Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Altus 300 brak dźwięku w średniotonowym głośniku


bakus1233

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj słuchając muzyki zauważyłem, że w jednej z kolumn nie gra głośnik średniotonowy. Podłączyłem go bezpośrednio do wzmacniacza i okazało się, że jest sprawny więc wygląda na to, że zwrotnica jest uszkodzona. Tylko pytanie co mogło się w niej uszkodzić?

nEXjf90.jpg

sP6xFew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób mówiło nie kupuj tego. Kupiłem i  co? Jestem strasznie zadowolony.

Nie jestem żadnym audiofilem, ale A300, to dobrze grające kolumny, na których można z przyjemnością posłuchać muzyki, a nie tak jak niektórzy piszą, że nadają się tylko do robienia hałasu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, audionanik napisał:

:D

Ależ wyrafinowany układ! Dobrze, że na środku i dole są papierowe membrany, bo inaczej z taką zwrotką darłyby japę jak zarzynane prosię

 

Czyli cała magia Altusów z moich nastoletnich lat poszła się paść :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie tylko fakt, że niektórzy piszą o tych kolumnach jakby nie nadawały się całkowicie do słuchania muzyki. Tymczasem mam je u siebie i dają mi lepsze wrażenia dźwiękowe od niektórych słuchawek za 2000zł. Szczerze? Wolę je mieć teraz u siebie niż np sennki hd800. Wyobraź sobie, że słuchałem lepszych kolumn i jednych z najlepszych słuchawek. A300 mogę słuchać bez żadnego problemu. Uważam, że warte były wydanych pieniędzy, mało tego uważam, że zakup nowych za 1800zł jest opłacalny. Polecam posłuchać osobiście a nie czytać opinii znafców :D z internetu. Jednym się spodobają innym nie. To naturalne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stare "Blues 150" - Tonsil (co prawda je rekablowałem i wymieniłem cewki na basowych głośnikach) i jestem z nich bardzo zadowolony. Naprawdę graja bardzo dobrze, szczególnie kiedy słucham piosenki aktorskiej, bluesa, jazzu, poezji śpiewanej. Po wymianie cewek na basowych nieźle sprawują się w popie i rocku. Nie wszystko co kiedyś produkowano w Polsce jest do d*py. 

Edytowane przez Bialy_Wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2017 o 22:13, bakus1233 napisał:

Są już u mnie od paru dni. Kolumny z 2008r.  Grają pięknie :) przypominają delikatnie th900 :D

Jak chcesz posłuchać na prawdę kolumn z detalem i basem jak TH900 to posłuchaj Monitor Audio...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pisze ze wszystko co robiono kiedyś w Polsce jest do niczego bo tak nie jest. Fajne były np. zg80. Akurat altusy 75, 110, 140, 200, 300 to przykłady słabych kolumn chociaż 200, 300 są i tak lepsze niż stara seria. Gdyby jeszcze tylko odeszli od stosowania tub I zrobili fajna zwrotnice... Plusem 3-setek jest w końcu dobrze dobrana obudowa I strojenie do wykorzystanego głośnika :). Zresztą zrobili coś takiego o czym wyżej pisze...nazywa się altus 380 I kosztuje krocie :P

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności