej, a pierdylion niepotrzebnych dla mnie opcji, wysuwane menu czy inne rzeczy są dla mnie zbędne i niepotrzebne, jedynie co mi brakuje to tylko brak zaimplementowanego Hangula w nim.

Poziom wykonania i obsługi AK czy Sony to nie jest, a także nowych Fiio, iBasso. Jak dla mnie jest w porządku wykonany i tyle, ale to może dlatego gdyż jestem przyzwyczajony do grajków różnych. Napewno to nie jest dap dla kogoś kto przywykł do UI Astella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem sie z X5III na Aliena i nie miałem problemu z adaptacją do formy menu serwowanej przez Aliena. Również preferuję minimalizm. Zachodzę w głowę po co komu np. okładki podczas słuchania muzyki...No chyba, ze ktoś słuchając muzyki patrzy cały czas na ekran, ale widok okładki moim zdaniem do najciekawszych raczej nie należy.

Nie mam problemu z gabarytami. Dla mnie ideałem byłby taki Burson Conductor z możliwością bezposredniego odtwarzania muzyki np poprzez USB z ekranem choćby takim jak w Alienie:)

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli barwa jednak moze podejsc..
Acz nadal nie pokija mnie pewne informacje jak scena mniejsza niz dx200...
Moze by jako drugi grajek podpasowal.
Ale przez brak tidal jako pierwszy to musialby grac wybitnie. Ale sprobuje go znalezc jak i w końcu posluchac nowych AK

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalność i system - ok, rozumiem i zgadzam się. Do samego słuchania muzyki więcej nie trzeba. Krytykuję bardziej sterowanie, bo to mogłoby być rozwiązane dużo lepiej. Tak jak pisałem w teście - pięć przycisków w krzyżyk na froncie byłoby bezproblemowym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, sterowanie mogło by być lepsze, choć do obecnego można się naprawdę bardzo szybko przyzwyczaić i obsługiwać Aliena automatycznie bez żadnych problemów. 

 

Mnie tylko męczy brak choćby dwu kolorowej diody sygnalizującej poziom naładowania. Takiego podejścia projektantów Aliena już nie potrafię zrozumieć i zaakceptować. Przecież implementacja takiego rozwiązania to banalna sprawa i absolutny "must have" w dzisiejszych czasach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, maciux said:

Jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie?

 

No to coś jest nie tak, albo sztuka testowa była jakimś przedprodukcyjnym modelem. To raczej cieńsze aluminium i to dosyć miękkie - pisał o tym też Fatso. Ktoś odtwarzacz upuścił i jeden róg był bardzo wyraźnie wgnieciony, wręcz zmiażdżony. Poziom wykonania grajków FiiO, iBasso, a tym bardziej AK, to nie jest.

 

To nadal dobre wykonanie - spasowanie jest ok, odtwarzacz jest masywny. Jednak moim zdaniem "bardzo wysoki poziom" to po prostu przesada.

 

Mam wrażenie, że entuzjazm trochę przyćmiewa rzeczywistość. Zaraz się okaże, że system jest bardzo rozbudowany, czas pracy rekordowy, a obsługa Aliena+ to po prostu bajka :)

sztuka którą mam jest idealnie wykonana, takiego dx80/200 stawiam niżej

a że jest to emelinium pomalowane na czarno to już jasna sprawa że będzie łapał rysy bez pokrowca.

 

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opisu sygnatury brzmienia w recenzji aliena nachodzi mnie tylko jedna myśl - toż to musi się świetnie dogadać z moimi oppo pm3, jedynie mam wątpliwości co do sopranów (czy nie będą zbyt "sztuczne/nienaturalne/), reszta jak w mordę strzelił idealnie wpisuje się pod opony. Ktoś już może słuchał tego "obcego" z oppo pm3? Ufff przypomniały mi się he 400i,  i tu też widziałbym tego grajka.

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam 76 napisał:

z opisu sygnatury brzmienia w recenzji aliena nachodzi mnie tylko jedna myśl - toż to musi się świetnie dogadać z moimi oppo pm3, jedynie mam wątpliwości co do sopranów (czy nie będą zbyt "sztuczne/nienaturalne/), reszta jak w mordę strzelił idealnie wpisuje się pod opony. Ktoś już może słuchał tego "obcego" z oppo pm3?

 

Także widziałbym w Alienie+ świetnego kompana Oppo PM-3 (na filtrach których używałem), ale nie miałem okazji sprawdzić takiego zestawu. Również ciekawią mnie opinie na temat takiego połączenia.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nakręciliście mnie na tego aliena, w sumie jedynkę i dwójkę aliena baaaardzo lubię więc może i plus mi podejdzie:), trzeba przez weekend to przemyśleć (tj. czy drugie słuchawki czy ratowanie oppo pm3 przez pożenienie ich z obcym bo z fiio x5-3 to nieudany związek jest, żeby nie powiedzieć patologiczny heh).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym/jak sformatować kartę 64GB do FAT32, tak żeby Alien ją zobaczył? Ani mój komputer, ani telefon tego nie potrafią. Czy to jest wiedza dostępna tylko dla zaawansowanych informatyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacekin napisał:

Fat32 Formatter
EasyUS partition master free
 

 

Fat32 Formatter próbowałem - failed to determine the drive

 

EasyUS partition master free - che mnie spamować, nie bardzo mam ochotę podawać im swojego maila :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, all999 napisał:

 

Fat32 Formatter próbowałem - failed to determine the drive

 

EasyUS partition master free - che mnie spamować, nie bardzo mam ochotę podawać im swojego maila :ph34r:

 

Pamiętaj, że jeżeli używałeś tej karty w WM1A i tam ją formatowałeś to Sony zabezpieczył ją i nie idzie jej sformatować na kompie (trzeba zrobić formata na telefonie i potem dopiero na kompie).

 

Ja korzystałem z tej procedury:

Download a copy of fat32format ( http://www.ridgecrop.demon.co.uk/download/fat32format.zip ). Extract the single EXE file to somewhere suitable, like C:\.

Click Start->Run and enter

    cmd

When the command prompt opens, type this - C:\ is the place you extracted the exe file to. Note if this sort of command line stuff makes your head hurt, you should probably give this a try instead

    CD /D C:\

press enter and then type this. You need to replace f: with the drive letter you are trying to format.

    fat32format f:

You should see this displayed

    Warning ALL data on drive 'f' will be lost irretrievably, are you sure (y/n)

Now when it says this, it really means it. If you format the boot sector, FATs and root directory will be filled with zeros. By typing pressing Y and hitting return, you're also absolving me of liability for whatever was on the disk before.

 

Assuming you don't bail out at this point you should see something like this -

    Warning ALL data on drive 'f' will be lost irretrievably, are you sure
    (y/n) :y
    Size : 250GB 488392002 sectors
    512 Bytes Per Sector, Cluster size 32768 bytes
    Volume ID is 1bdb:2c1d
    32 Reserved Sectors, 59604 Sectors per FAT, 2 fats
    7629261 Total clusters
    7629260 Free Clusters
    Formatting drive f:...
    Clearing out 119304 sectors for Reserved sectors, fats and root cluster...
    Wrote 61083648 bytes in 0.988463 seconds, 61796609.106193 bytes/sec
    Initialising reserved sectors and FATs...
    Done
Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, misiekkb napisał:

@all999 jeśli to ta nasza karta, to nie musisz jej formatować do fat32, tylko wgrywasz swoją muzę i tyle.

 

Była w exFAT i od początku miałem komunikat "init SD err". Po sformatowaniu do Fat32 nadal to samo, a do tego jakimś cudem go chyba zresetowałem, bo mam krzaki i teraz już nawet nie wiem co klikać. Ale błąd nadal wyskakuje i przy próbie dotarcia do plików, dap się zawiesza. Może coś jest z tą kartą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że coś z kartą, gdyż to była karta taka zapasowa, spróbuj tym od sandiska https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/ albo jeśli masz nadal maca, to użyj systemowego.


A co do zmiany języka to tak 4 pozycja w menu to setup i później chyba 4 to język.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności