Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja Sony WM1A


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham no :D

 

Kabelek to Forza Audioworks Copper Series mk2. W er4xr powiększyło mi to scene znacząco i jednocześnie albo właśnie przez to jest też lepsza separacja, dźwięk na oryginalnym kabelku był węższy i gęstszy. Mam wrażenie że jest też trochę wyższa rozdzielczość ale tutaj bez jakiegoś szału. Największa zmiana to scena właśnie, ale niewiem na ile to kabel a na ile sam balans w sonym.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł mój WM1A....

Ma jakieś 3 godziny grania za sobą...

Największy problem to niemożność napędzenia choćby Beyerow T51p.

Tak więc jadę na dokach po SE.

 

I muszę powiedzieć że jest to najlepszy DAP jaki miałem okazję słyszeć.

Nie wiem co będzie za jakieś 100 godzin ale jak na razie jest bardzo dobry ?

Z przykrością stwierdzam że AK380 to nie ta liga. Wykonanie soniaczka na bardzo wysokim poziomie!

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Baele napisał:

Dzisiaj dotarł mój WM1A....

Ma jakieś 3 godziny grania za sobą...

Największy problem to niemożność napędzenia choćby Beyerow T51p.

Tak więc jadę na dokach po SE.

 

I muszę powiedzieć że jest to najlepszy DAP jaki miałem okazję słyszeć.

Nie wiem co będzie za jakieś 100 godzin ale jak na razie jest bardzo dobry ?

Z przykrością stwierdzam że AK380 to nie ta liga. Wykonanie soniaczka na bardzo wysokim poziomie!

 

 

A masz w menu opcję high gain?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, all999 napisał:

 

A masz w menu opcję high gain?

 

Nie widzę takiej opcji :(

18 godzin temu, Spawn napisał:

Wm1a i er4xr doczekały sie uruchomienia balansu ;)

 

IMAG3041~01.jpg

 

 

Gdzie kupiłeś taki zaje..... futerał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Baele napisał:

Nie widzę takiej opcji :(

 

Jeśli nie masz high gain, a po polsku "wyjście z dużym podbiciem" to czeka Cię zmiana regionu.

 

https://www.rockbox.org/wiki/SonyNWDestTool

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baele Futerał kupiony tutaj https://www.etsy.com/shop/VALENTINUM/items?search_query=wm1a

 

Jak chcesz inny kolor skóry, nitke albo klapke czy cokolwiek innego to Ci koleś zrobi bo to wszystko robione pod indywidualne zamówienia. Na zdjęciach jest dokładnie ten mój robiony wedle mojego widzimisie ;) Ja polecam bo bardzo dobre materiały i super wykonanie.

 

Jak masz europejską wersje to musisz zmienić region bo jest blokada głośności. Przez zdjęciem blokady to nawet dla etymotiów er4s brakowało głośności na high gain.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Spawn napisał:

@Baele Futerał kupiony tutaj https://www.etsy.com/shop/VALENTINUM/items?search_query=wm1a

 

Jak chcesz inny kolor skóry, nitke albo klapke czy cokolwiek innego to Ci koleś zrobi bo to wszystko robione pod indywidualne zamówienia. Na zdjęciach jest dokładnie ten mój robiony wedle mojego widzimisie ;) Ja polecam bo bardzo dobre materiały i super wykonanie.

 

Jak masz europejską wersje to musisz zmienić region bo jest blokada głośności. Przez zdjęciem blokady to nawet dla etymotiów er4s brakowało głośności na high gain.

 

Kupiłem :) Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie drugi dzień po balansie na kablu forzy i musze powiedzieć że im dalej w las tym lepiej. Wziąłem celowo copper series bo nie chciałem sobie balansu tonalnego zachwiać srebrem i raczej się to udało. To co się zmieniło w stosunku do zwykłego kabelka i niezbalansowanej dziurki 3,5mm to przede wszystkim tak jak już pisałem przestrzeń. Er4xr same z siebie są dość przeciętne w tym temacie i tutaj bardzo się poprawiły. Mam też wrażenie że dźwięk się przybliżył i stał się lepiej zdefiniowany. Mam przez to na myśli że wm1a ma wyższą rozdzielczość, kulturę i całe połacie przestrzeni wiecej niż alien+ jednak to dźwięk na alienie był na er4xr bardziej dosadny, odczuwalny i przejmujący. Po zmianie kabelka i wyjścia na zbalansowany dźwięk z sonego stał się właśnie bardziej dosadny i odczuwalny, tak jakbyśmy usiedli o kilka rzędów bliżej sceny. To nadal nie jest poziom aliena+ pod tym względem ale moim zdaniem dystans się zmniejszył.

 

Niewiem co ma większy wpływ na te zmiany, wyjście zbalansowane czy kabelek wiec powiedzmy że to suma obydwu. Oczywiście mogę też bajarzyć bo przepiąłem kabelek jedynie 2 razy w celach porównawczych bo te gniazda mmcx są okropnie trudne do odpięcia. Aczkolwiek Er4xr to słuchawki których używam najwięcej od półtorej roku więc znamy się już całkiem nieźle i te różnice wydają mi się dość znaczące.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, all999 napisał:

 

Jeśli nie masz high gain, a po polsku "wyjście z dużym podbiciem" to czeka Cię zmiana regionu.

 

https://www.rockbox.org/wiki/SonyNWDestTool

 

 

Już mam :) Dziękuję :)

Znakomity jest ten soniaczek :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest kabelek hybrydowy od Forzy 4.4mm cudo :) no wiec dźwięk ma w sobie więcej "kultury", jest bardziej żywy ,namacalny , o wiele lepsza artykulacjia , i tonacja dźwięków jakby wszystko nabrało wiejszej rozdzielczości " to jest tak po SE to rozdzielczość 1200/720  a po balansie z kabelkiem o forzy 4k :)20171214_203422.thumb.jpg.bcedb6ba51dfbc8f58bef568629a0779.jpg20171214_203449.thumb.jpg.60f8663c8aff797524b54152862ee3dc.jpg

Edytowane przez tawek33
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Seler666 napisał:

Zamówiłem te Sony... Może dotrą przed nowym rokiem. emoji4.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Fajnie, oby nie było na mnie jak nie podejdą :rolleyes:

 

A tak serio to przez 2 dni siedziałem z er4xr i słuchałem w uniesieniach audiofilskiego pitu pitu (Możdżer i Holland Baroque, Hanz Zimmer, Jesse Cook itp) a dzisiaj przyszła mi ochota na zwykłe niezobowiązujące tupanie nogą to upchnąłem ex800 i też jest kocur (Major Lazer, M.I.A., Stanton Warriors, Modeselektor). Posiadanie takiego combo er4 i ex800st jest mega dobre, jedynie co mnie gniecie to czy kupować też kabelek zbalansowany do ex800. Problemy pierwszego świata :D Żałowałem trochę że sprzedałem meze 99 które lubiałem ale mi się znudziły i nigdy nie grały dokładnie tak jakbym chciał a tutaj proszę małe doki sonego które są na rynku już wiele lat załatwiły sprawę.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 . Posiadanie takiego combo er4 i ex800st jest mega dobre, jedynie co mnie gniecie to czy kupować też kabelek zbalansowany do ex800. Problemy pierwszego świata  

 

Wyrazisz taką wolę, to sprawdzisz balans Według mnie warto.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tawek33 napisał:

No i jest kabelek hybrydowy od Forzy 4.4mm cudo :) no wiec dźwięk ma w sobie więcej "kultury", jest bardziej żywy ,namacalny , o wiele lepsza artykulacjia , i tonacja dźwięków jakby wszystko nabrało wiejszej rozdzielczości " to jest tak po SE to rozdzielczość 1200/720  a po balansie z kabelkiem o forzy 4k :)20171214_203422.thumb.jpg.bcedb6ba51dfbc8f58bef568629a0779.jpg20171214_203449.thumb.jpg.60f8663c8aff797524b54152862ee3dc.jpg

 

Mam podobne wrażenia z podłączenia FAW Hybrid IEM do Andromed.  Naprawdę rewelacyjny kabelek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Spawn napisał:

 

Fajnie, oby nie było na mnie jak nie podejdą :rolleyes:

 

A tak serio to przez 2 dni siedziałem z er4xr i słuchałem w uniesieniach audiofilskiego pitu pitu (Możdżer i Holland Baroque, Hanz Zimmer, Jesse Cook itp) a dzisiaj przyszła mi ochota na zwykłe niezobowiązujące tupanie nogą to upchnąłem ex800 i też jest kocur (Major Lazer, M.I.A., Stanton Warriors, Modeselektor). Posiadanie takiego combo er4 i ex800st jest mega dobre, jedynie co mnie gniecie to czy kupować też kabelek zbalansowany do ex800. Problemy pierwszego świata :D Żałowałem trochę że sprzedałem meze 99 które lubiałem ale mi się znudziły i nigdy nie grały dokładnie tak jakbym chciał a tutaj proszę małe doki sonego które są na rynku już wiele lat załatwiły sprawę.

 

Po opisach (a na Twoich się nie zawiodłem nigdy) raczej podejdą. Pytanie, jak zagrają z moimi DAPami, ale nie powinno być źle.

 

Czy on ma jakoś LO zaimplementowane?

Edytowane przez Seler666
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Spawn napisał:

@Seler666 nie ma tradycyjnego line out. Moze za to sluzyc jako transport cyfrowy ale trzeba inny kabel usb kupic.

 

W tym poście i w okolicy jest parę słów o line out w Sonym. 

 

https://www.head-fi.org/threads/sony-nw-wm1z-wm1a.815841/page-919#post-13683520

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności