Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

RHA CL1 Ceramic


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

Niejako przy okazji testów innych urządzeń i trochę przypadkiem dotarły w moje łapy RHA CL1 Ceramic. Słuchawki dokanałowe, z dość unikalną konstrukcją, wykorzystującą przetwornik w postaci płytki ceramicznej. Samo testowanie zajęło mi dość dużo czasu, bo niby wszyscy recenzenci piszą to samo, opinie się powtarzają, ale coś mi w tym wszystkim nie grało. Szukałem też jakiejś dobrej synergii, bo pod skórą czułem ogromny potencjał. Przewaliłem więc sporo sprzętu, pracy naukowej jednak brak.

 

http://audioivoodoo.blogspot.com/2017/08/rha-cl1-ceramic.html

 

IMG_20170816_122025.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie są te słuchawki one nie mają ostrej góry, tylko dużo ilość, więć dla kogoś, kto lubi tak rozłożone czynniki i hiperdetaliczność będą to dla niego słuchawki. A jeśli ktoś nacisk kładzie na bas, który ma być miękki, wypełniony, a wysokie tony mają być oszczędne to napewno nie są dla niego słuchawki. No i trzeba znaleźć jak napisałem synergię dla siebie.


Mi w pierwszym momencie jak je odsłuchiwałem przypomniały się sposób grania Adam A7x.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rację ma Fatso, że EQ można lekko złagodzić górę. No i Mocy im potrzeba. Fatso słuchał ich podobnie jak ja - na biflange (ja na najmniejszych)

 

Wykonanie zaś bajka - żeby T20 miały takie kabelki :( . 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut ucha ta góra się wydaje dziwna, a basu nie ma, ale ucho jak się dostroi, to naprawdę fajne słuchawki. Duuuuużo niesamowicie szybkiej góry, ale w żaden sposób nie jest ostra, nawet na słabszym źródle nie kłuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Lord Rayden napisał:

Bas na pewno jest. Kiedy słuchałem, była go wystarczająca ilość.

Lordzie - dla Ciebie jest wystarczająca ilość basu :)

Piszę to w kontekście modowanych pod Ciebie Meizu HD50, które dla mnie basu miały za mało mimo, że nie jestem bass headem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, paratykus napisał:

Lordzie - dla Ciebie jest wystarczająca ilość basu :)

Piszę to w kontekście modowanych pod Ciebie Meizu HD50, które dla mnie basu miały za mało mimo, że nie jestem bass headem ;)

Tylko CL1 to zupełnie inna sytuacja - w przeciwieństwie do HD50 jesteś "zalany" górą ilościowo, więc tutaj mógłbyś odczuć zupełny brak basu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj kupiłem te słuchawki - w bardzo dobrej cenie - 1290 w moim ulubionym sklepie w Warszawie - po długim poszukiwaniu moich słuchawek .

Miałem T20 - i były niby dobre ale brakowało im tego czegoś .

Na pierwszy rzut na ucho są to słuchawki bardzo i to bardzo szczegółowe z dużą ilością detali - takie lubię . Góra jest moim zdaniem w sam raz co dodaje im waloru . 

Bas - bardzo sprężysty z dobrym dociążeniem. Średnica jest do przesłuchania .

Wykonanie - stoi na najwyższym poziomie . Kable ala JD.

Jak już otrzymam napiszę coś więcej .

Jak to się mówi pierwsze wrażenie jest najważniejsze - przekonały mnie w 100 %

POLECAM w 100 %

Słuchane na fiio x7 z amp 3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności